زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

با بلفاروپلاستی (جراحی پلک) یک قدم به تحقق رویای جوانی نزدیکتر شوید

با بلفاروپلاستی (جراحی پلک) یک قدم به تحقق رویای جوانی نزدیکتر شوید

با بلفاروپلاستی (جراحی پلک) یک قدم به تحقق رویای جوانی نزدیکتر شوید

بلفاروپلاستی یکی از محبوب‌ترین روش‌های جوانسازی پوست در بین افرادی است که برای بهبود ظاهر خود به دنبال روش‌هایی امن و مطمئن می‌گردند. بیشتر آنها که متقاضی روش‌های جوانسازی مانند لیفت گردن و صورت هستند از بلفاروپلاستی نیز استقبال می‌کنند. به دلیل نازک بودن پوست پلک و اطراف چشم، طبیعی است که با افزایش سن، این ناحیه از صورت، زودتر از سایر قسمت‌ها دستخوش تغییرات ‌شود. عمل بلفاروپلاستی یا جراحی پلک روشی است که در صورت تایید پزشک می‌توانید برای حل این مشکل از آن استفاده کنید. در این مقاله هر آنچه را که لازم است درباره این جراحی بدانید در اختیار شما قرار می‌دهیم تا بتوانید درباره انجام بلفاروپلاستی با آگاهی کافی تصمیم‌گیری کنید.

عمل بلفاروپلاستی یا جراحی پلک

نحوه انجام بلفاروپلاستی (جراحی پلک بالا) را بشناسید

این جراحی در بیشتر موارد با ایجاد برش از روی پوست انجام می‌شود به طوری که بتوان پوست اضافه‌ای را که به دلیل افتادگی پایین‌تر از جایی که باید، قرار گرفته است حذف کرد. گاهی متخصص ترجیح می‌دهد با توجه به شرایط مراجع خود، به جای حذف کامل چربی‌های اضافی مکان آنها را جا به جا کند تا فرم بهتری به چشم داده شود. همچنین ممکن است پزشک متخصص با توجه به شرایط مراجع خود، ترمیم عضلات چشم را نیز به وی توصیه کند. این ترمیم می‌تواند به راحتی در حین بلفاروپلاستی انجام شود. برش موردنیاز در جراحی پلک بالایی اغلب کمی بالاتر از خط رویش مژه و در هشت تا ده میلیمتری لبه پلک‌ها ایجاد می‌شود. در برخی موارد نیز برش از پشت پلک زده می‌شود. در هر صورت، پزشک در روش جراحی بلفاروپلاستی با برداشتن پوست‌ها و بافت‌های اضافی که ظاهر پلک را تحت تاثیر قرار داده‌اند به بهبود وضعیت ظاهری پلک‌ها کمک می‌کند. مراجعینی که دارای مشکل پف پلک هستند می‌توانند از پزشک خود بخواهند تا در حین این جراحی، پف پلک را نیز برطرف کند. در نهایت پس از بخیه زدن ناحیه جراحی، عمل بلفاروپلاستی به پایان می‌رسد.

چه افرادی می‌توانند از بلفاروپلاستی استفاده کنند؟

به طور معمول متخصصین انجام عمل بلفاروپلاستی (جراحی پلک) را به افراد بالای 35 سال توصیه می‌کنند. اگرچه برخی از افراد جوان‌تر نیز که به دلایلی مانند ژنتیک و زمینه ارثی دارای پلک‌های بسیار افتاده هستند در صورت تایید پزشک می‌توانند برای انجام این جراحی اقدام کنند.

چه روش‌هایی برای جراحی بلفاروپلاستی وجود دارد؟

قبل و بعد از عمل بلفاروپلاستی

اکثر افرادی که برای انجام عمل بلفاروپلاستی اقدام می‌کنند نسبت به نحوه برش‌ها و احتمال باقی ماندن اثر جراحی بر روی پوست خود نگران هستند. واقعیت امر این است که برای بلفاروپلاستی می‌توان از روش‌های مختلفی به منظور ایجاد برش روی پلک بهره گرفت. استفاده از چاقوی جراحی تنها یکی از این روش‌ها است. امروزه بسیاری از متخصصین از لیزر، رادیوفرکانسی و یا الکتروکوتری برای ایجاد برش بر روی پوست پلک استفاده می‌کنند. در هر صورت هر یک از روش‌ها دارای مزایا و معایبی است که لازم است پیش از اقدام جهت جراحی پلک، با پزشک خود درباره آنها صحبت کنید.

یکی از تفاوت‌های عمده کلینیک‌های معتبر و نامعتبر در ارائه مشاوره‌های لازم و ضروری پیش از عمل است. توصیه می‌کنیم پیش از تصمیم‌گیری برای عمل جراحی پلک، به مراکز قابل اعتماد و مجربی مراجعه کنید که حاضر هستند اطلاعات کامل را در رابطه با جراحی موردنظر در اختیار شما قرار دهند.

کلینیک صدف یکی از مطمئن‌ترین مراکز پوست، مو و زیبایی است که می‌توانید با مراجعه به آن توسط متخصصین مشاوره شوید و برای جراحی پلک راهنمایی بگیرید.

چطور خود را برای عمل بلفاروپلاستی آماده کنیم؟

عمل جراحی پلک نیز مانند هر جراحی دیگری نیاز به رعایت نکاتی دارد که به حاصل شدن نتیجه بهتر و بهبود سریع‌تر پس از عمل کمک می‌کنند. من پس از بررسی مراکز مختلف مراقبت از پوست، مو و زیبایی در تهران، از نحوه ارائه خدمات در کلینیک صدف بیشترین رضایت را داشتم و از این بابت که متخصصین این کلینیک تمام نکات لازم درباره جراحی بلفاروپلاستی را در اختیار مراجعین خود قرار می‌دهند اطمینان کامل پیدا کردم. در این کلینیک، جراح دستورالعمل‌های ضروری در رابطه با نحوه تغذیه، قطع مصرف برخی داروها و تمامی توصیه‌های پیش از عمل را در اختیار شما قرار خواهد داد.

پزشک به شما توصیه خواهد کرد که حداقل شش هفته پیش از جراحی پلک از مصرف دخانیات خودداری کنید. همچنین مصرف الکل باید حداقل دو هفته پیش از جراحی بلفاروپلاستی متوقف شده باشد. مصرف آسپرین و هرگونه داروی ضدالتهابی، داروهای هومیوپاتی و قرص‌های ویتامین باید قطع شوند. همچنین به یاد داشته باشید که هرگز نباید در روز جراحی کرم و سایر مواد آرایشی بر روی صورت شما وجود داشته باشد.

در انتخاب پزشک و کلینیک خود دقت کنید.

امروزه بسیاری از کلینیک‌های پوست، مو و زیبایی با تبلیغات گسترده سعی در جذب افراد برای انجام جراحی‌های زیبایی دارند. به همین خاطر حائز اهمیت است که پیش از تصمیم‌گیری برای انجام عمل جراحی پلک به یک کلینیک معتبر و مطمئن مراجعه کنید تا نظر پزشک متخصص را در این باره جویا شوید. ممکن است شما اساساً به عمل بلفاروپلاستی نیاز نداشته باشید و یا بتوانید با روش‌های کم‌هزینه‌تر مشکل پلک خود را برطرف سازید.

کلینیک صدف (https://clinicsadaf.com/) نسبت به سایر مراکز مشابه در تهران برتری قابل توجهی دارد و آن برتری صداقت متخصصینی است که در این مجموعه به ارائه خدمات مشغول هستند و تنها در صورتی که شما واقعاً به این عمل نیاز داشته باشید، انجام آن را به شما توصیه می‌کنند. پیشنهاد می‌کنیم با این مجموعه مجرب تماس بگیرید و به راحتی با یک جلسه مشاوره درباره عمل بلفاروپلاستی تصمیم‌گیری کنید.

    کانال تلگرام زوم لایف
    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی شود