زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

تعریف ماساژ، فواید ماساژ و تاریخچه ماساژ در ایران

تعریف ماساژ، فواید ماساژ و تاریخچه ماساژ در ایران

تعریف ماساژ، فواید ماساژ و تاریخچه ماساژ در ایران

عمل استفاده از لمس به عنوان یک روش درمانی از رسوم و فنون ریشه در تاریخ باستان دارد. تمدن ها در شرق و غرب دریافتند که شفابخشی و ماساژ طبیعی می تواند صدمات را تسکین دهد، درد را کاهش بخشد و از بیماری ها جلوگیری کند. علاوه بر این، به کاهش استرس و ایجاد آرامش عمیق کمک کرد. ماساژ به عنوان یک سیستم مقدس درمانی طبیعی محسوب می شود. با این حال تغییرهای فرهنگی، آن را به شکلی تردید پذیر از افراط و تفریط برای دوره های گسترده تاریخ تبدیل کرده است. با تحمل این چرخش ها، ماساژ در دوران مدرن تجدید حیات کرده است. امروزه ماساژ درمانی به عنوان روشی که بسیار مورد احتیاط است، در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد. در هر کشور تاریخچه ماساژ در دنیا به صورت گوناگون است.

ماساژ درمانی یک روش درمانی است که تاریخ آن به هزاران سال قبل باز می گردد. شواهد باستان شناسی ماساژ در بسیاری از تمدن های باستانی یافت شده است. فرهنگ های باستانی از سراسر جهان دریافتند که بهبودی و ماساژ طبیعی می تواند صدمات، تسکین درد و پیشگیری و درمان بیماری ها را بهبود بخشد. همچنین ماساژ برای کاهش استرس و ایجاد آرامش عمیق یافت شد. از آن زمان، ماساژ درمانی همچنان به روند درمانی که امروزه ادامه دارد تکامل می یابد.

فروشگاه مستررست با ارائه جدیدترین صندلی ماساژ دنیا و محصولات زیبایی مبتنی بر ماساژ که هیچ گونه عوارضی ندارد درخدمت سلامت جسم و آرامش روان شماست.

تاریخچه ماساژ در ایران

به اعتقاد متخصصان ضروری است که با لمس یک ماساژ معتبر، به کاهش استرس بدن و ذهن خود از زندگی روزمره بپردازید. بنابراین اگر به دنبال یک ماساژ تسکین دهنده توسط یک متخصص بسیار مجرب و دلسوز هستید می اوتید به مراکز ماساژ درمانی مراجعه کنید و از ماساژ بهره‌مند شوید. ماساژ درمانی در تمام نقاط جهان دارای قدمت بسیار زیادی است. اولین بار ماساژ در کشور چین مشاهده شده است. اما نمی توان گفت که ایران نیز همانند چین دارای قدمت تاریخی ماساژ نیست. تاریخچه ماساژ در ایران به سال های بسیار دور به ۲۷۰۰ سال قبل از میلاد مسیح باز می گردد.

در کتاب های قدیمی ایرانی از واژه غمز به جای استفاده از عبارت ماساژ با نوک انگشتان و از کلمه دلک برای بیان ماساژ استفاده می کردند. این واژه ها در کتاب های قدیمی بسیاری ذکر شده است که نشان دهنده تاریخچه ماساژ در ایران است. در این باره ابن سینا نیز کتابی را با مضمون ماساژ با کمک شناخت ماساژ در سایر نقاط جهان گردآوری کرده است.

دانش پزشکی از جمله ماساژ، در قرون وسطی راه خود را از رم به پارس انجام داد. به عنوان مثال بسیاری از نسخه های خطی گالن توسط هونین بن اسحاق در قرن نهم جمع آوری و ترجمه شده است و بعد ها در قرن یازدهم نسخه ها به لاتین و دوباره در سده های ۱۵ و شانزدهم ترجمه شد که نشان دهنده تاریخچه ماساژ در ایران است. هنگامی که آن ها به روشنگری دانشمندان اروپایی در مورد دستاوردهای یونانیان باستان کمک کردند. این تجدید سنت گالنیک در دوره رنسانس نقش بسیار مهمی در رشد علم مدرن داشت. يكي از بزرگترين پزشكان فارسي ابن سينا است كه از سال ۹۸۰ تا ۱۰۳۷ میلادی مي زيست. وی بزرگترین فیلسوف اسلام قرون وسطایی و همچنین فیلسوف، منطقی و پزشک بزرگی بود. ابن سینا در ارزیابی منطقی شرایط و مقایسه علائم برتری داشت و توجه ویژه ای به مسکن ها و استفاده صحیح از آن ها و همچنین سایر روش های تسکین درد از جمله ماساژ داشت.

در زمان قبل از اسلام در انبار بعضی از خانه ها حمام وجود داشته است و یا مناطقی وجود داشته که برای حمام کردن به آن ها مراجعه می کردند. در آن زمان از حمام برای ماساژ نیز استفاده می کردند. استحمام ها قبل از دوره اسلامی در منطقه فرهنگی ایران وجود داشته اند. با این حال به نظر می رسد که تعداد آنها به دلیل تکریم دین مقدس زرتشتی به عنصر مقدس آب محدود بوده است. با این وجود، به عنوان مثال یافته های باستان شناسی در ارزم، وجود انبارها در زیر خانه ها را نشان می دهد، که توسط حوضچه های آب خنک می شدند که در آن ساکنان ممکن است در آن استحمام می کردند. منابع دیگری نیز وجود حمام در ایران قبل از اسلام را تأیید می کنند. به عنوان مثال ، شاه ولگس  با ساخت حمام های عمومی، خشم کاهنان زرتشت را تحمل کرد، زیرا مردم از این طریق عنصر مقدس، آب را آلوده می کنند. کاوود پس از اینکه در آمیدا حمام کرد پس از فتح آن شهر، دستور ساخت چنین حمام هایی را در سراسر امپراتوری خود صادر کرد. سرانجام، فردوسی اظهار می کند که اِسرو دوم پارویز، قبل از ترور وی، او را به حمام می برد.

فروشگاه مستر رست

    کانال تلگرام زوم لایف
    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی شود