زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

بالیاژ مو: روش انجام و نگهداری از آن

بالیاژ مو: روش انجام و نگهداری از آن

بالیاژ مو: روش انجام و نگهداری از آن

بالیاژ مو به یکی از پرطرفدارترین خدمات آرایشی در آرایشگاه‌های سراسر جهان است. با وجود اینکه بالیاژ مو در چند سال اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده، اما تکنیک‌های مختلف رنگ مو مدتی طولانی است که وجود دارد ولی به نسبت، اخیراً به آرایشگاه‌های مدرن راه یافته است.

در طول سال‌ها، آرایشگران، تکنیک بالیاژ مو را ارتقا داده‌اند، حتی بر اساس تکنیک و تخصص‌شان نامی به آن اطلاق کرده‌اند. از آنجایی که سلبریتی‌ها و سوپرمدل‌ها، همیشه با رنگ موهایی زیبا و یکدست در انظار عمومی ظاهر می‌شوند، به جرات می‌توان گفت که از تکنیک بالیاژ مو استفاده می‌کنند. شاید از خود بپرسید بالیاژ مو چیست و چگونه انجام می‌شود؟ چگونه از موی بالیاژ شده مراقبت کنیم؟

بالیاژ مو چیست؟

کلمه "balayage" – "بالیاژ" یک کلمه فرانسوی به معنای "نقاشی کردن" است. این روش، یک تکنیک برای رنگ کردن مو است که در آن رنگ با دست روی موهای زیباجو اعمال می‌شود تا تغییری طبیعی و بدون مرزبندی مشخص به مو بدهد. در بالیاژ مو، از رنگ‌های مختلف روشن و تیره برای ایجاد طیفی از رنگ استفاده می‌شود و به موها درخششی خیره‌کننده می‌بخشد. جذاب ترین ویژگی در مورد بالیاژ مو این است که رنگ را می‌توان کاملاً با رنگ و نوع موی شما تنظیم کرد.

چگونه برای بالیاژ مو آماده شویم؟

 1. چندتا عکس از نمونه رنگ‌های مد نظر را با خود داشته باشید: تکنیک‌ها و نام‌های زیادی در این شیوه رنگ مو وجود دارند که هرکدام به یک نفر می‌آید. بنابراین بهتر است خواسته دقیق خود را از روی عکس به آرایشگر نشان دهید.
 2. با موهای تمیز بیایید: اگر با موهای تمیز به آرایشگاه بروید، بالیاژ موهای شما سریعتر انجام می‌شود. با انجام این کار، هیچگونه کثیفی یا روغنی روی مو وجود نخواهد داشت که مانع از رنگ گیری عالی مو شود.
 3. چند روز قبل از بالیاژ مو، از حالت دهنده مو استفاده کنید: می‌توانید موهای خود را با استفاده از محصولات حالت دهنده در خانه و چند هفته قبل از بالیاژ مو، حالت دهید. به این ترتیب می‌توانید موهای خود را تقویت کرده تا از آسیب به مو در هنگام رنگ کردن آن جلوگیری کنید.
 4. مدل موی اصلی خود را داشته باشید: وقتی نوبت به بالیاژ مو می‌رسد، رنگ کار شما بسته به اینکه موهایتان مجعد است یا صاف، رنگ‌های مختلفی را پیشنهاد خواهد کرد

بالیاژ مو چگونه انجام می‌شود؟

بالیاژ مو

 1. رنگ کار، موهای شما را بررسی می‌کند: حتی اگر قبلاً برای مشاوره مراجعه کرده‌اید، آرایشگر، با بررسی مو و عکس‌های مد نظر شما کار را شروع می‌کند. وی از شما سؤالاتی خواهد پرسید. سوالاتی از قبیل: هر چند وقت یکبار موهای خود را آرایش می‌کنید، به چه روشی موهای خود را باز می‌کنید، معمولاً چگونه آن‌ها را حالت می‌دهید، هر چند وقت یکبار موهای خود را کوتاه می‌کنید، و آیا تمایل به اصلاح دارید یا خیر.
 2. تقسیم کردن و رنگ کردن دستی موها: زمانی که شما و آرایشگرتان در مورد نوع بالیاژ مد نظرتان تصمیم نهایی را گرفتید، وی مقداری هایلایتر را در ظرفی آماده کرده و نزد شما می‌آید. یادتان باشد که قرار است 1 تا 2 ساعتی را بنشینید، پس بهتر است اگر می‌خواهید دستشویی بروید، یا چیزی میل کنید، انجام دهید. وی سپس رشته‌های موی انتخابی را از یک قسمت شروع به رنگ کردن می‌کند و سپس آن قسمت را با روکش پنبه‌ای یا ساران می‌پوشاند تا هایلایتر به قسمت‌های دیگر مو نفوذ نکند. هرچه بخواهید موهای خود را روشن‌تر کنید، بخش‌های انتخابی مو کوچک‌تر شده و رشته‌های بیشتری از هر بخش برای رنگ کردن انتخاب می‌شوند.
 3. نشستن زیر خشک کن: رنگ کار احتمالاً از شما می‌خواهد که زیر خشک کن بنشینید تا فرآیند روشن شدن تسریع شود. موهای شما در این حالت به آرامی روشن می‌شوند. به همین دلیل، رنگ کار ممکن است خشک کردن مو را فقط به نیمه دوم موهایتان اختصاص دهد (زیرا هایلایتر اگر برای مدت طولانی روی بخش بالایی موهایتان بماند، مو آسیب می‌بیند). یا اگر موهای شکننده‌ای دارید یا به دنبال هایلایت‌های ریزتر هستید، ممکن است رنگ‌کننده شما به‌کلی از سشوار صرف نظر کند و فقط از شما بخواهد روی صندلی بنشینید تا هایلایتر کار خود را انجام دهد. در هر صورت، می‌توانید بین 15 تا 45 دقیقه منتظر باشید تا موهایتان رنگ باز کند. آرایشگر چند بار در این بازه زمانی می‌آید و نحوه تغییر رنگ موهای شما را بررسی می‌کند تا مطمئن شود که موهای شما بیش از حد روشن نمی‌شوند.
 4. شستشوی مو و پروتئین تراپی: هنگامی که آرایشگر شما تشخیص داد که موهایتان به خوبی رنگ گرفته است باید موهایتان شسته شود. انجام این قسمت به عهده دستیار آرایشگر شما بوده و بدانید که آن‌ها به طور خاص برای انجام این مراحل آموزش دیده‌اند. از آنجایی که دکلره می‌تواند برای موهای شما ناسالم باشد، احتبه احتمال، باید پروتئین تراپی نیز انجام دهید.
 5. استفاده از براق کننده: وقتی موهای شما رنگ می‌شود، رنگ حاصل، به احتمال زیاد دقیقا آن رنگی نخواهد بود که مد نظر داشتید. شاید عکس مد نظر شما موی بلوند طلایی را نشان دهد، اما رنگ پایه شما به طور طبیعی خاکستری‌تر باشد. در این مرحله، رنگ کار شما تونری را روی موهای شما اعمال کرده تا به ترکیب رنگ پایه طبیعی و هایلایت‌های جدید با هم کمک کند و به رنگی که می‌خواهید برسید، چه طلایی باشد و چه تیره‌تر. هنگامی که یک براق کننده مرطوب کننده به طور یکنواخت در سراسر مو اعمال می‌شود، معمولاً باید حدود 10 دقیقه روی مو بماند. رنگ شناس شما رنگ را بعد از این بازه زمانی بررسی کرده و تصمیم می‌گیرد که آیا باید آبکشی شود یا باید بیشتر بماند.
 6. آرایش مو و سشوار کشیدن: پس از اعمال براق کننده روی مو، آماده پیرایش و سشوار کشیدن شوید. اگر در همان روزی که بالیاژ انجام می‌دهید، مایلید مدل موهای خود را نیز تغییر دهید، آرایشگر شما احتمالاً موهای شما را در حالی که خشک است قبل از استفاده از هایلایتر کوتاه می‌کند تا هم در میزان رنگ مصرفی و هم در وقت شما صرفه‎‌جویی شود. اما اگر آخر کار بخواهید موهای خود را مدل دار بزنید، این کار باید پس از روشن شدن موهایتان انجام شود.

چگونه بعد از بالیاژ مو، از موهای خود مراقبت کنیم؟

مراقبت بعد از بالیاژ مو

با اینکه بعد از بالیاژ مو، نیاز کمی برای به آرایشگاه رفتن‌های مکرر خواهید داشت، اما بهتر است کارهایی را برای مراقبت از رنگ موی اعمال شده انجام دهید. تونینگ در اینجا به حفظ رنگ دلخواه شما کمک می‌کند، در حالی که رنگساژ مو به حفظ روشنایی آن کمک می‌کند. استفاده از شامپوهای مرطوب کننده و نرم کننده ضروری هستند. انتهای موهای نیز ب علت رنگ شدن، بیشتر در معرض خشک شدن قرار خواهند گرفت. استفاده از روغن‌های مخصوص مو نیز کمک خواهد کرد، به خصوص اگر استفاده از سشوار و اتو مو بخشی از روتین شما باشد.

تفاوت بالیاژ و هایلایت چیست؟

تفاوت بین هایلایت مو و بالیاژ مو در این است که در هایلایت تقریباً همیشه از فویل استفاده می‌شود در حالی که بالیاژ بیشتر یک تکنیک رنگ مو است. بالیاژ همیشه نتیجه خاص‌تری نسبت به هایلایت مو ارائه می‌دهد.

آیا انجام بالیاژ مو عوارض دارد؟

برای انجام خدمات مو بهتر است به افراد و سالن‌های زیبایی معتبر مانند سالن زیبایی شاپرک مراجعه نمایید. زیرا افرادی که تخصص کافی در رنگ کردن موها ندارند ممکن است به موهای شما آسیب برسانند و به اصطلاح موهای شما را بسوزانند.

  کانال تلگرام زوم لایف
  ارسال نظر
  عکس خوانده نمی شود