زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

لیست آزمایش های چکاپ کامل زنان [به همراه قیمت]

لیست آزمایش های چکاپ کامل زنان [به همراه قیمت]

لیست آزمایش های چکاپ کامل زنان [به همراه قیمت]

اکثر پزشکان همیشه توصیه می کنند که مردان و به خصوص خانم ها هر سال حداقل یک بار چکپ کامل را انجام دهند. شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید آزمایش های چکاپ کامل چه آزمایشاتی را شامل می شود.

بیماری های متعددی در خانم ها هستند که می توانند بدون علائم باشند یا آنقدر خفیف باشند که به چشم نیایند و زمانی از این بیماری اطلاع پیدا کنید که، کار از کار گذشته باشد. اینجاست که چکاپ کامل به کمک می آید می توانید به کمک آن وضعیت سلامتی بدن خود را بسنجید و اگر بیماری یا مشکلی هم وجود داشت اطلاعا پیدا کنید و اقدامات لازم را انجام دهید. در این مطلب قصد داریم درباره چکاپ زنان به بحث و گفت و بپردازیم پس تا آخر همراه ما باشید.

چکاپ و آزمایش زنان از چه اهمیتی برخوردار است؟

بسیاری از زنان بر این باورند که نیازی به آزمایش ندارند و انجام دادن چکاپ زنان یا همان چکاپ کامل زمان بر و هزینه بر است و از علائمی که بیماری از خود بروز می دهد می توان نوع آن را شناسایی کرد.اما این باور صحیح نیست و علائم وقتی بروز می دهند که کار از کار گذشته و شاید در بعضی از بیماری مشکل خیلی جدی باشد و اما این امکان وجود داشت تا با یک چکاب کامل آزمایش زنان از مشکلات زود تر آگاه شد و پیشگیری را شروع کرد.

درباره هزینه چاپ زنان هم می توان گفت هزینه آن بسیار مناسب تر است. برای مثال اگر زیاد اهمیت ندید و یک بیماری داشته باشید و به مرور بدتر شده و شما را با مشکل مواجه کند هزینه های درمانی آن قطعا زیاد تر خواهد بود. 

همچنین، انتخاب مرکز و آزمایشگاهی که برای انجام چکاپ کامل قرار است به آنجا بروید هم از اهمیت و اولویت بالایی برخوردار است. انتخاب یک مجموعه با بهترین قیمت خدمات آزمایشات و تجهیزات روز دنیا امکان انجام آزمایشات با دقت بالا را برای شما فراهم می‌کند.

شرکت خدمات پرستاری لیما طب، در زمینه انجام آزمایشات طبی خدمات متنوعی را در اخیتار مراجعه کنندگان عزیز قرار می دهد. در این مرکز، افراد می ‌توانند آزمایشات چکاپ کامل خود را با سرعت بالا و با دقت بسیار بالا انجام دهند.

چکاب کامل چه مواردی را شامل می شود؟

چکاپ زنان آزمایش های مختلفی را شامل می شود که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم:

آزمایشات چکاپ خون

در بین چکاپ و آزمایش زنان مهم ترینشان آزمایش خون است. پلاکت‌ ها، گلبول ‌های سفید و قرمز است و یک سری آزمایشات خاص توسط این آزمایش مورد بررسی قرار می گیرند.

آزمایش خون برای تشخیص بیماری‌ هایی که سلول‌ های خونی را تحت تأثیر قرار می ‌دهند، بسیار حائز اهمیت است. سرطان، التهابات و عفونت ‌ها، کم‌ خونی، و اختلالات خونریزی از میان بیماری ‌هایی هستند که توسط آزمایش خون تشخیص داده می ‌شوند. همانطور که اشاره شد، این آزمایش به چند گروه تقسیم می‌شود:

بعضی از بیماری ها وجود دارند که سلول های خونی را تحت تاثیر قرار می دهند که آزمایش خون به خوبی می تواند این نوع از بیماری ها را تشخیص دهد. علاوه بر این ها به کمک این آزمایش می توان سرطان، التهابات و عفونت ‌ها، کم‌ خونی، و اختلالات خونریزی را تشخیص داد. این آزمایش به چند گروه تقسیم می شود که شامل موارد زیر است:

چکاپ  HBA1c

برای افراد دیابتی در یک دوره ۲ الی ۶ ماهه توسط پزشک تجویز می شود.

چکاپ  FBS

به منظور تعیین قند ناشتا انجام می شود و در صورتی که میزان آن زیاد باشد، به این معنا است که فرد به دیابت مبتلا شده است.

چکاپ  چربی خون

تری ‌گلیسیرید، کلسترول، LDL (چربی بد) و HDL (چربی خوب) از مهم ترین مواردی هستند توسط آزمایش چربی خون می تواند ارزیابی شود. و اگر یکی از این موارد از رنج استانداردش خارج باشد، ممکن است فرد به بیماری های مرتبط با چربی خون گرفتار شده باشد.

چکاپ الکترولیت

آزمایش الکترولیت پتاسیم، سدیم و این چنین مواردی را مورد بررسی قرار می دهد و اگر میزان آن ها از حد استاندارد بیشتر باشد بع تبع احتمال دچار شدن به بیماری های کلیوی هم بیشتر می شود.

آزمایش چکاپ انواع ویتامین‌ها

در این آزمایش، میزان ویتامین‌های گروه B، ویتامین A و D مورد بررسی قرار می ‌گیرند.

چکاپ  ESR

این آزمایش برای تشخیص انواع التهابات خون اجرا می‌شود و میزان سرعت رسوب گلبول‌های قرمز در خون مورد بررسی قرار می‌گیرد.

چکاپ  تیروئید

با بررسی هورمون ‌های T3، T4 و TSH، این آزمایش جهت تشخیص اختلالات تیروئیدی و انواع بیماری ‌ها اجرا می ‌شود.

آزمایش و چکاپ  کبد

آزمایش کبد هم در بین چکاپ زنان جزو مهم ترین آزمایش ها قلمداد می شود و میزان آنزیم ها و پروتئین های خون را مورد سنجش قرار می دهد.

آزمایش و چکاپ ریه

در این آزمایش هم از یک دستگاهی به نام اسپیرومتری استفاده می شود که به کمک لوله ای که دارد شخص با آن دم و بازدم می کند. این آزمایش هم برای تشخیص بیماری های مزمن ریوی به تشخیص پزشک انجام می دهد.

آزمایش و چکاپ سلامت استخوان

آزمایشات ESR و CBC به منظور ارزیابی سلامت یا تشخیص بیماری‌ های استخوانی انجام می‌ شوند، که شامل بررسی عناصری از قبیل فسفر، منیزیم، کلسیم، روماتوئید و... می ‌شود. همچنین تراکم استخوان ‌ها نیز در این آزمایش مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

آزمایش و چکاپ کشت ادرار

کشت ادرار یکی دیگر از مهم ترین چکاپ و آزمایش ها به حساب می اید که بعضی عناصر موجود در ادرار را همچون غلظت، PH، بیلی ‌روبین، کتون، قند، و پروتئین را مورد بررسی قرار می دهد که می توان به کمک این آزمایش انواع بیماری ها مثل عفونت ها و سرطان ها را می توان تشخیص داد.

تفسیر چکاپ و آزمایش زنان

بررسی چکاپ و آزمایش زنان

نتیجه گیری

شرکت خدمات پرستاری لیما طب در این مسیر همراه شماست و می توانید این چکاپ را در منزل هم انجام دهید. فقط کافیست به سایت لیماطب مراجعه کنید و فرم مربوطه را پر کنید تا تیم مجرب و حرفه ای لیماطب در کمترین زمان در محل مورد نظر شما حضور یابند و تمام رماحل را انجام دهند.

    کانال تلگرام زوم لایف
    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی‌شود