زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

شناخته شده‌ترین خلبان‌های جهان

شناخته شده‌ترین خلبان‌های جهان

شناخته شده‌ترین خلبان‌های جهان

آیا در مورد تاریخ هوانوردی و ورود انسان به عرصه خلبانی اطلاعاتی دارید. سرآغاز این ورود، از علاقه انسان به پرواز شکل می‌گیرد. همانطور که گردشگران زیادی سفر با هواپیما را ترجیح می‌دهند و سعی می‌کنند با خرید بلیط هواپیما به مقصد خود برسند. زیرا این ساده‌ترین راه برای رسیدن به مقصد محسوب می‌شود. اما پیش از سفر بد نیست چند تن از شناخته شده‌ترین خلبان‌های جهان را بشناسید و خاطراتی از آن‌ها را برایتان تعریف کنیم.

برادران رایت

ویلبر و اورویل رایت به عنوان پیشگامان پرواز و مشهور‌ترین خلبانان جهان هستند که اولین هواپیمای موتوری را ساختند و به پرواز در آوردند. همچنین با ساخت کنترل آن توانستند پرواز با بال ثابت را امکان‌پذیر کنند. اختلافات تاریخی زیادی در مورد چگونگی و زمان اختراع اولین هواپیما وجود دارد. اما همچنان پیشگامان این عرصه هستند. همچنین تمام تلاش برادران رایت در مورد نحوه کنترل هواپیما و خلبانی بود که با هدف دیگر مخترعین کاملا تفاوت داشت.

ژنرال چارلز لیندبرگ

چارلز لیندبرگ به عنوان یکی از شناخته شده‌ترین خلبان‌های جهان بود که آغاز هوانوردی او از چتر باز و بال واکر بودن نشات می‌گیرد. همچنین پرواز بی‌وقفه او از نیویورک به پاریس و پرواز انفرادی که داشت باعث شناخته‌تر شدن این خلبان شد. این شخص اولین فردی بود که از اقیانوس اطلس عبور کرد. در این زمان او تنها ۲۵ سال داشت و آغاز خلبانی وی بود.

او در این سفر یک مسیر ۵۸۰۰ کیلومتری را در مدت زمان بیش‌تر از ۳۳ ساعت با یک هواپیمای تک نفره پیمود. این پرواز لیندبرگ اولین پرواز او بر فراز اقیانوس اطلس نبود. بلکه اولین پرواز انفرادی وی بود که از نظر زمانی نسبت به سایر پرواز‌ها بیش‌تر طول کشید. همچنین لیندبرگ بعد این پرواز با همسر خود پرواز‌های دیگری با هدف کوتاه شدن مسیر به مقصد‌های مختلف رفتند.

بلیط هواپیما؛ معرفی خلبان

آملیا ارهارت

در سال ۱۹۸۷ بود که آملیا در شهر کانزاس به دنیا آمد. همان جایی که او از سن بیست سالگی خلبانی را آغاز کرد. ارهارت نیز راه ژنرال لیندبرگ دنبال کرد و در سال ۱۹۲۸ به عنوان اولین خلبان زن بر فراز اقیانوس اطلس پرواز کرد. یک مکانیک و کمک خلبان او را همراهی کردند و در نهایت تحسین بین‌المللی و نشان صلیب پرنده ممتاز ایالات متحده را به دست آورد.

آملیا پس از این پرواز موفق به عنوان مربی دانشگاه و مشاور دانشجویان مهندسی هوانوردی فعالیت خود را آغاز کرد. در سال ۱۹۳۷ که او تلاش کرد به دور دنیا پرواز کند؛ متاسفانه این خلبان و دریانوردش در اقیانوس آرام ناپدید شدند. همین آخرین پرواز او باعث شناخته‌تر شدن آملیا شد. از موفقیت‌های وی می‌توان به ثبت چندین رکورد در پرواز، نوشتن کتاب‌هایی در حرفه خلبانی و کمک به تاسیس سازمان حمایت از خلبانان زن اشاره کرد. او حامی حقوق برابر بود و در کتاب‌های منتشر شده خود در مورد تجربیاتش از پرواز نوشت.

بارون مانفرد فون ریشتوون

در طول جنگ جهانی اول این شخص به عنوان خلبان در نیروی هوایی آلمان مشهور شد. بارون مانفرد فون ریشتوون به بارون سرخ نیز شهرت داشت و در سن ۲۵ سالگی در گذشت. او توانست بیش‌تر از ۸۰ هواپیمای جنگی را سرنگون کند و در تاریخ نظامی آلمان به یک اسطوره تبدیل شود.

ژنرال جیمز

خلبانی خبره که به دلیل عبور خود از قاره آمریکا در سال ۱۹۲۲ به عنوان یک ژنرال تجربه کسب کرد. از خاطرات این خلبان می‌توان به دوران نوجوانی وی اشاره کرد که از همان زمان علاقه زیادی به پرواز داشت. او از همان سال‌ها با ساخت گلایدر از صخره‌ها می‌پرید که نشان دهنده علاقه زیاد او به خلبانی بود.

بلیط هواپیما؛ معرفی خلبان نوئل وین

نوئل وین

آیا از وجود تعداد زیادی هواپیما در منطقه آلاسکا اطلاع داشتید؟ این منطقه به دلیل آب و هوای سرد، نیاز به حمل و نقل و ماهیت دور افتاده خود نیاز زیادی به سفر هوایی دارد. اولین شرکت هواپیمایی در ایالت وین ایر آلاسکا توسط نوئل تأسیس شد. همچنین او هوانوردی آمریکایی بود که در سال ۱۹۲۴ هواپیما را وارد منطقه آلاسکا کرد.

در سال ۱۹۲۱ وی در یک روز پرواز را آموخت. بعد از آن وارد حرفه طوفان بار شد و با پیوستن به یک سیرک پرواز در پی کسب بودجه لازم برای به دست آوردن هواپیمای شخصی خود بود. در سال ۱۹۲۴ او با یک هواپیما وارد منطقه آلاسکا شد و تنها خلبان آن منطقه به حساب می‌آمد.

سالی سولنبرگر

سالی یک خلبان جنگنده نیرو هوایی در سال‌های ۱۳۷۰ در ایالات متحده آمریکا بود. طی یک سانحه‌ای که فرود اضطراری روی آب رودخانه‌ای در هادسون داشت؛ تمامی مسافران جان سالم به در بردند و او مشهور شد. سالی در سال ۲۰۰۹ به عنوان یکی از قهرمانان تاثیرگذار در مجله تایم قرار گرفت و در مارس ۲۰۱۰ از حرفه خلبانی بازنشسته شد.

بنابراین از آنجایی که سفر‌های هوایی به یکی از راحت‌ترین راه‌های ارتباطی برای بشر تبدیل شده است. قطعا تقاضای گردشگران نیز برای خرید بلیط هواپیما افزایش یافته است. نمونه خلبان‌های شناخته شده در این مطلب نشان می‌دهد انسان به پرواز علاقه زیادی داشته و این راه حمل و نقل برای بشر پر کاربرد است.                                                                                                         

    کانال تلگرام زوم لایف
    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی شود