زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

10 نکته ای که منجر به خرید بلیط ارزان هواپیما می‌شود

10 نکته ای که منجر به خرید بلیط ارزان هواپیما می‌شود

10 نکته ای که منجر به خرید بلیط ارزان هواپیما می‌شود

امروزه تلاش برای کاهش هزینه های سفر به دغدغه همیشگی مسافران تبدیل شده است. به همین جهت نیز کاربران سامانه های خرید اینترنتی بلیط سفر چه در مسافرت های زمینی و چه در سفرهای هوایی، همواره به دنبال راهی هستند که در نهایت منجر به خرید بلیط ارزانتر در هر سفر شود.

با این حال از آنجایی که هزینه خرید بلیط هواپیما نسبت به بلیط قطار و اتوبوس بیشتر است تصمیم گرفته ایم تا در مطلبی با عنوان " 10 نکته ای که منجر به خرید بلیط ارزان هواپیما می‌شود " به بررسی راه های کاهش هزینه در سفرهای هوایی بپردازیم؛ با ما همراه باشید.

1. به دنبال خرید بلیط پروازهای غیر مستقیم باشید

همانطور که می‌دانید ایرلاین ها به دلایل مختلفی به برخی از مناطق به صورت غیر مستقیم پرواز می‌کنند. پروازهای غیر مستقیم بیشتر از پروازهای مستقیم به طول می‌انجامند با این حال قیمت آنها به صورت قابل توجهی از پروازهای بدون توقف کمتر است. از این رو اگر برای رسیدن به مقصد خود عجله ندارید و می‌توانید زمان آن را کمی به تعویق بیندازید برای خرید بلیط هواپیما خارجی خود به پروازهای غیر مستقیم بیشتر توجه کنید تا بتوانید یک بلیط ارزان هواپیما را نصیب خود کنید.

2. از خرید بلیط چارتر هواپیما غافل نشوید

اگر برای مقصد مورد نظر شما هم بلیط چارتر و هم سیستمی هواپیما ارائه می‌شود، حتماً لیست بلیط های چارتر هواپیما را نیز بررسی کنید. البته فراموش نکنید که بلیط چارتر هواپیما لزوماً همیشه ارزانترین بلیط پرواز محسوب نمی‌گردد اما شما در مواقعی می‌توانید ارزان ترین بلیط ها را از میان بلیط های چارتر هواپیما بیابید.

3. به قیمت تورهای مسافرتی توجه کنید

گاه اگر بلیط هواپیما خود را در قالب یک پکیج خریداری کنید می‌بایست پول کمتری را برای آن بپردازید. به همین دلیل توصیه می‌کنیم که حتماً قبل از خرید بلیط هواپیما خود، نگاهی نیز به قیمت تورهای مسافرتی بیاندازید.

4. در انتخاب مبدا و مقصد سفر خود دقت کنید

گاه در برخی از شهرهای بزرگ بیش از یک فرودگاه وجود دارد که ممکن است تنها یکی از آنها به محل اقامت شما نزدیک تر باشد. از این رو بهتر است به هنگام رزرو بلیط هواپیما خود به این نکته توجه نمایید و بلیط خود را به مقصد فرودگاهی بخرید که به محل اقامت شما نزدیک تر است.

بللیط هواپیما

5. در زمان سفر خود منعطف باشید

سعی کنید برای تاریخ انجام سفر خود، یک دوره دو تا سه روزه را تعیین کنید. بدین ترتیب راحت تر می‌توانید یک بلیط هواپیما ارزان قیمت را برای سفر خود خریداری نمایید. در صورتی که اگر تنها بخواهید در یک تاریخ مشخص سفر کنید ممکن است که نتوانید بلیط مناسبی را در آن تاریخ رزرو کنید.

6. به دنبال خرید بلیط از ایرلاین های معروف نباشید

اگر بخواهید بلیط هواپیما ایران ایر یا ماهان را برای سفر خود خریداری کنید بدیهی است که باید پول بیشتری را برای رزرو آن بپردازید. در صورتی که اگر به دنبال خرید بلیط از ایرلاین های معروف نباشید و نگاهی نیز به فهرست بلیط های ارائه شده از ایرلاین های اقتصادی بیاندازید بدیهی است که می‌توانید بلیط ارزانتری را بخرید.

7. از خرید انلاین بلیط هواپیما غافل نشوید

امروزه سامانه های مختلفی خدمات سفر را به صورت آنلاین به فروش می‌رسانند. برخی از این سامانه ها نظیر قاصدک 24 بلیط اتوبوس، قطار و هواپیما را در یک مجموعه به کاربران خود ارائه داده و به آنها امکان می‌دهند تا ارزانترین بلیط را برای هر نوع سفری خریداری کنند. خرید از این سامانه ها که معمولاً جشنواره های تخفیفی بسیاری را به مشتریان خود ارائه می‌کنند، مقرون به صرفه است و در نهایت منجر به خرید بلیط ارزانتر می‌شود.

قاصدک 24

در بعضی از مواقع نیز خرید یک خدمت از سامانه ای نظیر قاصدک 24 ممکن است منجر به تخفیف در خرید یک خدمت دیگر شده و یا حتی آن را به صورت رایگان از آن مسافر کند. مثلاً مشتریان قاصدک 24 می‌توانند با خرید بلیط هواپیما کیش از این مجموعه بن تخفیفی خدمات تفریحی جزیره کیش را به صورت رایگان دریافت نمایند. از این رو اگر به دنبال خرید بلیط هواپیما ارزان هستید حتماَ نگاهی نیز به سامانه های خرید آنلاین بلیط سفر بیاندازید.

8. کمی قبل از سفرتان قیمت ها را بررسی کنید

بلیط هواپیما معمولاً 11 ماه قبل از پرواز در دسترس خریداران قرار می‌گیرد از این رو شما می‌توانید مدت ها قبل از تاریخ مورد نظر خود برای پرواز، قیمت بلیط هواپیما مورد نظرتان را چک کنید. بنابراین این کار را هفته به هفته تکرار کنید تا در نهایت بتوانید ارزانترین بلیط هواپیما موجود را خریداری کنید.

اگر تصور می‌کنید که برایتان سخت است که هر بار به سایت قاصدک 24 مراجعه کرده و قیمت بلیط مورد نظرتان را بررسی نمایید، می‌توانید از اپلیکیشن خرید بلیط سفر این مجموعه کمک بگیرید تا در هر ساعت از شبانه روز که می‌خواهید قیمت بلیط هواپیما مورد نظر خود را از طریق تلفن همراهتان بررسی نمایید.

9. قیمت بلیط پروازهای رفت و برگشت را چک کنید

اگر قرار است برای رسیدن به مقصد خود و بازگشتن از آن، از هواپیما استفاده کنید بهتر است علاوه بر مسیرهای رفت، قیمت بلیط پروازهای مختلف را به صورت رفت و برگشت نیز چک کنید. چرا که در بسیاری از موارد خرید بلیط به صورت رفت و برگشت نسبت به خرید بلیط یک طرفه مقرون به صرفه تر است.

10. سفر در تعطیلات را فراموش کنید

اگر می‌خواهید به صورت قابل توجهی در هزینه های سفر خود صرفه جویی کنید بهتر است سفر در تعطیلات را فراموش کنید. چرا که در این ایام معمولاً تقاضا برای خرید بلیط هواپیما بیشتر است و به همین دلیل پیدا کردن بلیط ارزان هواپیما سخت تر می‌شود.

در پایان یادآور می‌شویم برای خرید بیمه مسافرتی به صورت آنلاین و رزرو هتل در سراسر کشور نیز تنها کافی است به قاصدک 24 مراجعه نمایید و از امکانات ارائه شده در این مجموعه بهره بگیرید. بدین صورت در نهایت می‌توانید سفر اقتصادی تری را تجربه کنید و با بودجه کمتری مسافرت نمایید.

    کانال تلگرام زوم لایف
    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی شود