زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

مراقبت از پوست بعد از موزدایی

مراقبت از پوست بعد از موزدایی

مراقبت از پوست بعد از موزدایی

در این مطلب به مراقبت از پوست بعد از موزدایی می‌پردازیم. صرف نظر از اینکه مو‌ها به چه روشی تراشیده شود، برخی از التهاب پوست یا جوش می‌شود. اگر چه برخی از پوست‌ها حساسیتی از خود بروز نمی‌دهد اما واقعیت آنست که تمامی پوست‌ها به مراقبت‌های ویژه بعد از تراشیدن مو احتیاج دارد تا لطافت، جوانی و شادابی پوست حفظ شود.

مراقبت از پوست بعد از موزدایی

برای مراقبت از پوست قبل از انجام موزدایی نکاتی را باید مدنظر قرار دهیم تا به پوست آسیب نرسد و همچنین لطافت، جوانی و شادابی پوست حفظ شود. در ادامه به این نکات توجه کنید.

  • قبل از هر کاری مطمئن شوید که ابزار‌های شما (بویژه اگر از موچین یا تیغ استفاده می‌کنید) کاملا ضد عفونی شده است. برای مراقبت از پوست می‌توانید از محصولات ضد عفونی کننده کمک بگیرید. در مورد نظافت پوست، استفاده از یک هوله مرطوب شده با آب گرم کفایت می‌کند. این عمل باعث شادابی پوست و کاهش در خواهد شد.
  • بلافاصله پس از استفاده از موم یا نظایر آن پوست شما قرمز شده و حدود یک ساعت بعد نیز این التهاب برطرف می‌شود اما این بدان معنا نیست که شما می‌توانید یک ساعت بعد از زدودن مو‌ها در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار گرفته و یا از حمام بخار استفاده کنید. حداقل 12 ساعت صبر کنید. در مورد شنا در استخرهای حاوی کلر و سونا نیز این دستور العمل، صادق است.

  • بعد از زدودن مو‌ها از مواد حاوی عطر‌ها و مواد شیمیایی استفاده نکنید.
  • پس تراشیدن موها، مقداری گلاب را بوسیله پنبه به پوست بمالید. این عمل باعث کاهش حساسیت پوستی پوستی می‌شود.
  • می‌توانید از تکه های یخ نیز به منظور کاهش حساسیت و التهاب پوست استفاده کنید.
  • اگر پوست شما حساسیت شدیدی در برابر تراشیدن مو نشان می‌دهد کرم ضد حساست تهیه کنید.
  • شیر، ماست و نشاسته جزء بهترین مواد طبیعی برای کاهش التهاب پوست (بویژه برای التهاب پوست حساس صورت) است. کمی نشاسته را با آب سرد مخلوط کرده و سپس ماست را به آن اضافه کنید. معجون را روی پوست بگذارید و صبر کنید تا بخوبی خشک شود. در خاتمه پوست را با اب سرد آبکشی کنید.

  • "حمام شیر" بهترین درمان برای التهاب پوست است. یک لیوان شیر بدون چربی را با یک لیوان آب سرد بیامیزید و گه گاه پوست را با این معجون آغشته کنید.
  • اگر بلافاصله بعد از زدودن مو ناچار به خروج از منزل هستید، از کرم ضد آفتاب استفاده کنید زیرا پوست شما در حساس ترین موقعیت بسر می‌برد.
  • چند روز پس از زدودن مو، مویچه‌های نازکی شروع به رشد می‌کند و از آنجایی که گاه منافذ پوست بسته است، مویچه‌ها در زیر پوشت رشد می‌کند. برای خارج ساختن موها از روش‌های نامناسب استفاده نکنید. می‌توانید کرم ضد ترک پوست به کار گیرید و پوست را با برسی مناسب ماساژ دهید.
کانال تلگرام زوم لایف
توجه: اطلاعات موجود در مجله اینترنتی زوم لایف، از منابع معتبر خارجی تهیه و ترجمه شده است اما جایگزین هیچ‌یک از نسخه‌هایی که پزشکان می‌نویسند، نیست. اگر فکر می‌کنید مشکل پزشکی دارید، لطفاً برای تشخیص و درمان به پزشک مراجعه کنید.
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود