زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

تفاوت باربیکیو گازی با برقی چیست؟

تفاوت باربیکیو گازی با برقی چیست؟

تفاوت باربیکیو گازی با برقی چیست؟

یکی از پرطرفدارترین روش‌های پخت غذا، پخت با حرارت غیر مستقیم است که به آن باربیکیو می‌گویند. برای اینکه بتوانید طعم خوش این غذاها را در خانه و در کنار سایر اعضای خانواده بچشید، نیازمند داشتن این دستگاه هستید.

در اکثر رستوران‌ها از کباب پز یا باربیکیو برای پخت کباب و از دستگاه کباب گیر اتوماتیک برای مخلوط کردن مواد و سیخ گرفتن آن استفاده می‌کنند و شما می‌توانید با تهیه باربیکیو طعم کباب‌های خود را به طعم کباب‌های رستورانی نزدیک‌تر کنید. حال آنکه تفاوت باربیکیو گازی و برقی در چیست و کدام بهتر است را در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

تفاوت باربیکیو با کباب پز

با تعریفی که از باربیکیو ارائه شد، ممکن است بسیاری آن را همان دستگاه کباب پز صنعتی بدانند. این درحالی است که کباب پز را وسیله‌ای سنتی می‌دانند و در رستوران‌ها و جگرکی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما باربیکیو ساختاری مدرن‌تر دارد و به دلیل امکاناتی که در اختیار کاربر می‌گذارد، عموما مورد استقبال افراد قرار می‌گیرد و در خانه‌ها کاربرد فراوانی دارد.

باربیکیو برقی

همانطور که از اسم این مدل مشخص است در هر مکانی که دسترسی به سیم و پریزبرق داشته باشید، باربیکیو برقی قابل استفاده خواهدبود. همین موضوع باعث شده تا بسیاری از افراد برای پخت غذا با باربیکیو در فضای باز، با محدودیت مواجه شوند. باربیکیو برقی به دلیل اندازه کوچکی که دارد می‌توان از آن روی میز هم استفاده کرد.

باربیکیو گازی

باربیکیوهای گازی را در مدل سیلندردار و بدون سیلندر در بازار عرضه می‌شود. مدل سیلنددار قابل حمل و نقل بوده و بزرگتر هستند. باربیکیوهای گازی بدون سیلندر با مستقیم به گاز شهری وصل کرده و در تراس، بالکن، روف گارد و... نصب می‌شود.

بیشتر بخوانید» جهت آشنایی با مزایا و معایب کباب پز یا باربیکیو گازی می‌توانید روی لینک مشخص شده کلیک نمایید و مقاله مربوطه را پیش از خرید مطالعه کنید.

باربیکیو گازی

مهم ترین تفاوت های باربیکیو برقی با باربیکیو گازی

هرچند انتخاب و خرید باربیکیو بستگی به فضایی دارد که برای آن در نظرگرفته اید، اما بازهم دانستن تفاوت میان این دو برای خریداران بسیار ضروری خواهدبود.

 • باربیکیو برقی به دلیل استفاده از انرژی الکتریکی، دود کمتری ایجاد کرده و برای محیط های سربسته مانند آپارتمان مناسب ترند.
 • باربیکیو های گازی ابعادی بزرگتر از نوع برقی دارند.
 • می توان هم زمان حجم زیادی از موادغذایی را روی باربیکیو گازی طبخ کرد.
 • تجربه ثابت کرده استفاده از باربیکیو های گازی عطر و طعم بیشتری را به غذا می دهند.

  مهم ترین تفاوت های باربیکیو برقی با باربیکیو گازی

 • در بعضی از مدل های باربیکیو گازی امکانات بیشتری مانند شعله مخصوص پلوپز اضافه شده است.
 • بعضی باربیکیو های گازی سوختی دو منظوره گاز و زغال را دارند.
 • یکی از مهم ترین ویژگی های باربیکیو گازی، کابینت دار بودن آن است. این خصوصیت این امکان را فراهم می کند تا کاربر وسایل و تجهیزاتش را داخل کابینت بگذارد.
 • آخرین تفاوت بین باربیکیو گازی و برقی، جنس بدنه آن است. بدنه مدل گازی می تواند آجری یا سیمانی باشد در حالیکه باربیکیوهای برقی بدنه ای از جنس چدن یا استیل دارند.
 • برای استفاده از باربیکیو گازی باید درب را ببنیدید در غیراین صورت گوشت به خوبی مغز پخت نخواهدشد.

باربیکیو برقی بخریم یا گازی

در این مقاله سعی کردیم شما را با تفاوت باربیکیو گازی و برقی آشنا کنیم. تصمیم گیرنده نهایی شما هستید که با توجه به فضایی که در اختیار دارید، نزدیک بودن پریزبرق، چند منظوره بودن سوخت دستگاه برای خوش طعم شدن غذا و مقدار امکانات و تجهیزاتی که در اختیارتان قرار می‌دهد، کدام مورد را انتخاب کنید.

گرچه برای محیط‌های سربسته، نوع برقی را مناسب می‌دانیم اما از سایر ویژگی‌های مثبت نوع گازی هم نمی‌توان چشم پوشی کرد.

  کانال تلگرام زوم لایف
  ارسال نظر
  عکس خوانده نمی شود