زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

سوپرست در بدنسازی و نقش آن در حجم سازی

سوپرست در بدنسازی و نقش آن در حجم سازی

سوپرست در بدنسازی و نقش آن در حجم سازی

طبق گفته کارشناسان هرچه سن افراد بالاتر می‌رود، احتمال ابتلا به درد مفاصل افزایش پیدا می‌کند. ورزش بدنسازی می‌تواند نقش موثری در کاهش احتمال ابتلا به درد مفاصل داشته باشد. معمولا افراد برای داشتن اندامی ایده‌آل و مناسب ورزش بدنسازی را انتخاب می‌کنند. هدف اصلی بدنسازی پرورش و قدرتمند کردن عضلات مختلف بدن است. اما روش درست و صحیح بدنسازی بسیار مهم است. در این مقاله در رابطه با سوال برخی ورزشکاران با عنوان «سوپرست در بدنسازی چیست» صحبت خواهیم کرد و روش‌های مختلف این تمرینات پرفشار را بررسی می‌کنیم.

سوپرست در بدنسازی چیست و چه نوع تمریناتی است؟

سوپرست در بدنسازی نوعی تمرین پرفشار و قدرتی است که ورزشکاران در آن خیلی سریع از یک تمرین به سراغ تمرین دیگر می‌روند، بدون اینکه در بین دو تمرین استراحت داشته باشند. ورزشکارانی که به تناسب اندام و همچنین به‌ دنبال افزایش استقامت عضلانی هستند یا زمان محدودی برای ورزش دارند، این نوع از تمرین را انتخاب می‌کنند.
در سوپرست عضلات بسیاری در مدت زمان کوتاهی درگیر شده و به ماهیچه‌ها زمان استراحت کمتری داده می‌شود تا سازگاری بیشتری داشته باشند. پیشنهاد می‌کنیم در انجام تمرینات سوپرست از مکمل بتا آلانین استفاده کنید. این مکمل باعث افزایش حجم عضلانی، بالا بردن قدرت ماهیچه و بهبود عملکرد ورزشی در حین تمرینات سخت می‌شود.

سوپرست منظم

سوپرست منظم؛ دو تمرین مشابه پشت سر هم

سوپرست منظم شامل انجام دو تمرین مشابه پشت سر هم و بدون استراحت است. در این تمرین عضلات هدف بیشتر از از حد نرمال درگیر خواهند شد. به‌عنوان نمونه تمرین سوپرست از سوپرست‌های منظم می‌توان به حرکت اسکوات و بعد از آن حرکت لانژ و سپس تمرین شنا و درازو‌نشست اشاره کرد. سوپرست منظم شامل چند سری تمرین است که در تمرین‌های اول حرکات پرفشار انجام خواهد شد و در حرکات بعدی فشار کمتری به ورزشکار منقل می‌شود.

بسیاری از ورزشکاران برای بهبود عملکرد عضلانی از مکمل پروتئین وی استفاده می‌کنند. باتوجه‌به قیمت مکمل وی که چندان گران نیست و کاربردی که این مکمل در تناسب اندام دارد، توصیه می‌کنیم حتما از این مکمل در تمرین‌های سخت سوپرست استفاده کنید.

سوپرست مخالف؛ بهبود عملکرد عضلات در تمرین‌های مختلف

دلایل اصلی انجام حرکات سوپرست در بدنسازی عضله سازی، افزایش استقامت عضلانی و صرفه‌جویی در وقت است. سوپرست‌ها معمولا در محدوده 8 تا 12 بار با استفاده از وزنه‌های سنگین تکرار می‌شوند. تمرین سوپرست مخالف شامل برخی از تمرینات برای گروه‌های عضلانی مخالف است. از نمونه‌های محبوب سوپرست مخالف می‌توان به پرس شانه و سپس به کشش پا اشاره کرد. بهترین برنامه های سوپرست بدنسازی باعث می‌شوند در حالی که یک عضله در حال کار است، عضله دیگر استراحت کند.

بدن ورزشکاران برای رشد و عملکرد صحیح نیاز به 20 نوع آمینو اسید دارد که برخی از آن‌ها از طریق بدن ساخته نخواهند شد. برای دریافت آمینو اسیدهای ضروری بدن پیشنهاد می‌کنیم از مکمل آمینو اسید استفاده کنید. این مکمل‌ها برای عضله‌سازی و افزایش استقامت بدنی بسیار مناسب است.

رشد عضلانی شگفت‌انگیز با سوپرست ترکیبی

اگر برای شما هم سوال «سوپرست در بدنسازی چیست» پیش آمده، بهتر است با تمام تمرینات سوپرست آشنا شوید. سوپرست ترکیبی یکی دیگر از تمرینات پرفشار در این زمینه است. سوپرست‌های ترکیبی در مدت زمان کوتاهی، رشد عضلانی فوق‌العاده‌ای ایجاد می‌کنند. انجام تمرینات برای گروه‌های مختلف عضلات در این تمرین انجام می‌شود.
به‌عنوان مثال تمرینات مربوط به شانه‌ها، ساق‌ها و شکم فوقانی و پایینی را می‌توانید در سوپرست ترکیبی با هم انجام دهید. در انجام تمرینات سوپرست حتما بین هر ست در حدود 1 تا 2 دقیقه استراحت کنید تا از آسیب‌های احتمالی جلوگیری شود.

سوپرست پایین‌تنه و بالاتنه

سوپرست پایین‌تنه و بالاتنه؛ تمرینی مشابه کاردیو

تمرینات سوپرست پایین‌تنه و بالاتنه مانند تمرینات کاردیو 50 تا 75 درصد ضربان قلب را افزایش می‌دهند. انجام این تمرین به ‌این شکل است که در ابتدا یک تمرین پایین‌تنه را انجام دهید و سپس تمرین مربوط به بالا‌تنه را تکرار کنید. این تمرینات پشت‌سرهم باعث بالا بردن ضربان قلب می‌شود و در ادامه به افزایش استقامت بدنی ورزشکار کمک خواهد کرد.
 پیشنهاد می‌کنیم سوپرست‌های پایین‌تنه و بالا‌تنه را با استراحتی 1 تا 2 دقیقه‌ای بین 10 تا 15 بار تکرار کنید. با‌توجه‌به پرفشار بودن بیش از حد این تمرین توصیه می‌کنیم، نوشیدن به‌موقع آب را فراموش نکنید تا دچار گرفتگی عضلات نشوید.

فواید حرکات سوپرست در بدنسازی

از تمرینات سوپرست در بدنسازی می‌توان به عنوان روشی از تمرینات مشخص در مدت زمان کوتاهی یاد کرد. در این تمرینات کلیه عضلات درگیر می‌شوند و مقاومت ماهیچه‌ها و عضلات به‌خوبی افزایش پیدا می‌کند. نحوه درست حرکات بدنسازی بسیار مهم است.
در انجام تمرینات سوپرست حتما به شیوه صحیح حرکات دقت ویژه‌ای داشته باشید تا دچار آسیب و پارگی عضله نشوید. مورد دیگری که در تمرینات سوپرست اهمیت قابل‌توجهی دارد، استراحت و نوشیدن آب است. در بین تمرینات حتما مدت زمان کوتاهی برای نوشیدن آب و استراحت داشته باشید.

مکمل شاپ؛ عرضه‌کننده مکمل‌های استاندارد ورزشی برای بهبود عملکرد سوپرست

در این مقاله موضوع «سوپرست در بدنسازی چیست» را بررسی کردیم و اشاره‌ای به تمرینات متفاوت سوپرست داشتیم. در انجام تمرینات سوپرست فشار بیش از حد به بدن وارد نکنید و توجه کنید که این تمرینات مختص ورزشکاران حرفه‌ای است. حتما زیر نظر مربی حرفه‌ای این تمرینات را انجام دهید. توصیه می‌کنیم برای تقویت بهتر عضلات در تمرینات سوپرست از مکمل‌های استاندارد ورزشی کمک بگیرید.

مکمل‌های ورزشی به بهبود عملکرد ورزشکار کمک می‌کنند. همچنین برای خرید مکمل‌های ورزشی و دارویی به داروخانه آنلاین مکمل شاپ مراجعه کنید. داروخانه آنلاین مکمل شاپ کلیه محصولات و مکمل‌های ورزشی و تقویتی را به فروش می‌رساند. تضمین کیفیت کالا و 7 روز ضمانت برگشت کالا از مهم‌ترین ویژگی‌های داروخانه آنلاین مکمل شاپ است. برای مشاهده کلیه محصولات مکمل شاپ به نشانی اینترنتی mokamelshop.com مراجعه کنید.

    کانال تلگرام زوم لایف
    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی‌شود