زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

9 عادت اشتباه در آرایش کردن

9 عادت اشتباه در آرایش کردن

9 عادت اشتباه در آرایش کردن

اگر زیاد آرایش می کنید باید یکسری نکات را رعایت کنید. نشانه های بالا رفتن سن و رنگ پریدگی پوست می تواند ناشی از عادات غلط آرایشی باشد. خطاهایی که روزانه مرتکب می شوید و پوست شما را حساس تر و مستعد لکه و جوش می کند. بی آنکه از میزان تاثیر این اشتباهات آگاه باشید. به شما توصیه می کنیم این عادت غلط آرایشی را در ادامه بخوانید.

1. لوازم آرایشی، لوازم شخصی است

شاید دوست صمیمی شما باشد و همواره با بزرگواری لباس ها و جواهراتش را به دیگران قرض دهد اما در مورد لوازم آرایش نمی توان با کسی شریک شد. امکان سرایت میکروب ها از طریق لوازم آرایشی بسیار زیاد است.

2. صورت خود را از آرایش پاک کنید

اگر به ندرت اتفاق می افتد که با آرایش بخوابید، مشکلی نیست اما پاک کردن صورت از آرایش (مخصوصاً فاندیشن که می تواند از راه منافذ باز پوست به داخل پوست نفوذ کرده و سلول ها را ویران کند) کاملاً ضروری است.

3. لوازم آرایشی تاریخ مصرف گذشته

استفاده از لوازم آرایشی تاریخ مصرف گذشته بسیار رواج دارد، ولی باید دانست که چنین موادی باعث ایجاد حساسیت و التهاب پوست و چشم می شود. مضافاً بر اینکه لوازم آرایش تاریخ مصرف گذشته می تواند حاوی انواع میکروب ها باشد.

4. عدم استفاده از کرم ضد آفتاب

بسیاری از خانم ها وقتی که آرایش می کنند و قرار است در محیط باز و زیر نور آفتاب باشند، در استفاده از کرم ضد آفتاب کوتاهی می کنند که عادت نادرستی است.

5. استفاده صحیح از خط چشم

استفاده از خط چشم مایع به دلیل قابلیت های آن، وسوسه برانگیز است اما با هر بار مصرف این ماده شما میکروب ها را به داخل محفظه وارد کرده و دوباره به صورت خود منتقل می کنید. اگر ناگزیر به استفاده از خط چشم مایع هستید، لااقل آن را دور از خط مژه قرار دهید.

6. شستشو روزانه قلم موها

قم موها را روزانه بشویید زیرا میکروب ها در بین موهای قلم مو ها رشد و نمو می کنند.

عادت های غلط آرایشی

7. پاک کردن ریمل قبل از خواب

برخی از زنان عادت دارند ریمل، خط چشم و یا سایه چشم خود را قبل از خواب نیز پاک نکنند! این نیز به نوبه خود عادت نادرستی است.

8. ترکاندن جوش سر سیاه

احتمالاً شما نیز عاشق آینده هستید و عادت دارید که در مقابل آینه در جستجوی کوچکترین معایت خود، حتی جوش های سرسیاه باشید. اما باید دانست که ترکاندن جوش سر سیاه باعث انتشار عفونت و میکروب ها خواهد شد. همواره برای بیرون کشیدن موهای صورت از موچین مخصوص این کار استفاده کنید.

9. برداشتن صحیح کرم

بسیاری از زنان عادت دارند انگشت خود را داخل قوطی کرم فرو برند! این رفتار باعث انتشار میکروب و عفونت می شود. همواره از قاشقک مخصوص استفاده کنید.

کانال تلگرام زوم لایف
توجه: محتوای مجله زوم لایف، جایگزین نسخه پزشکان نیست. اگر مشکل پزشکی دارید، برای تشخیص و درمان به پزشک مراجعه کنید.

علاقمند به تولید محتوا در حوزه پوست، مو و زیبایی هستم و تلاش می‌کنم معتبرترین و بروزترین تحقیقات علمی را در حوزه مراقبت از سلامت و زیبایی پوست و مو در مجله زوم لایف منتشر کنم تا راهنمای شما باشد برای انتخاب یک سبک زندگی سالم‌تر.

ارسال نظر
عکس خوانده نمی‌شود