زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

مرکز تخصصی شستشوی فرش دستباف در شرق تهران کدامند؟

مرکز تخصصی شستشوی فرش دستباف در شرق تهران کدامند؟

مرکز تخصصی شستشوی فرش دستباف در شرق تهران کدامند؟

با مراجعه به مرکز تخصصی شستشوی فرش دستباف در شرق، قالی دستباف شما اصولی، دقیق، تمیز و بدون هیچ آسیبی شسته می شود. فرش های دستباف از جمله حساس ترین و در عین حال ارزشمندترین قالی ها به شمار می روند. به همین دلیل شستشوی صحیح آن ها بسیار حائز اهمیت است. چراکه هر گونه سهل انگاری در این زمینه، هزاران آسیب که بعضا جبران ناپذیر هستند را برای قالی شما به همراه دارد. با توجه به این موضوع در مراکز شستشوی تخصصی فرش دستباف شرق، این قالی ها با دستگاه ها و روش ها شستشو داده می شوند.

چنان که نه تنها فرش شما مانند روز اول خود می درخشد بلکه هیچ آسیبی به ظاهر، رنگ یا سلامتی تار و پود آن وارد نخواهد شد. البته رمز این موضوع، پیدا کردن و آشنایی با مجموعه قالیشویی فرش های دستباف در تهران است. بدین شکل می توانید از تمیزی و سلامت قالی خود به طور هم زمان اطمینان حاصل کنید.

قالیشویی فرش دستباف شرق تهران

امروزه مراکز بسیاری در سراسر تهران به خصوص مناطق شرقی در زمینه شستشوی فرش فعالیت می کنند که مدعی شستن قالی های دستباف به صورت تخصصی هستند اما آیا واقعا اینطور است؟ در بسیاری از این قالیشویی ها فرش های دستباف نیز شسته می شوند اما همانند قالی های ماشینی و این به معنای شستشوی اصولی و تخصصی قالی های دستباف نیست!

بنابراین اگر می خواهید فرش دستباف شما به شکل شستشو داده شود و با هیچ گونه آسیبی در آن مواجه نشوید، بهتر است به مرکزی مراجعه کنید که شستن این قالی ها را به صورت تخصصی انجام دهد. مجموعه های قالیشویی که لاین به خصوصی برای شستشوی فرش های دستباف دارند، گزینه برای شستن این قالی ها به شمار می روند.

چراکه در این مراکز کلیه تجهیزات لازم برای شستن انواع قالی های دستباف فراهم شده است. ضمن اینکه افراد متخصص شستشو و تمیزکاری این فرش ها را برعهده می گیرند. از دیگر ویژگی های قالیشویی تهرانپارس و دیگر مناطق تهران برای شستن فرش های دستباف می توان به موارد زیر نیز اشاره کرد:

 • دارای پرسنل و کارشناسان آشنا با کلیه قالی های دستباف و روش های شستشوی آن ها

 • استفاده از دستگاه های تمام اتوماتیک برای شستشو

 • استفاده از شیوه های بی نظیر متناسب با ویژگی های هر قالی

 • استفاده از مواد شوینده بدون اسید و متناسب با نوع فرش

 • آبکشی، آبگیری و خشک کردن صحیح قالی های دستباف برای جلوگیری از آسیب به آن ها

 • و بسیاری موارد دیگر.

با توجه به ویژگی های گفته شده درباره قالیشویی فرش دستباف شرق تهران می توان گفت قالیشویی فارسی یکی از آن ها است. با مراجعه به فارسی، فرش خود را به درخشندگی و زیبایی روز اول تحویل خواهید گرفت.

چگونگی شستشوی تخصصی فرش دستباف شرق

شاید برای بسیاری از شما این سوال پیش آمده است که در قالیشویی های تخصصی، قالی های دستباف چگونه شسته می شوند؟ در پاسخ به این سوال باید بدانید شستشوی فرش دستباف طی مراحل به خصوص و با شیوه های خاصی در مراکز قالیشویی تخصصی انجام می شود.

به طوری که نه تنها این مراحل و روش ها با شستن قالی های ماشینی متفاوت است بلکه حتی برای هر نوع قالی دستباف این مراحل تغییر پیدا می کنند. با این اوصاف معمولا مراحل ثابت مراکز شستشوی تخصصی فرش دستباف شرق برای شستن انواع قالی های دستباف عبارت هستند از:

 • بررسی فرش توسط کارشناسان متخصص از نظر نوع، رنگدهی، بافت، تار وپود، قدمت وغیره

 • بررسی آسیب های قالی دستباف از جمله انواع پوسیدگی، سوختگی، پارگی و تعیین میزان آن ها

 • تشخیص و تعیین شیوه برای شستشو و انتخاب مواد شوینده متناسب با فرش مورد نظر

 • غبارگیری

 • لکه بری

 • ترمیم آسیب ها

 • شستشو

 • آبکشی

 • آبگیری

 • خشک کردن

 • اتوکشی

 • بسته بندی.

جالب است بدانید برخی از فرش های دستباف نیازمند پرداخت هستند و در این صورت با تشخیص کارشناسان طی مراحل شستشو می توانید از خدمات پرداخت نیز برای قالی خود بهره مند شوید. البته توجه داشته باشید امکان بهره مندی از این خدمات تنها در مراکز تخصصی قالیشویی فرش دستباف شرق تهران مانند فارسی وجود دارد.

روش های شستن فرش دستباف در قالیشویی

روش های شستن فرش دستباف در قالیشویی

در مراکز تخصصی قالیشویی رسالت، تهرانپارس و دیگر مناطق تهران که در زمینه شستشوی قالی های دستباف فعالیت دارند، معمولا از شیوه هایی خاص و متفاوت با فرش های ماشینی استفاده می شود. چنان که در این مجموعه ها به طور کلی دو روش برای شستن فرش های دستباف رواج دارد.

برخی از این مراکز تنها از یکی از این شیوه ها استفاده می کنند و بعضی دیگر با استفاده از دو شیوه، انتخاب روش شستشوی فرش مورد نظر را به شما می سپارند. این دو روش عبارت هستند از:

 • شستشوی دستی: در این روش انواع قالی های دستباف به صورت دستی و بدون استفاده از هیچ گونه دستگاهی شستشو داده می شوند. به طوری که پرسنل حرفه ای کلیه مراحل شستن این فرش ها را انجام می دهند.

 • شستشوی اتوماتیک: در روش شستشوی اتوماتیک کلیه مراحل شستن فرش های دستباف توسط دستگاه های تمام اتوماتیک و به روز انجام می شود. چنان که هیچ نیروی انسانی در مراحل شستن این قالی ها دخالت ندارد.

اگرچه شستن انواع فرش های دستباف با روش اتوماتیک باعث تمیزی بیشتر و بهتر این قالی ها می شود اما شستشوی دستی نیز طرفداران خود را دارد. زیرا با ملایمت بیشتری فرش ها شستشو داده می شوند. اگر نمی دانید کدام یک برای قالی شما مناسب تر است، توصیه می کنیم از کارشناسان قالیشویی فارسی کمک بگیرید.

فارسی، مرکز تخصصی شستشوی فرش دستباف در شرق

اگر به دنبال قالیشویی فرش دستباف شرق تهران هستید، فارسی را به یاد بسپارید. مجموعه قالیشویی فارسی یکی از مراکز فعال در زمینه شستشوی انواع فرش های دستباف است که بیشتر از 20 سال در این زمینه تجربه دارد.

این مجموعه با بیش از 35 هزار رضایت مشتری و بیش از 40 هزار فرش شسته شده در شستشوی انواع قالی های دستباف بسیار حرفه ای عمل می کند. چنان که با مراجعه به این قالیشویی ضمن بهره مندی از خدمات شستشوی دقیق و تمیز انواع فرش ها، ضمانت نامه کتبی کیفیت خدمات دریافت می کنید. بهتر از این کجا پیدا می کنید؟

کلام آخر

شستشوی تخصصی فرش های دستباف با توجه به ارزش و حساسیت آن ها اهمیت بسیاری دارد. به همین دلیل برای شستن این قالی ها باید به مراکز قالیشویی تخصصی در این زمینه مراجعه کنید. در قالیشویی های تخصصی شستشوی فرش های دستباف از دستگاه های اتوماتیک، مواد شوینده بدون اسید و شیوه های مخصوص شستن قالی های دستباف استفاده می شود.

همچنین در این مراکز شستشوی این قالی ها مراحل و روش های مخصوص به خود را دارد. چنان که امکان شستن فرش های دستباف به دو شیوه دستی و اتوماتیک در این قالیشویی ها فراهم شده است و شما متناسب با نوع قالی خود می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید.

در این رابطه باید بدانید قالیشویی فارسی یکی از قالیشویی های تخصصی در زمینه شستشوی فرش های دستباف است که در این زمینه به مشتریان خود ضمانت نامه کتبی ارائه می دهد. با ثبت سفارش در فارسی خیال شما از بابت تمیزی و عدم آسیب فرش خود آسوده خواهد بود.

  کانال تلگرام زوم لایف
  ارسال نظر
  عکس خوانده نمی شود