زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

خمیر دندان بدون فلوراید بخریم یا با فلوراید؟

خمیر دندان بدون فلوراید بخریم یا با فلوراید؟

خمیر دندان بدون فلوراید بخریم یا با فلوراید؟

بدون شک تمامی ما در طول روز بارها از مسواک و خمیر دندان‌های مختلف استفاده می‌کنیم. اما آیا به این نکته توجه کرده‌اید که خمیر دندانی که شما از آن استفاده می‌کنید می‌تواند به دندان‌های شما آسیب وارد کند؟ اغلب برندهایی که امروزه خمیر دندان تولید می‌کنند، در محصولات خود از فلوراید نیز استفاده می‌کنند.

امروزه بسیاری از تولید کننده‌ها در خمیر دندان، دهان‌ شویه و حتی مکمل‌ های غذایی که در طول روز از آن‌ها استفاده می‌کنید از ماده معدنی فلوراید استفاده می‌کنند. این ماده معدنی علاوه بر آن که مینای دندان‌ها را تقویت می‌کند؛ بلکه دارای مزیت‌های بی شمار دیگری نیز می‌باشد.

در صورتی که شما از این خمیر دندان‌های حاوی فلوراید به صورت مرتب و منظم استفاده کنید، از بروز حفره‌هایی که بر روی سطح دندان ظاهر می‌شوند می‌توانید جلوگیری کنید.

فلوراید چیست؟

فلوراید چیست؟ در حقیقت این سؤال به عنوان پرتکرارترین سؤالاتی است که امروزه ذهن بسیاری از افراد را به خود درگیر کرده است. برای آن که بتوان به سؤال فلوراید چیست؟ پاسخ دهیم بهتر است به این صورت شروع کنیم که فلوراید یک ماده معدنی طبیعی به شمار می‌رود که در هوا، سنگ، خاک، آب شور، آب شیرین و... به صورت طبیعی وجود دارد.

خاصیت معدنی این ماده، به صورت مستقیم بر روی استحکام دندان‌ها تأثیر می‌گذارد و از بروز هر نوع حفره بر روی دندان جلوگیری می‌ کند. فلوراید موجود در محیط به صورت طبیعی برای محافظت از دندان‌ها کافی نخواهند بود، در نتیجه شما باید این ماده معدنی را در منابع آب خود، محصولات دندانی مانند خمیر دندان و دهان‌شویه‌های خود اضافه کنید.

آیا اصلاً فلوراید برای دندان فایده‌ای هم دارد؟

ماده معدنی فلوراید مینای دندان را تقویت خواهد کرد، در حقیقت این سطح محافظتی دندان است که باید مقاومت بالایی در برابر اسیدهای مختلف از خود نشان دهد. این اسیدها از باکتری‌ها، قندها و.. که در طول روز مصرف می‌شود تشکیل شده‌اند؛ در نتیجه این امر بسیار مهم است که شما در طول روز مسواک بزنید و از نخ دندان استفاده کنید و هر 6 ماه یک بار به دندانپزشک برای معاینه مراجعه کنید. فلورایدی که به خمیر دندان‌ها و دهان‌شویه‌های مختلف اضافه می‌شود به عنوان فلوراید موضعی نیز شناخته می‌شود و برای تمامی سنین از کودکان تا بزرگسالان مفید خواهد بود.

بررسی تخصصی خمیر دندان بدون فلوراید فوراور

خواص شگفت انگیز خمیر دندان فوراور

توصیه ما به شما انتخاب و خرید یک خمیر دندانی است که مهر تأیید انجمن دندانپزشکی استرالیا / استاندارد ایران به همراه تأیید بهداشت ایران بر روی آن وجود داشته باشید می‌باشد. این محصولات در صورتی می‌توانند این تأییدیه‌ها را دریافت کنند که کلیه معیارهای کیفیت و ایمنی را داشته باشند. در ادامه به سراغ بررسی تخصصی محصولات فوراور و با تمرکز بیشتر خمیر دندان بدون فلوراید خواهیم رفت.

بررسی تخصصی خمیر دندان بدون فلوراید فوراور را بهتر است به این صورت شروع کنیم که این خمیر دندان‌ها می‌توانند آفت‌ها و زخم‌های دهانی را از بین ببرند؛ بهتر است بدانید علت اصلی این زخم‌ها فعال شدن ویروس هرپس می‌باشد که زمینه این امر نیز کاهش هم زمان ویتامین‌های ای، آ و سی است. با آن که خمیر دندان بدون فلوراید فوراور فاقد فلوراید می‌باشد؛ اما برای دهان و بدن افراد مفید خواهد بود.

استفاده از فلوراید به صورت مرتب برای دندان ضرر دارد و می‌تواند باعث بروز مشکلات جدی ای در دستگاه گوارش، مغز، کلیه‌ها، استخوان‌ها و دیگر اندام‌ها شود. همان طور که در بالاتر نیز به این مورد اشاره کردیم فلوراید می‌تواند باعث بروز سرطان نیز شود.

در ادامه بررسی تخصصی خمیر دندان بدون فلوراید فوراور شما را با تمامی مزیت‌های خمیر دندان بدون فلوراید فوراور آشنا خواهیم کرد:

 • خمیر دندان بدون فلوراید فوراور می‌تواند از خون ریزی لثه‌ها جلوگیری کند
 • با خمیر دندان بدون فلوراید فوراور از بوی بد دهان خود خلاص شوید! کافی است برای این کار از این خمیر دندان به صورت معمولی و روزانه استفاده کنید
 • این خمیر دندان برای افرادی که سیگاری هستند نیز مفید واقع شده است؛ افراد سیگاری خمیر دندان بدون فلوراید فوراور را باید بر روی لب‌های خود قرار دهند تا از تیره شدن لب ای خود جلوگیری کنند
 • خمیر دندان بدون فلوراید فوراور به سرفه کمک می‌کند؛ تنها کافی است مقداری از آن را ببلعید
 • رفع جوش! کمی از خمیر دندان بدون فلوراید فوراور را بر روی جوش‌های خود بمالید
 • از دیگر خاصیت‌های این خمیر دندان می‌توان به درمان سرماخوردگی اشاره کرد؛ این خمیر دندان را با آب داغ مخلوط کنید و آن را استنشاق کنید
 • خمیر دندان بدون فلوراید فوراور به رفع ترک و خشکی پاشنه پا کمک می‌کند
 • درمان گزیدگی پشه و مورچه‌ها از دیگر مزیت‌های خمیر دندان بدون فلوراید فوراور می‌باشد؛ کمی از خمیر دندان را بر روی محل گزیدگی بمالید
 • در صورتی که پوست شما دچار سوختگی شده باشد، می‌توانید با استفاده از این خمیر دندان پوست خود را بهبود ببخشید
 • به تسکین درد سوراخ دندان کمک می‌کند
 • می‌توان از آن برای شستشوی صورت استفاده کرد
 • خمیر دندان فوراور به درمان بواسیر کمک می‌کند
 • درمان عارضه‌های پوستی از دیگر فواید خمیر دندان بدون فلوراید فوراور می‌باشد
 • درمان زخم‌های پوستی
 • برای تسکین گلودرد امروزه از خمیر دندان بدون فلوراید فوراور استفاده می‌کنند

خمیر دندان بدون فلوراید

امروزه بسیاری از افراد هستند که نگران مصرف بیش از حد فلوراید در منبع آب و محصولات دندان خود می‌باشند؛ این ترس بدون دلیل نیست، زیرا می‌تواند شرایط سلامتی مانند اختلال عملکرد تیروئید، بروز به انواع سرطان و.. را همراه داشته باشد. این امر یکی از اصلی‌ترین دلایلی است که بسیاری از افراد به دنبال محصولات بدون فلوراید می‌روند و از دیگر محصولات طبیعی در این راه استفاده می‌کنند.

به این نکته توجه داشته باشید خمیر دندان‌هایی که حاوی فلوراید هستند، در صورتی که به صورت صحیح استفاده شوند کاملاً ایمن خواهند بود و هیچ ضرری به بدن وارد نمی‌کنند. لازم به ذکر است خمیر دندان بدون فلوراید با آن که می‌تواند نفس شما را تازه کنند؛ اما دیگر اثرات مایع زدایی را کاهش نمی‌دهند و یا از پوسیدگی دندان‌ها جلوگیری نمی‌کنند. خمیر دندان بدون فلوراید نسبت به خمیر دندان فلوراید دارای مزیت‌های بسیار کمتری است.

معیار های انتخاب خمیر دندان

خمیر دندان بدون فلوراید چه فوایدی دارد؟

بهتر است به این صورت شروع کنیم خمیر دندان‌هایی که فلوراید ندارند؛ مانند محصولات خمیر دندان بدون فلوراید فوراور دارای ترکیبات طبیعی اعم از آلوئه‌ورای درمانی، موم زنبور عسل و نعنای طبیعی هستند. از گذشته تا به امروز توصیه شده است که برای کودکان و نوزادان از خمیر دندان‌هایی که فلوراید کمتری دارند استفاده شود.

خمیر دندان بدون فلوراید دارای خاصیت‌های بی شماری هستند و مزیت‌های بسیاری برای دندان‌ها، لثه‌ها و دهان خواهند داشت. در ادامه به سؤال خمیر دندان بدون فلوراید چه فوایدی دارد به صورت مختصر پاسخ خواهیم داد:

 • سفید کنندگی
 • جلوگیری از خراب شدن دندان
 • ضد التهابی
 • از بین بدن حساسیت دندان‌ها
 • از بین بردن بوی بد دهان

سخن آخر

همان طور که در بالاتر نیز به این موضوع اشاره کردیم بدن شما فلوراید موجود در آب، مواد خوراکی و هوا را جذب می‌کند. یکی از اصلی‌ترین نگرانی افراد این است که در خمیر دندانی که استفاده می‌کنند بیش از حد معمول فلوراید را به بدن برساند. استفاده از فلوراید بیش از حد می‌تواند منجر به بروز مسمومیت شود. به غیر از این امر استفاده از فلوراید کاملاً بی خطر خواهد بود. خمیر دندان بدون فلوراید فوراور برای از بین بردن آفت‌ها، زخم‌های دهانی مؤثر خواهد بود.

  کانال تلگرام زوم لایف

  شعار ما در مجله اینترنتی زوم لایف، کمک به زندگی بهتر با ارائه محتوای مفید درباره سلامتی است. برای این منظور از منابع معتبر خارجی که در حوزه سلامت و سبک زندگی است فعال هستند برای تولید محتوا و ارائه آن به شما کاربران محترم استفاده می‌کنیم.

  ارسال نظر
  عکس خوانده نمی‌شود
  تعداد نظرات (1)
  1. نوروزی در 2 مهر 1402
   به نظر میاد نویسنده قصد و منظور خاصی از نوشتن مطالب بالا داشت مثل یک تست هوش یا تست میزان زود باوری یا هر چیز دیگری غیر از ارایه یک مطلب متقن علمی!!!!
   پاسخ