زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

دلایل اصلی پیشنهاد تشک طبی به افرادی که کمردرد دارند

دلایل اصلی پیشنهاد تشک طبی به افرادی که کمردرد دارند

دلایل اصلی پیشنهاد تشک طبی به افرادی که کمردرد دارند

امروزه کمردرد به یک نگرانی جدی در افراد در هر سنی تبدیل شده است. ممکن است روزانه میلیون ها نفر را در جهان تحت تأثیر قرار دهد. هر چند افراد سعی می کنند این کمر درد را با مصرف انواع مختلف درمان های دارویی خوراکی و ماساژ با روغن های مختلف برطرف کنند که ممکن است برای چند روز یا چند ساعت تسکین دهد و ثابت بماند. در این شرایط، شما باید با یک پزشک ارتوپدی مشورت کنید که به شما کمک می کند تا از علت اصلی باخبر شده و یک درمان مناسب پیدا کنید.

اما یک عامل اصلی و مهم برای کمک به درمان کمر درد و کاهش درد های مزمن کمر، استفاده از تشک طبی برای استراحت و خواب شبانه است. بر کسی پوشیده نیست که مشکلات کمر و ستون فقرات ارتباط مستقیم با 8 ساعت خواب شما در تخت خواب دارند. و اگر بدن شما در هنگام خواب تحت فشار قرار گیرد و تشک شما پشتیبانی لازم را ارائه ندهد، ممکن است کمردرد شما تشدید شده و در طول زمان آسیب های جدی به ستون فقرات شما وارد شود.

تشک طبی چیست؟

اصطلاح تشک طبی یا تشک ارتوپدی به نوع خاصی از تخت یا تشک اطلاق می شود که به طور ویژه برای تسکین کمردرد طراحی شده است. این با مواد مختلفی مانند فنر داخلی، لاتکس، مموری فوم و غیره ساخته شده است.

همچنین تراز نامناسب ستون فقرات شما را هنگام خواب اصلاح می کند و درد مفاصل و کمر را کاهش می دهد. جدای از کمردرد، برای کسانی که مشکل پوکی استخوان، آرتریت، دردهای مفاصل و سایر بیماری‌های مرتبط با استخوان را که باعث درد شدید می‌شوند را دارند نیز مفید است.

وقتی روی یک تشک یا تخت معمولی می خوابید، بدن شما ممکن است منحنی ها و فرورفتگی های متعددی پیدا کند که ممکن است باعث درد شدید در کمر شما شود. بنابراین، ما تخت های طبی را توصیه می کنیم. این تشک ها به دلیل تشکیل مموری فوم و مواد لاتکس بسیار راحت هستند و هنگام دراز کشیدن روی آن ها فرم بدن شما را به دست می آورند و فشار بدن را به خوبی توزیع می کنند.

تشک طبی

هنگام دراز کشیدن روی تشک های طبی چه مزایایی خواهید داشت؟

 • پشتیبانی و حفظ تعادل بدن: تشک طبی با ارائه پشتیبانی مناسب به نقاط مختلف بدن، به تعادل بدن و حفظ تراز ستون فقرات کمک می‌کند. این تعادل بدن می‌تواند به کاهش فشارهای ناهمگن و توزیع بهتر وزن بدن کمک کند. این مزیت می‌تواند در کاهش درد عضلانی و مفصلی و کاهش نقاط فشاری روی بدن مفید باشد.

 • کاهش درد و تسکین نقاط فشار: تشک طبی می‌تواند فشار ناهمگن روی نقاط فشاری حساس بدن را کاهش دهد، این موضوع می‌تواند در کاهش درد و تسکین از بیماری‌های مرتبط با فشار مانند زخم فشاری کمک کند.

 • حفظ ستون فقرات و تسکین کمردرد: تشک طبی با ارائه پشتیبانی مناسب به ناحیه پشت، می‌تواند به حفظ تراز ستون فقرات و تسکین دردهای کمر کمک کند. این مزیت می‌تواند برای افرادی که مشکلات کمر درد و یا دیسک کمر دارند، بسیار مفید باشد.

 • کنترل حرارت و تنفس پذیری: برخی از تشک‌های طبی دارای ساختارهای تنفس‌پذیری هستند که به تنظیم دمای بدن و تهویه مناسب کمک می‌کنند. این مزیت می‌تواند در کنترل حرارت بدن و جلوگیری از برقراری محیط رطوبتی که باعث تشدید التهاب‌ها می‌شود، مفید باشد.

 • کاهش حساسیت و آلرژی: برخی از تشک‌های طبی دارای پوشش‌های ضدباکتریال و ضدآلرژی هستند که می‌توانند در کاهش حساسیت‌ها و آلرژی‌های تنفسی کمک کنند. این مزیت برای افرادی که حساسیت دارند و مبتلا به آلرژی هستند، می‌تواند مفید باشد.

 • جلوگیری از تشدید علائم بیماری‌ها: تشک طبی می‌تواند در کاهش تشدید علائم بیماری‌های مختلف مانند آرتروز، فیبرومیالژیا و دردهای عضلانی-اسکلتی کمک کند. این مزیت می‌تواند به تسکین دردها، بهبود کیفیت خواب و بهبود کلیه علائم بیماری کمک کند.

 • طول عمر بیشتر: تشک طبی با استفاده از مواد با کیفیت و فناوری‌های پیشرفته، معمولاً دارای عمر طولانی‌تری نسبت به تشک‌های معمولی است. این به معنای صرفه‌جویی در هزینه و جلوگیری از نیاز به تعویض مکرر تشک می‌باشد.

آیا برای کمردرد به تشک طبی نیاز دارید؟

خلاصه هرکسی که میخوابه به تشک طبی نیاز داره. تشک های طبی برای افرادی که هنگام بیدار شدن از خواب دچار سفتی کمر و درد می شوند ضروری است. برای افرادی که پس از جراحات و جراحی های کمر بهبود می یابند، افراد مسن و ورزشکاران بسیار مفید است. متخصصان خواب می گویند افراد سالمی که از تشک های ارتوپدی استفاده می کنند کمتر به کمردرد مزمن مبتلا می شوند. اما آیا این بدان معناست که اگر سالم هستید نیازی به تخت ارتوپدی ندارید؟ خوب، هیچ چیز نمی تواند دور از حقیقت باشد. برای همه کسانی که می خواهند وضعیت خواب سالم (معده خواب، پهلو خواب و پشت خواب) و بهداشت را حفظ کنند، مناسب است. همچنین الگوهای خواب افراد مبتلا به بی خوابی را با افزایش سطح راحتی آنها بهبود می بخشد. استفاده از تخت ارتوپدی با طراحی ارگونومیک مناسب هیچ ضرری ندارد.

کانتورینگ خوب بدن، تراز ستون فقرات سالم و نقاط فشار را کاهش می دهد. با این حال، فرض کنید از هر بیماری خاص عضلانی یا مفصلی رنج می برید. در این صورت، توصیه می‌شود با پزشک خود مشورت کنید، که می‌تواند به‌طور ماهرانه شما را راهنمایی کند که آیا به تشک طبی نیاز دارید و چه سطحی راحتی نهایی را برای شما فراهم می‌کند. 

شما باید انواع تشک طبی موجود در بازار را بررسی کنید تا تشکی را انتخاب کنید که به کمر درد شما کمک کند. در زیر به چند مدل تشک می پردازیم. نحوه انتخاب تشک برای کمردرد پیدا کردن تشکی که مناسب نیازها، الگوهای خواب و سبک زندگی شما باشد، ضروری است.

تشک های معمولی به طور متوسط پنج سال عمر مفید دارند. با این حال، یک تشک با کیفیت خوب می تواند ده تا دوازده سال دوام بیاورد. اینکه به یک تشک طبی با سطح نرم یا سفت نیاز دارید بستگی به ترجیحات شخصی و میزان آسیب های کمر شما دارد. سطح سفت متوسط برای افرادی که مشکلات کمر و مفاصل دارند ایده آل است؛ زیرا پشتیبان خوبی برای کمر دارد. افرادی که با بی خوابی دست و پنجه نرم می کنند و با وقفه در خوابیدن مشکل دارند، باید یک سطح صاف با عایق حرکتی نرم تر را انتخاب کنند.

  کانال تلگرام زوم لایف
  ارسال نظر
  عکس خوانده نمی شود