زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

لیان آزما؛ نمایندگی اپندورف آلمان در ایران

لیان آزما؛ نمایندگی اپندورف آلمان در ایران

لیان آزما؛ نمایندگی اپندورف آلمان در ایران

اپندورف (Eppendorf) یکی از بزرگ‌ترین و معروف‌ترین کمپانی‌های پیشرو در حوزه علوم زیستی است که ابزار، خدمات و مواد مصرفی را برای جابجایی مایعات، نمونه‌ها و سلول‌ها در آزمایشگاه‌ها ارائه می‌دهد.

اپندورف با ثبت اختراعات و تولید محصولات باکیفیت، تا به امروز توانسته به یکی از معروف‌ترین تولیدکنندگان تجهیزات آزمایشگاهی در سراسر جهان تبدیل شود. به‌ این ‌ترتیب، نمایندگی شرکت اپندورف در کشورهای زیادی در اروپا، آمریکا، آفریقا و آسیا ایجاد شده است. در ادامه با ما همراه باشید تا با نمایندگی اپندورف در ایران آشنا شوید.

تاریخچه برند اپندورف

کمپانی اپندورف از سال 1945 در آلمان شروع به فعالیت کرد و از همان ابتدا، بهبود شرایط زندگی انسان را هدف و اولویت خود قرار داد. اپندورف در طی 75 سال فعالیت توانسته به ‌عنوان یک برند برتر در سطح جهان شناخته شود و امروز، با مشارکت 5000 کارمند در بیش از 26 کشور جهان فعالیت کند. این مجموعه طی 2 دهه ابتدایی فعالیت خود موفق شد محصولاتی مانند محرک عضلانی، فتومتر اپندورف (Photometer) و اولین پیپت ضربه‌ای (piston-stroke pipette) را بسازد و به دنیا معرفی کند. به ‌این ‌ترتیب، توانست گامی بزرگ در مسیر تشخیص و درمان بیماری‌ها و افزایش سرعت و دقت آزمایش‌ها بردارد.

قدم بعدی، ساخت دفتر مرکزی در شهر هامبورگ آلمان (1965) و افتتاح کارخانه‌های جدید برای تولید مواد مصرفی آزمایشگاه‌ها بود (1975). در حال حاضر، سالانه بیش از 2 میلیارد محصول یک‌بارمصرف آزمایشگاهی از کارخانه‌های اپندورف واقع در اولدنبورگ آلمان خارج می‌شود. نمایندگی اپندورف در ایران، آمریکا، آلمان و سایر کشورهای جهان، تمام تجهیزات آزمایشگاهی و محصولات این برند را با گارانتی و خدمات پس از فروش به خریداران ارائه می‌دهد.

تاریخچه برند اپندورف | لیان آزمای بهار

اپندورف در سال 1977 فناوری ریزپردازنده‌های کنترل‌کننده فتومتر را در سیستم آنالیز خود ادغام کرد. تنها یک سال بعد و در سال 1978 میلادی، اپندورف اولین Multipette® یا همان پپتور دستی جابجایی مثبت را به جهان معرفی کرد. در سال 1984 میلادی، نام تجاری اپندورف در سراسر جهان ثبت شد و رکورد فروش پیپت‌های خود را به یک میلیون پیپت رساند. پس از پیوستن نیوبرانزویک ساینتیفیک به اپندورف در سال 2007، تجهیزات نوآورانه و خدمات برجسته‌تری به بازار جهانی توسط برند Eppendorf به جهان عرضه شد.

محصولات اپندورف

طیف گسترده محصولات اپندورف شامل پیپت‌ها و سیستم‌های پیپت خودکار، توزیع‌کننده‌ها، سانتریفیوژها، میکسرها، طیف‌سنج‌ها و تجهیزات تقویت DNA، فریزرها، تخمیرکننده‌ها، بیو راکتورها، انکوباتورهای CO2، شیکرها و سیستم‌های دست‌کاری سلولی است. دسته دیگری از محصولات این شرکت شامل مواد مصرفی پزشکی و آزمایشگاه‌ها مانند نوک پیپت، لوله‌های آزمایش، صفحات میکرو تیتر و مخازن بیو راکتور یک‌بارمصرف هستند.

این محصولات با بالاترین کیفیت تولید شده‌اند و به ‌طور گسترده در آزمایشگاه‌های تحقیقاتی دانشگاهی و تجاری، به‌ویژه در بخش‌های دارویی، بیوتکنولوژی، شیمیایی و مواد غذایی استفاده می‌شوند. البته کاربرد تجهیزات و محصولات اپندورف به اینجا ختم نمی‌شود و در دل پروتکل‌های آنالیز فرایند، تولید و تضمین کیفیت در آزمایشگاه‌های بالینی، پزشکی قانونی، محیط‌زیستی و صنعتی نیز نفوذ می‌کند. از این ‌رو، نمایندگی اپندورف در ایران طیف گسترده‌ای از محصولات را برای تأمین نیاز آزمایشگاه‌های پژوهشی، پزشکی و صنعتی وارد کرده است.

یکی از معروف‌ترین محصولات برند اپندورف، لوله میکرو سانتریفیوژ است که برای ذخیره مقدار کمی مایع استفاده می‌شود. این لوله کوچک تقریباً 1.5 میلی‌لیتر ظرفیت دارد و بخش پایین آن، مخروطی شکل است. بسیاری از شرکت‌های فعال در این حوزه، طراحی لوله میکرو سانتریفیوژ را کپی کرده و عرضه می‌کنند؛ اما همه آن‌ها به دلیل شباهت زیاد به لوله‌های برند Eppendorf، به‌ عنوان اپندورف یا Eppi tubes شناخته می‌شوند. آن‌ها اغلب در زمینه‌های تحقیقاتی مانند کشت بافت و زیست‌شناسی مولکولی استفاده می‌شوند. حتی بسیاری از سانتریفیوژها به ‌طور خاص برای نگهداری لوله‌های اپندورف طراحی شده‌اند.

حوزه‌های فعالیت کمپانی اپندورف

نتیجه 75 سال فعالیت کارکنان و مخترعان، شهرت جهانی و عرضه تجهیزات باکیفیت توسط صدها نمایندگی شرکت اپندورف است که طیف وسیعی از محصولات را در سه حوزه زیر توزیع می‌کنند:

1. جابجایی مایعات

جابجایی مایعات یک فرایند اصلی در هر آزمایشگاه فعال در حوزه علوم زیستی و شیمیایی است. به ‌طور طبیعی، جابجایی مایعات یکی از بخش‌های اصلی آزمایشگاه است که اپندورف در آن نقش دارد. به‌ گونه‌ای که، تصور یک آزمایشگاه بدون دستگاه‌ها و مواد مصرفی برند Eppendorf دشوار است.

2. جابجایی سلول

از دست‌کاری گرفته تا کشت در میکروبیولوژی و کشت سلولی، تجهیزات متعددی وجود دارند که توسط دانشمندان در فرایند تحقیقات استفاده می‌شوند. مواردی مانند پیپت، لوله‌آزمایش و... از جمله محصولات انتقال سلولی هستند که توسط نمایندگی اپندورف توزیع می‌شوند.

3. نمونه‌برداری

نمونه‌های آزمایشی دانشمندان، باارزش‌ترین دارایی آن‌هاست. اپندورف از این امر آگاه است؛ به همین دلیل، حمل‌ونقل ایمن نمونه‌ها و ایجاد راه‌حل‌های نوآورانه برای طیف گسترده‌ای از الزامات پردازش نمونه را با ارائه محصولات باکیفیت تضمین می‌کند.

نمایندگی اپندورف در ایران | لیان آزمای بهار

نمایندگی اپندورف در ایران

کیفیت، قابلیت اطمینان و نوآوری از جمله کلماتی هستند که مردم جهان در ارتباط با اپندورف به زبان می‌آورند. این موفقیت در واقع نتیجه 75 سال سابقه درخشان و تعهد کمپانی Eppendorf برای ارائه بهترین راه‌حل‌ها جهت مدیریت باارزش‌ترین نمونه‌های آزمایشی است. این محصولات و تجهیزات آزمایشگاهی کاملاً متناسب با نیازها و کاربردهای آزمایشگاهی طراحی شده‌اند و جزو باکیفیت‌ترین و بهترین گزینه‌های موجود در بازار جهانی دسته‌بندی می‌شوند.

لیان آزما به‌ عنوان نمایندگی شرکت اپندورف در ایران، امکان بهره‌گیری از محصولات یکی از برندهای برتر جهان را برای دانشمندان و محققان ایرانی فراهم کرده است. با استفاده از این تجهیزات، مواردی مانند کنترل دما، اندازه‌گیری حجم مایعات و نمونه و... با بالاترین سطح دقت انجام می‌شوند و نتیجه آزمایش قابل ‌اعتماد خواهد بود. مواد و تجهیزات زیر از جمله محصولات برند اپندورف هستند که توسط لیان آزما عرضه می‌شوند:

 • بشر
 • سمپلر

جهت اطلاع از قیمت سمپلر از برترین برندها میتوانید با مجموعه لیان آزما در ارتباط باشید.

 • ارلن مایر
 • آبسلانگ
 • سانتریفیوژ
 • الکل اتانول
 • مولتی پت m4
 • VTM 3cc داخل لوله
 • ایزی پت (پیپت شارژی)
 • واریسپنسر (Varispenser)
 • مولتی دیسپنسر الکترونیکی
 • پیپت هلپر (pipet helper)
 • VTM لیتری 0.5 میلی‌لیتری

سخن پایانی

شرکت لیان آزمای بهار، با کسب نمایندگی شرکت اپندورف در ایران توانسته تجهیزاتی ساخته‌شده با مرغوب‌ترین متریال و دارای عمر مفید بیش از 10 سال را به کشور وارد کند. این محصولات با گارانتی دوساله عرضه می‌شوند و خدمات پس از فروش تا 10 سال به آن‌ها تعلق می‌گیرد. با ورود به سایت لیان آزما می‌توانید محصولات آزمایشگاهی برندهای مختلف از جمله اپندرف را با قیمت مناسب خریداری کنید.

  کانال تلگرام زوم لایف
  ارسال نظر
  عکس خوانده نمی شود