زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

بهترین ماساژها برای رفع خستگی کدامند؟

بهترین ماساژها برای رفع خستگی کدامند؟

بهترین ماساژها برای رفع خستگی کدامند؟

ماساژ یک روش ساده و عالی برای کمک به رفع کامل خستگی در بدن است. ماساژ تاثیر بسزایی بر بدن می‌گذارد و با افزایش گردش خون در بدن به رفع خستگی در بدن ما کمک می‌کند. ماساژ تایلندی و سنگ داغ می‌توانند کاری کنند تا به کلی خستگی را فراموش کنید. در این مطلب با ما همراه شوید تا درباره ماساژ تاینلدی برایتان توضیح دهیم و همچنین بگوییم که ماساژ سنگ داغ چیست و چطور خستگی را از بدنتان خارج می‌کند.

ماساژ تاینلدی چیست؟

ماساژ تایلندی یک روش درمانی باستانی است که از هندوستان سرچشمه گرفته و در حدود 2500 تا 7000 سال قدمت دارد. ماساژ تایلندی از تکنیک‌های فشار ملایم و کشش برای رفع خستگی و آرامش دادن به بدن استفاده می‌کند. روشی که متخصصان ماساژ تایلندی از آن استفاده می‌کنند با آنچه مردم غرب ممکن است به آن عادت کرده باشند، بسیار متفاوت است. برخلاف تکنیک‌های ماساژ سوئدی یا شیاتسو، که در آن فرد منفعلانه روی تخت دراز می کشد، مشتری روی زمین دراز کشیده و در ماساژ فعالانه شرکت می‌کند.

بدن شما در حین ماساژ کشیده می‌شود، تکان داده می‌شود و حتی فشار داده می‌شود. ماساژور برای انجام این تکنیک‌ها ممکن است حتی از آرنج یا زانوی خود استفاده کند. این رویکرد کاملاً متفاوت از ماساژهایی است که غربی‌ها به طور معمول از آن استفاده می‌کنند. شدت این ماساژ معمولا بسته سن فرد، کم و بیش خواهد شد.

فواید ماساژ تایلندی

ماساژ تایلندی فواید بسیاری برای سلامتی دارد. از کاهش استرس گرفته تا رفع فشار عضلانی. حتی می‌تواند انرژی را افزایش دهد. در زیر، ما 6 مورد از فواید سلامتی ماساژ تایلندی را ذکر می‌کنیم:

 1. رفع خستگی
 2. کاهش اضطراب
 3. افزایش انرژی
 4. درمان سردرد
 5. افزایش گردش خون
 6. بهبود دامنه حرکتی بدن

ماساژ سنگ داغ چیست؟

احتمالا این سوال هم برای شما پیش آمده که ماساژ سنگ داغ چیست و چطور به رفع خستگی کمک می‌کند؟ اگر به دنبال یک درمان خوب برای رفع خستگی و استرس از بدنتان هستید، هیچ چیز بهتر از تجربه یک ماساژ سنگ داغ نیست. ماساژ سنگ داغ به این دلیل توانایی ایجاد در آرامش ذهن و بدن دارد که از ترکیب روغن‌های ملایم و سنگ‌هایی طبیعی به منظور کاهش تنش در ماهیچه‌ها و بهبود گردش خود در بدن استفاده می‌کند.

ماساژ سنگ داغ یک روش باستانی است که قدمت آن به هزاران سال می‌رسد. این سبک از ماساژ شامل استفاده از سنگ‌های صاف و گرم هست. معمولا از سنگ بازالت برای این کار استفاده می‌کنند. این سنگ‌ها در نقاط کلیدی بدن شما قرار می‌گیرند. این نقاط خاص جریان انرژی را بدن شما را کنترل می‌کنند و شارژ مجدد آن‌ها می‌تواند به تعادل بدن و روح کمک کند.

نگران گرمای بیش از حد این سنگ‌ها نباشید. این سنگ‌ها تا درجه‌ای گرم می‌شوند که دلپذیر و قابل تحمل باشند. ماساژ سنگ داغ برای افرادی که مبتلا به دیابت، التهابات پوستی یا فشار خون بالا هستند، توصیه نمی‌شود.

فواید ماساژ سنگ داغ

ماساژ سنگ داغ ۵ فایده اصلی دارد. تسکین درد، رفع استرس، منعطف شدن مفاصل بدن، کاهش اسپاسم عضلات بدن و بهبود خواب. ماساژ سنگ داغ گزینه بسیار خوبی برای از بین بردن استرس و کاهش اضطراب است و می‌تواند سلامت قلب و عروق را بهبود ببخشد. علاوه بر این از این نوع ماساژ می‌توانید برای افزایش انعطاف مفاصل کمک زیادی بگیرید. گرمای سنگ‌های داغ به آرام‌تر شدن عضلات کمک زیادی می‌کند.

منبع: سایت تخفیفان

  کانال تلگرام زوم لایف
  ارسال نظر
  عکس خوانده نمی شود