زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

کدام مناطق تهران بیشترین سهم را در معاملات مسکن دارند؟

کدام مناطق تهران بیشترین سهم را در معاملات مسکن دارند؟

کدام مناطق تهران بیشترین سهم را در معاملات مسکن دارند؟

تهران شهری با 22 منطقۀ وسیع که تعداد زیادی واحد مسکونی در خود جای داده است. شهری با قیمت آپارتمان های متنوع برای خرید خانه که می‌تواند از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب این شهر را شامل بشود.

این شهر با وسعت 751 کیلومتری و جمعیت حدود هشت و نیم میلیون نفری میزبان تعداد زیادی از خریداران آپارتمان است و همیشه گزینه‌هایی را برای آن‌ها در نظر دارد.

اما تهران که بیشترین سهم را در معاملات مسکن کشور دارد، بخش‌هایی را دارد که محبوب‌تر هستند و مشتریان بیشتری برای خرید خانه دارند. در ادامه به برخی از این مناطق و دلایل محبوبیت‌شان برای خرید خانه تهران اشاره خواهیم داشت.

بیشترین معاملات ملک تهران

طبق آخرین آمار موجود از معاملات مسکن تهران برخی از مناطق سهم بسیار بیشتری در خرید خانه نسبت به میانگین دارند. یکی از این مناطق، منطقۀ 5 تهران است که با سهم حدود 12 درصد، بیشترین آمار در معاملات خرید خانه را دارد. بعد از آن هم مناطق 10، 4، 2 و 14 بیشترین سهم را در این آمار دارند.

این سهم زیاد در معاملات مسکن تهران برای یک منطقه سبب شده است که توجه مشتریان آپارتمان در تهران هم جلب شود و به بررسی دلایل این موضوع بپردازند.

مناطق تهران با بیشترین سهم در معاملات مسکن

علت محبوبیت این مناطق برای خرید خانه

مسلما هر خریداری برای انتخاب موردنظرش معیارهایی دارد که با توجه به آن‌ها به معامله می‌پردازد. از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین این معیارها، قیمت ملک است.

تقاضای زیاد خانه‌هایی با قیمت مناسب‌تر سبب شده که خرید خانه در مناطق 5، 10 و... افزایش داشته باشد. چرا که در این مناطق می‌توانید خانه‌هایی با متراژ کافی و قیمت مناسب مثلا حدود متری 14 تا 16 میلیون تومان پیدا کنید و اقدام به معامله کنید.

از دلایل دیگر محبوبیت این مناطق تهران برای خرید خانه می‌توان به امکانات کافی و دسترسی خوب آن‌ها به مرکز شهر اشاره کنیم که برای بسیاری از پایتخت‌نشینان حائز اهمیت است.

اما مناسب‌ترین منطقۀ تهران برای خرید خانه...

همان‌طور که اشاره داشتیم، این شهر بزرگ انتخاب‌های زیادی برای خرید خانه پیش روی شما قرار می‌دهد که می‌توانید بر اساس اولویت‌هایتان تصمیم‌گیری کنید.

اگر محدودیت بودجه دارید می‌توانید به سمت مناطق مرکزی و جنوبی تهران پیش برید و خانه‌هایی با قیمت مناسب‌تر بررسی کنید.

در این میان مناطق مرکزی به سبب امکانات و دسترسی عالی‌ای که دارند، می‌توانند قیمت‌های بالاتری داشته باشند. اما با کمی جست‌وجو در سایت‌های املاک مثل 2نبش، دیوار، شیپور و... حتما ملک‌هایی مناسب پیدا خواهید کرد.

راهی امن را برای خرید خانه انتخاب کنید

با وجود قیمت‌های امروز بازار مسکن، حتما ارزش معاملات ملکی خود را بدانید و با احتیاط کامل پیش بروید. هر ریسکی در این معاملات می‌تواند ضرر زیادی به شما وارد کند. در نتیجه مشورت و کار کردن با یک مشاور املاک متخصص و با سابقه را حتما مدنظر قرار بدهید.

جست‌وجوی آنلاین در سایت‌هایی که در حوزۀ املاک فعال هستند، با توجه به شرایط بحرانی کرونا می‌تواند راه خوبی باشد. پس بدون بیرون رفتن و رفت‌وآمد درون شهری، خانۀ خود را در تهران پیدا کنید.

    کانال تلگرام زوم لایف
    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی شود