زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

شگفت انگیزترین هتل‌های مکعبی در دنیا

شگفت انگیزترین هتل‌های مکعبی در دنیا

شگفت انگیزترین هتل‌های مکعبی در دنیا

آیا از سبک ساختمان‌های مکعبی و هندسی خوشتان می‌آید؟ امروزه برای ساخت برخی ساختمان‌ها از سبک‌های مدرن و مکعبی استفاده می‌کنند. به همین بهانه می‌خواهیم در این مطلب به معرفی هتل‌های مکعبی در دنیا که سبک کوبیسم ساخته شده است، بپردازیم. پیشنهاد می‌کنیم در ادامه با زوم لایف همراه باشید.

آشنایی با سبک کوبیسم

سبک کوبیسم (Cubisme)، به عنوان یکی از تاثیرگذارترین جنبش‌های هنری قرن 20 به شمار می‌رود و پایه گذاران آن پل سزان، پابلو پیکاسو و جرج براک هستند که با استفاده از خطوط، رنگ و پرسپکتیو، طرح‌های هندسی معینی از برداشت‌هایشان از مناظر، اشیاء و پیکره‌ی انسان خلق کردند. گرچه ساختمان‌های زاویه‌دار جدید نیستند (مانند اهرام مصر)، اما این جنبش توسط طراحانی که نسبت به شکل و عملیات، دیدگاهی مدرن داشتند، به معماری منتقل شد. ساختمان‌های این مکتب هنری، بسیار مشهور هستند و در این مقاله می‌خواهیم به خانه‌های مربعی، از خانه‌‌های درختی کوچک در سوئد گرفته تا نمای ساختمان مکعبی و هندسی در بیرمنگام انگلستان نگاهی بیندازیم.

ویلاهای مدرن

ویلاهای آلیلا در کو روسی، کامبوج

ویلاهای آلیلا کوروسی، در یک جزیره‌ی خصوصی با فاصله‌ی 15 دقیقه با قایق از ساحل جنوبی کامبوج قرار دارشته و مجموعه‌ای از ساختمان‌های مینیمالیستی و مکعبی است که سقف‌های صاف داشته و نمای بیرونی آن به رنگ خاکستری است. در این منطقه، فضای شهری در کنار جنگل قرر دارد؛ بتن، سنگ و شیشه با شاخ و برگ‌های در هم تنیده‌ی درختان و ساحل زرد رنگ ترکیب می‌شوند.

خصوصیات طراحی جالب توجه آن عبارتند از لابی به همراه نمای شیاردار که از الگوهای پارچه‌ی خِمِری الهام گرفته و استخری هندسی با شکلی منحصر به فرد که از شکل معبد انگکور  که شبیه چشم پرنده است، الهام گرفته است.

هتل Viceroy

هتل Viceroy در لاس کابوس، مکزیک

این هتل، شاهکار معماری بوده و توسط مِگِل اَنجل آراگونِس طراحی شده است و علاقه مندان به سبک مینیمالیسم را مجذوب خود می‌کند. ساختمان را راه آبراه‌ها و سه استخر احاطه کرده‌اند. ساختمان به رنگ سفید بوده و به شدت ساده است.

جزئیات اضافی با به کارگیری کمی زیبایی شناسی از اتاق‌ها حذف شده‌اند که این کار باعث می‌شود تنها ضروری‌ترین لوازم خانه نمایان باشند (تصور کنید تلویزیون در دیوارها جای گرفته و لوازم دیگر در دید نباشند). مکان این هتل در کنار دریای کورتِس، موجب دسترسی آسان مهمانان به ساحل می‌شود و چشم انداز اتاق‌ها و سوییت‌ها نیز به طرف ساحل است.

هتل درختی

هتل درختی، هِراد، سوئد

اقامتگاه "مکعبی کوچک" این هتل درختی با دیواره‌هایی از جنس شیشه‌های رفلکس پوشیده شده است تا ساختمان را مخفی کرده و منظره‌ی اطراف را بازتاب کند. داخل آن، یک تخت دو نفره، سرویس بهداشتی، صندلی راحتی و بالکن زیرشیروانی از جنس تخته چند لا و چوب توس قرار داشته و شش پنجره‌ی آن، چشم اندازی عالی از منظره‌ی بیرون فراهم می‌کنند که اگر خوش شانس باشید، می‌توانید شفق‌های قطبی را ببینید. موقعیت این هتل در شمال سوئد قرار داشته و شفق‌های قطبی را به راحتی می‌توان از آن‌جا دید.

هتل مکعبی

هتل ویورا در آلابا، اسپانیا

به نظر می‌رسد خانه‌های مکعبی با نمای ترکیبی از بتن مدرن و فلز زنگ زده همانند تاس در خیابان‌های این روستای زیبا که شراب نیز تولید می‌کند، قرار گرفته‌اند. ویورا، از زمین‌ها و دیوارهای بتنی گرفته تا میز پذیرش که در یک غار ساخته شده است، به دقت و با شجاعت طراحی شده است و از لوازم شراب سازی زیبا، از بشکه گرفته تا ظروف شیشه‌ای بزرگ در دکور آن استفاده شده‌اند. صندلی‌های باشکوه و فرش‌های شگفت انگیز و راهروهای تاریک و روشن به لوکس بودن و زیبایی این هتل می‌افزایند. این هتل واقعاً زیبا و بی‌نظیر است.

هتل مدرن تایلند

کاسا دِ لا فلورا در کائولا، تایلند

این هتل برنده‌ی جایزه‌ی طراحی شده و موقعیت آن در کنار ساحل، میان جنگل بارانی کائولا و دریای آندِمان است. این هتل شامل 36 ویلای مکعبی شکل به سبک مدرن بوده و از بتن، شیشه و چوب ساج ساخته شده است.

سبک این هتل زاویه‌دار، بروتالیسم بوده و نمای آن تک رنگ است. نمای داخلی چوب، اثاثیه‌ی ساده و پنجره‌های تمام قد به زیبایی مینیمالیستی این هتل می‌افزایند. هر ویلا یک استخر شخصی داشته و تخت‌هایی در کنار این استخرها قرار دارند.

هتل مدرن

اِیر دِ بارادِناس، در تودِلا، اسپانیا

این هتل الهام گرفته از ماه، برنده‌ی جوایز طراحی بسیاری شده است و یکی از شگفت انگیزترین مناظر در شمال اسپانیاست. اقامتگاه‌های این هتل، منظره‌ی اطراف را بازتاب کرده و در نزدیکی منطقه‌ی حفاظت شده‌‌ی یونسکو در پارک ملی رئال، تصویری سراب گونه ایجاد می‌کنند.

هتل ایندیگو

هتل ایندیگو، در بیرمنگام، انگلستان

مرکز مدیریت هتل ایندیگو در طبقات 23 و 24 این هتل عظیم به نام مکعب قرار دارد. نمای این هتل از اشکال هندسی برنز و طلایی رنگ ساخته شده و نشان دهنده‌ی تاریخچه‌ی جواهرسازی شهر بیرمنگام است و نمای آن، بیشتر فضای شبکه‌ی کانال شهری را تشکیل می‌دهد.

این هتل مانند این است که روی یک قایق عظیم و لوکس و در قلب شهر قرار گرفته باشد. دکور نمای داخلی آن از سبک اسکاندیناویایی الهام گرفته و با نمای شهری زیبایی ترکیب شده است.

هتل مدرن

کُنسالاسیون، در مونرویو، اسپانیا

این هتل شامل 12 اتاق از جمله 10 سوییت مکعبی است که در امتداد یک مسیر و با فاصله‌ی کوتاهی از خانه‌ی اصلی قرار گرفته‌اند. طراحی فضای داخلی آن، ساده بوده و هر یک دارای وان سنگی بزرگ، شومینه‌های چدنی (هیزم روزانه تحویل داده می‌شود)، بالکن‌های شخصی و نمایی پانوراما از حومه‌ی شهر ماتارانیا  هستند.

حتماً باید رستوران آن را امتحان کرد؛ سبزیجات آن به صورت محلی از آلپنیز ، گوشت بره از تورِسیلا دِ آلکانیز ، قارچ از مونرویو و گوشت گاو از تِروِل و مواد دیگر از مناطق دیگر تامین می‌شوند.

هتل سیکو

هتل سیکو در بوردوُ، فرانسه

تخته سنگ ابتدایی  سفید کوریان  سیکو به معنی "کوه یخ"، همانند روز اول به روشنی می‌درخشد. طراحی داخلی آن با موضوع یخبندان و رنگ‌های شاد بوده و مبلمان آن مینیمالیستی است. افرادی که به معماری پیشرو علاقه مند هستند، حتماً باید از این هتل دیدن کنند.

رنگ بندی سفید و خاکستری با مبلمان چوبیِ رنگ روشن و اثاثیه‌ی زرد و سبز پسته‌ای ترکیب شده است. فرش‌های آبی مخملی، خاکستری و سفید نیز از دریای یخی شامونی  الهام گرفته‌اند.

هتل مکعبی

هتل ماجراجویی یون، در نِشی وِلر، ایسلند

مسافرخانه‌ی متروکه‌ای که در گذشته به کارگران نیروگاه انرژی گرمایی نشی ولر تعلق داشت، توسط مینارک، استودیوی طراحی سانتا مونیکا  به این هتل شیک تبدیل شده است. این استودیو علاوه بر بازسازی ساختمان موجود، نمایی بر پایه‌ی قاب موجود ساختند و کل طراحی بر ستون‌هایی که از دل کوه بیرون آمده‌اند، قرار دارد.

سطح صاف و صیقلی داخل آن به همراه مجسمه‌های آبی، کف چوبی، سیستم‌های حمام ذخیره‌ی آب و مبلمانی از جنس مواد بازیافتی، نشان دهنده‌ی محیط طبیعی هستند.

کانال تلگرام زوم لایف

شعار ما در مجله اینترنتی زوم لایف، کمک به زندگی بهتر با ارائه محتوای مفید درباره سلامتی است. برای این منظور از منابع معتبر خارجی که در حوزه سلامت و سبک زندگی است فعال هستند برای تولید محتوا و ارائه آن به شما کاربران محترم استفاده می‌کنیم.

ارسال نظر
عکس خوانده نمی‌شود