زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

خرید و قیمت مشخصات کفش ایمنی استاندارد

خرید و قیمت مشخصات کفش ایمنی استاندارد

خرید و قیمت مشخصات کفش ایمنی استاندارد

آیا می‌دانید با خرید کفش ایمنی استاندارد می‌توانید به طور معجزه‌آسا سلامت بمانید و دور از جان به گروه از کار افتاده‌ها ملحق نشوید؟ با توجه به این‌که بیشتر حوادث کارگاهی با سقوط اشیای سنگین روی پای کارگران، شکل می‌گیرد، فقط با خرید یک کفش ایمنی ساده، می‌توان یک عمر سلامتی را تجربه نمود.

توجه به نکات ایمنی هنگام کار کردن، از اقدامات هوشمندانه‌ای است که سلامت و موفقیت را برای شما به ارمغان خواهد آورد. با ما همراه باشید تا با مشخصات کفش ایمنی استاندارد و نحوه خرید و قیمت آن آشنا شوید.

اهمیت استفاده از کفش ایمنی مناسب در محیط‌های کاری

توجه به ایمنی و حفاظت از پاها در هنگام کار از اهمیت بسیاری برخوردار است. با استفاده از کفش ایمنی استاندارد، سلامت پاهای کارگران در حین انجام کار، تضمین می‌شود. از جمله دلایل استفاده از این کفش ها، میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جلوگیری از له شدن و شکستن پا
 • جلوگیری از بریدگی پاها
 • محافظت از پا در برابر حریق و مواد شیمیایی
 • حفاظت از صدمات اسکلتی پاها
 • محافظت از بدن در برابر برق گرفتگی
 • جلوگیری از لغزش و سقوط در محیط کاری ناهموار و لیز
 • پیشگیری از خستگی و بیماری‌هایی نظیر درد‌های عضلانی
 • محافظت از پاها در برابر تعریق و رشد باکتری‌ها در محیط مرطوب حاصل از تعریق

کفش ایمنی پنجه فلزی؛ بهترین کفش ایمنی برای مراقبت از انگشتان پا

کفش‌های ایمنی به دلیل دارا بودن طراحی خاص از سر پنجه‌هایی مقاوم برخوردارند. از انواع سرپنجه‌های کفش ایمنی، می‌توان به سرپنجه فولادی، کامپوزیتی و آلیاژی اشاره نمود، اما از میان انواع سرپنجه‌ها، کفش ایمنی با پنجه‌ فلزی بهترین کفش ایمنی برای مراقبت از انگشتان پا به شمار می‌آید. کفش ایمنی پنجه فلزی در دو نوع، به بازار عرضه می‌شود. در ادامه، ویژگی‌های این کفش‌ها را بررسی می‌نماییم:

 • سرپنجه فولادی رایج‌ترین نوع سرپنجه‌‌های استفاده شده در کفش‌های ایمنی است. کفش‌ ایمنی که با سرپنجه‌های فولادی تولید می‌شود، دارای 200 ژول مقاومت است. این نوع سرپنجه ازآسیب دیدن انگشتان، قطع و له شدن آن‌ها جلوگیری خواهد کرد. کفش‌های ایمنی با سرپنجه‌ فولادی دارای قیمت مناسب، ابعاد کوچک، استحکام زیاد و با قابلیت تحمل وزن بالا هستند. از آن‌جا که این نوع سر پنجه رسانای جریان برق می‌باشد، هنگام کار با این کفش‎‌ها در محیط کارگاهی، امکان روبه‌رو شدن با خطر برق گرفتگی وجود دارد. بهتر است در چنین کارگاه‌هایی از انواع کفش ایمنی با سرپنجه‌ کامپوزیتی، استفاده نمود.
 • از جدیدترین نوع سرپنجه‌های فلزی استفاده شده درکفش‌های ایمنی، سرپنجه‌ آلیاژی است. در این نوع کفش‌های ایمنی از ترکیب آلومینیوم و تیتانیوم در ساخت سرپنجه استفاده می‌شود. کفش‌های ایمنی با سرپنجه آلیاژی دارای وزن پایین هستند و اگرچه راحتی بیش‌تری فراهم می‌کنند اما استحکام کم‌تری نسبت به کفش‌های دارای سرپنجه فولادی دارند. خاصیت مغناطیسی و قیمت بالاتر نیز از جمله خواص دیگر این کفش‌ها است.

اهمیت استفاده از کفش ایمنی مناسب در محیط‌های کاری

اهمیت استفاده از کفش ایمنی مناسب در محیط‌های کاری

کفش ایمنی استاندارد یا کفش کار، یکی از تجهیزات ضروری در محیط‌های کار مختلف است استفاده از این کفش به دلایل زیر مهم است:

 • افزایش ضریب ایمنی کارگران
 • حفظ انرژی و کاهش خستگی کارگر
 • حفاظت کامل پا‌ کارگر از سرما و گرما (جلوگیری از یخ زدگی و سوختگی)
 • حفاظت شخصی افراد
 • سلامت شغلی افراد
 • پیشگیری از آسیب‎‌های جدی به قسمت‌های مختلف پا‌ کارگر از جمله انگشتان

زیره کفش ایمنی مقاوم؛ از الزامات کفش ایمنی

از الزامات کفش ایمنی، داشتن زیره‌ مقاوم است. کفش‌های ایمنی استاندارد، دارای زیره‌ ضد لغزش، موسوم به زیره SRX هستند. این نوع زیره مانع افتادن و لیز خوردن کارگران در محیط کار می‌شود. لیز خوردن و ایجاد آسیب‌های جدی در کمر و سرکارگران، از اتفاقاتی است که در محیط‌های کاری دشوار، سلامت افراد را تهدید می‌نماید.

لازم به ذکر است که رعایت استاندارد‌ها به منظور کاهش آسیب ناشی از خطرات محیط‌های کاری، با بهره بردن از کفش کار مناسب، سبب می‌شود که کارگران در هنگام کار از آسیب‌های مختلف در اثر لیز خوردن، در امان بمانند.

خصوصیات کفش ایمنی استاندارد برای مراقبت از ساق پا

ویژگی‌های یک کفش ایمنی ایده‌آل باید با شرایط کار کارگران در محیط‌های کاری متناسب باشد. در تهیه‌ این نوع از کفش‌ها رعایت نکات بسیار مهم و استاندارد‌های در نظر گرفته شده، تاثیر مهمی در کاهش خطرات احتمالی خواهند داشت.

کفش‌ها تنها پوشش‎هایی هستند که هنگام راه رفتن با زمین تماس مستقیم دارند. برخی از خصوصیات کفش ایمنی استاندارد برای مراقبت از ساق پا عبارتند از:

 • طراحی کفش‌های ایمنی باید به نحوی باشد که از پاشنه، پنجه، استخوان‌های ساق و زانو حفاظت کامل به عمل آید. این نوع کفش‌ها با طراحی ارگونومیک، ضمن حفاظت از پاها، از صدمه دیدن سایر اعضای بدن جلوگیری به عمل می‌آورند.
 • از مهم‌ترین تجهیزات جانبی به منظور افزایش ایمنی در طراحی کفش ایمنی برای حفاظت از ساق پا می‌توان به ساق‌های جدا شونده از کفش مانند ساق‌های پی وی سی، نئو پرن و نیترول، کفی‌های مقاوم و فولادی و انواع محافظ پا مانند اوور بوتز‌ها اشاره نمود. این اجزا سبب افزایش قدرت حفاظتی کفش کار در برابر مواد شیمیایی، تجهیزات برنده و سایر خطرهای احتمالی خواهند شد.
 • کفش ایمنی برای مراقبت از ساق‌ها، علاوه بر حفاظت از پنجه و کف پا دارای بخشی مقاوم برای حفاظت از ساق نیز می‌باشد. کار این بخش، حفاظت ساق پاها در برابر بریدگی، سوختگی و مواد شیمیایی است.

وزن کفش ایمنی استاندارد چقدر است؟

یکی از خصوصیات منحصر‌به‌فرد کفش‌های ایمنی، وزن مناسب آن‌ها است. کفش‌های ایمنی معمولاً به دلیل استفاده از قطعه فلزی در سرپنجه، کمی از کفش‌های معمولی سنگین‌ترند، اما نباید وزن کفش ایمنی طوری باشد که حس حمل دو وزنه‌ سنگین روی پاها را به کارگر منتقل نماید. کفش‌های ایمنی دارای استاندارد وزنی 0.49 الی 1.5 کیلوگرم می‌باشند.

کفش ایمنی استاندارد؛ ضامن سلامت کارگران در محیط کار

کفش ایمنی استاندارد؛ ضامن سلامت کارگران در محیط کار

کفش ایمنی استاندارد ضامن سلامت کارگران در محیط کار است این کفش‌ها علاوه بر راحتی، هنگام انجام فعالیت‌های سنگین، مانع از خستگی پا، کمردرد و ... می‌شوند. کفش ایمنی وسیله‌ای حفاظتی است که با طراحی خاص می‌تواند در برابر افتادن یک تکه فولاد 20 کیلوگرمی از ارتفاع یک متر روی پای کارگر، از پاها و انگشتان او حفاظت کامل به عمل آورد.

کفش ایمنی استاندارد، عایق الکتریسیته می‌باشد و از برق گرفتگی کارگران در محیط‌های کاری که با خطر برق‌گرفتگی همراه است، جلوگیری می‌نماید. این کفش، پا‌ کارگران را از خطراتی همچون بریدگی، سوختگی و مواد شیمیایی در امان نگه می‌دارد. کفش ایمنی با برخورداری از قابلیت تنفس پذیری می‌تواند در تمام مدت کار، محیطی خشک و ضد باکتری برای پاها فراهم نمایند.

جمع بندی

برای اطلاع از نحوه‌ خرید تجهیزات ایمنی و حفاظت فردی می‌توانید با مشاوران ایمن احسان مشورت نمایید. ایمن احسان یکی از معتبرترین فروشندگان تجهیزات ایمنی و آتش نشانی در ایران است. این مرکز با ارائه‌ بهترین محصولات از برترین برند‌ها می‌تواند انواع کفش‌های ایمنی را با تضمین اصالت کالا در اسرع زمان در اختیار شما قرار دهد.

به یاد داشته باشید که خرید تجهیزات ایمنی، خرید کالای لوکس نیست. بهترین کار این است که کفش ایمنی مناسب خودتان را پس از مشورت با کارشناسان ایمن احسان خریداری نمایید.

  کانال تلگرام زوم لایف

  شعار ما در مجله اینترنتی زوم لایف، کمک به زندگی بهتر با ارائه محتوای مفید درباره سلامتی است. برای این منظور از منابع معتبر خارجی که در حوزه سلامت و سبک زندگی است فعال هستند برای تولید محتوا و ارائه آن به شما کاربران محترم استفاده می‌کنیم.

  ارسال نظر
  عکس خوانده نمی‌شود