زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

خرید موتورسیکلت اسپرت با بودجه 300 میلیون تومان

خرید موتورسیکلت اسپرت با بودجه 300 میلیون تومان

خرید موتورسیکلت اسپرت با بودجه 300 میلیون تومان

موتورسیکلت شاید وسیله‌ای ساده‌ برای حمل و نقل به نظر برسد؛ اما با وجود کلاس‌ها و انواع مختلف آن، طرفداران زیادی دارد. موتورسیکلت‌ها برای کاربردهای متفاوتی ساخته می‌شوند. مثلا می‌توانند مسیرهای ناهموار و تپه‌ها را طی کنند و یا مصرف سوخت مناسبی برای استفاده شهری داشته باشند.

یکی از کلاس‌های پرطرفدار موتورسیکلت، ریس است. ظاهر این موتورسیکلت‌ها کاملا اسپرت و تهاجمی است. موتورهای ریس حجم بالایی دارند و برای سرعت زیاد و مسیرهای کوتاه طراحی شده‌اند. از آن جایی که موتورهای اسپرت سواری راحتی ندارند، بنابراین برای استفاده در مسیرهای طولانی مناسب نیستند. قیمت موتورسیکلت‌ ریس، نسبتا زیاد است. اما اگر حجم موتور این موتورسیکلت‌ها حداکثر 250 سی‌سی باشد، برای استفاده درون‌شهری نیز مجاز هستند و سواری راحت‌تری نیز ارائه می‌دهند. چنین موتورسیکلت‌های اسپرت مناسب خیابان را نیکد (Naked) می‌نامند. بنابراین هر دو کلاس ریس و نیکد، اسپرت محسوب می‌شوند و طراحی‌های جذابی دارند.

خوشبختانه بازار موتورسیکلت در کشورمان تنوع قابل قبولی دارد و با وجود نمایندگی‌های مختلف، می‌توان انواع موتورسیکلت‌ها را، چه وارداتی و چه مونتاژ، تهیه کرد. برندهای قابل اعتماد و باکیفیتی همچون هوندا، سوزوکی، یاماها، بنلی، کی‌تی‌ام و ... برای خرید موتورسیکلت در بازار کشور حضور دارند.

یاماها R25

یاماها R25 همانند سایر موتورسیکلت‌های کلاس ریس، ظاهر عضلانی و تهاجمی دارد. این موتورسیکلت ژاپنی از یک پیشرانه دو سیلندر آب‌خنک با حجم 250 سی‌سی نیرو می‌گیرد و 35.5 اسب‌بخار قدرت و 22.6 نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. این پیشرانه به یک گیربکس شش سرعته غیراتوماتیک متصل شده است.

یاماها R25 حدود 160 کیلوگرم وزن دارد و در مدت زمان 7 ثانیه از سکون به سرعت صد کیلومتر برساعت خواهد رسید. حداکثر سرعت آن نیز برابر 180 کیلومتر بر ساعت است. این موتورسیکلت ریس، در هر صد کیلومتر به طور تقریبی 2.5 لیتر بنزین مصرف دارد و حجم باک آن نیز 15 لیتر است.

شرکت نیرو موتور، عرضه‌کننده محصولات یاماها در ایران است که یاماها R25 نیز در لیست محصولات آن قرار گرفته است. نمونه‌های کارکرده این محصول را در بازار می‌توان با قیمتی در حدود 300 میلیون تومان پیدا کرد.

قیمت موتورسیکلت‌ - سوزوکی اینازوما 25

سوزوکی اینازوما 250

این محصول، یک موتورسیکلت اسپرت ژاپنی است که توسط شرکت تکتاز موتور وارد کشور شده است. سوزوکی اینازوما 250، یک موتورسیکلت اسپرت مناسب خیابان است و در کلاس نیکد قرار می‌گیرد.

نیروی مورد نیاز اینازوما 250، از طریق یک پیشرانه 2 سیلندر با حجم 248 سی‌سی تامین می‌شود و 24.1 اسب‌بخار قدرت و 22 نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. نیروی تولید شده از طریق یک گیربکس 6 سرعته دستی به چرخ‌ها منتقل می‌شود.

وزن اینازوما 250 برابر 183 کیلوگرم است و در مدت زمان 9 ثانیه از سرعت صفر به صد کیلومتر بر ساعت می‌رسد. حداکثر سرعتی که این موتورسیکلت ژاپنی قادر است به آن دست یابد، 145 کیلومتر بر ساعت است. یکی از ویژگی‌های قابل توجه سوزوکی اینازوما 250، راحتی راننده و دسترسی ساده آن به تجهیزات است.

این موتورسیکلت اسپرت ژاپنی را می‌توان با قیمت حدودی 264 میلیون تومان از نمایندگی‌های تکتاز موتور تهیه کرد.

کی‌تی‌ام دوک 250

دوک یکی از محبوب‌ترین سری‌های تولیدی در بین محصولات کمپانی اتریشی کی‌تی‌ام است. دوک 250 طراحی منحصربه‌فرد و چشمگیری دارد و یک موتورسیکلت اسپرت کامل محسوب می‌شود.

کی‌تی‌ام دوک 250 به یک پیشرانه تک سیلندر آب‌خنک مجهز شده که 30 اسب‌بخار قدرت را از طریق یک گیربکس 6 سرعته به چرخ‌ها منتقل می‌کند. کی‌تی‌ام تمام تلاش خود را به کار گرفته تا وزن دوک 250 را به حداقل‌ترین حالت ممکن برساند که نتیجه آن به 150 کیلوگرم رسید.

این موتورسیکلت اسپرت در هر صد کیلومتر حدود 3 تا 3.5 لیتر بنزین مصرف می‌کند و حجم باک آن 13.4 لیتر است. یکی از ویژگی‌های مطلوب کی‌تی‌ام دوک 250، ترمزهای آن است که عملکرد خوبی را ارائه می‌دهند.

کی‌تی‌ام دوک 250 با قیمت تقریبی 254 میلیون تومان در بازار کشور در دسترس است.

 

خرید موتورسیکلت - هوندا CBR250

هوندا CBR250 طوری طراحی شده که در نگاه اول همانند موتورسیکلت‌های سنگین و با حجم بالا به نظر می‌رسد، در حالی که پیشرانه آن 249 سی‌سی حجم دارد. این موتور 26.1 اسب‌بخار قدرت و 22.9 نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند و به یک گیربکس شش سرعته دستی متصل است.

این موتورسیکلت ژاپنی در مدت زمان 8.9 ثانیه از سکون به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رسد و نهایت سرعت آن 185 کیلومتر بر ساعت است. هدایت هوندا CBR250 در شهر کمی دشوار بوده و بیش‌تر برای مسابقه‌ها و دوست‌داران سرعت مناسب است و در کلاس ریس محسوب می‌شود. مصرف سوخت تقریبی آن به 3 لیتر در هر صد کیلومتر می‌رسد و یک باک بنزین 13 لیتری دارد.

    کانال تلگرام زوم لایف
    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی شود