زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

در سوئد می‌توانید رایگان تحصیل کنید

در سوئد می‌توانید رایگان تحصیل کنید

در سوئد می‌توانید رایگان تحصیل کنید

سوئد آنقدر امکانات آموزشی فوق‌العاده‌ای دارد که باید از خودتان بپرسید چرا گزینه‌ی عاقلانه‌ی ما برای مهاجرت تحصیلی، سوئد نباشد؟ با بیش از 60 رشته‌ی انتخابی در مقطع لیسانس و 900 رشته‌ی انتخابی در مقطع کارشناسی ارشد، شما می‌توانید از بین طیف گسترده‌ای از برنامه‌ها و رشته‌های تحصیلی ارائه شده به زبان انگلیسی، گزینه‌ی مورد علاقه‌ی خود را برای تحصیل انتخاب کنید.

به طور کلی، از مزایای تحصیل در سوئد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آموزش رایگان برای دانشجویان اتحادیه اروپا / EEA و سوئیس
 • در دسترس بودن تعداد زیادی بورسیه تحصیلی و برنامه‌های کمک مالی برای دانشجویان بین‌المللی
 • سیاست‌های انعطاف‌پذیر دولت به دانشجویان اجازه می‌دهد در طول تحصیل خود کار کنند
 • اکثر سوئدی‌ها مهارت خوبی در زبان انگلیسی دارند. این به این معنی است که شما می‌توانید به راحتی با آن‌ها ارتباط برقرار کنید و معاشرت کنید.

ممکن است بگویید همه‌ی این مزایا عالی هستند، اما آیا من می‌توانم هزینه‌ی تحصیل در سوئد را بپردازم؟ این یک سوال به جا و خوب است. بیایید به هزینه‌های تحصیل در سوئد و راه‌های تامین مالی هزینه‌های تحصیل و زندگی در این کشور نگاه کنیم.

شهریه برای دانشجویان اتحادیه اروپا / EEA

در دانشگاه‌های دولتی سوئد، دانشجویانی که شهروند اتحادیه اروپا/EEA، سایر کشورهای شمال اروپا و سوئیس هستند، مجبور نیستند برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد شهریه بپردازند. دوره‌های دکترا نیز برای همه‌ی دانشجویان بین‌المللی بدون در نظر گرفتن کشور مبدا رایگان است.

شهریه برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا / EEA

دانشجویان کشورهای غیر اتحادیه اروپا / EEA شهریه پرداخت می‌کنند. هزینه‌ها نیز بین 7500 تا 25500 یورو در سال بسته به برنامه تحصیلی و دانشگاه متغیر است. بازرگانی و معماری برخی از گران‌ترین دوره‌ها هستند.

شهروندان غیر اتحادیه اروپا / EEA نیز باید هزینه‌ی درخواست دانشگاه را بپردازند که حدود 90 یورو است و ممکن است بسته به موسسه متفاوت باشد.

دانشگاه‌هایی که ما در سوئد توصیه می‌کنیم:

 • دانشگاه یونکوپینگ
 • دانشگاه لینائوس
 • دانشگاه بوراس
 • دانشگاه جهانی دریانوردی

1. میانگین هزینه‌های زندگی دانشجویی در سوئد

هزینه‌های زندگی برای دانشجویان در سوئد بالاتر از میانگین اروپایی است. به طور کلی، باید انتظار این را داشته باشید که بین 700 تا 1200 یورو در ماه هزینه کنید.

میانگین هزینه‌های زندگی در شهرک‌های دانشگاهی در سوئد، به شرح زیر است:

 • گوتنبرگ و استکهلم: حدود 1250 یورو در ماه
 • لینکوپینگ و لوند: حدود 850 یورو در ماه
 • اوپسالا: بین 750 تا 1200 یورو در ماه

2.هزینه‌های اسکان

بهترین مکان برای شروع جستجوی محل اقامت، دانشگاه شما است. دانشگاهی که در آن ثبت‌نام کرده‌اید، اغلب اطلاعات مفیدی را ارائه می‌دهد یا به شما کمک می‌کند تا با سازمان‌هایی که سالن‌های اقامت دانشجویی (یا خوابگاه‌ها) را مدیریت می‌کنند، در تماس باشید.

خوابگاه‌ها نیز عالی هستند زیرا شما می‌توانید هم با دانشجویان داخلی و هم سایر دانشجویان بین‌المللی ملاقات کنید. قیمت‌ها نیز بین 240 تا 620 یورو در ماه متغیر است.

گزینه‌ی بعدی اجاره یا اشتراک آپارتمان است. شما می‌توانید بین 350 تا 700 یورو در ماه بابت اجاره‌ی آپارتمان پرداخت کنید. اگرچه گرانتر از یک اتاق دانشجویی است، اما می‌توانید محل زندگی خود را انتخاب کنید و می‌توانید یک آپارتمان بزرگ را با دانشجویان دیگر به اشتراک بگذارید. این یک راه عالی برای کاهش هزینه‌ها و جلوگیری از احساس تنهایی طی مهاجرت به سوئد است، به خصوص اگر اولین بار است که در خارج از کشور زندگی می‌کنید.

مهاجرت به سوئد

3. هزینه‌های غذا

به طور کلی انتظار می‌رود که برای غذا، هر ماه حدود 200 یورو بپردازید. این بستگی به عادات غذایی شما دارد که آشپزی می‌کنید یا نه و یا چقدر در روز غذا می‌خورید. اگر از سوپرمارکت‌های مقرون‌به‌صرفه یا فروشگاه‌های حومه شهر مثل خواربار فروشی‌ها، مواد غذایی بخرید، می‌توانید هزینه‌های خود را کاهش دهید.

غذا خوردن در یک رستوران سوئدی 8 تا 10 یورو برای شما هزینه دارد. یک غذای سه وعده برای دو نفر، در یک رستوران متوسط، حدود 45 تا 65 یورو هزینه دارد. یک نوشیدنی سبک در یک بار با همکارانتان 6 یورو هزینه دارد.

4. هزینه‌های حمل و نقل

در سوئد، حمل و نقل عمومی در بین دانشجویان بسیار مورد توجه است. حدود 40 درصد از آن‌ها برای رسیدن به دانشگاه و سایر نقاط شهر از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنند. کرایه‌ی حمل و نقل عمومی برای دانشجویان حدود 40 تا 55 یورو در ماه است.

شما همچنین می‌توانید یک دوچرخه برای حمل و نقل انتخاب کنید و حدود 110 یورو برای آن بپردازید. حدود 27 درصد از دانشجویان در سوئد از دوچرخه برای تردد در شهر استفاده می‌کنند.

5. هزینه‌های اضافی

 • کتاب و سایر مواد آموزشی: 80 یورو در ماه
 • فعالیت‌های اجتماعی و سرگرمی: 70 تا 100 یورو در ماه
 • بیمه درمانی: نرخ‌ها از 30 یورو در ماه شروع می‌شود

همچنین می‌توانید از وب سایت Numbeo برای بررسی سایر قیمت‌ها و هزینه‌ها در سوئد استفاده کنید.

گزینه‌های بورسیه و بودجه

در سوئد می‌توانید از دانشگاه‌ها و سایر موسسات دولتی یا خصوصی کمک مالی دریافت کنید. از جمله بورسیه‌هایی که به دانشجویان تعلق می‌گیرد می‌توان به گزینه‌های زیر اشاره کرد:

 1. بورسیه‌های ارائه شده توسط موسسه سوئد که به دانشجویان بین‌المللی متقاضی برنامه‌های کارشناسی ارشد تعلق می‌گیرد.
 2. بورسیه‌های ارائه شده از طریق برنامه‌ی Visby - که در مشارکت بین کشورهای شرقی اتحادیه اروپا و روسیه اهدا می‌شود. بورسیه‌ها به دانشجویانی ارائه می‌شود که برای رشته‌هایی با تمرکز بر حوزه‌های مرتبط با پایداری، نوآوری و مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها درخواست می‌دهند.
 3. بورسیه‌های ارائه شده توسط دانشگاه‌های جداگانه - هر موسسه در تصمیم گیری درباره میزان، مدت و معیارهای پذیرش برای بورس تحصیلی آزاد است.
 4. بورسیه‌های تحصیلی خاص کشور - به دانشجویان بین‌المللی از کشورهای خاص ارائه می شود. بودجه از دانشگاه‌ها، بنیادهای مستقل و انواع دیگر سازمان‌ها تامین می‌شود.

مهاجرت تحصیلی به سوئد با صباپلن

با وجود اینکه تحصیل در کشور سوئد بسیار پرطرفدار است، ولی اگر قصد دارید هزینه‌ی تحصیل در این کشور رایگان رقم بخورد و از طریق مسیری اقدام کنید که نتیجه‌ای تضمینی و فوق‌العاده برایتان داشته باشد، بهتر است از موسسه‌ی باتجربه‌ای در این زمینه کمک بگیرید. پیشنهاد ما به شما، موسسه مهاجرتی صباپلن است.

صباپلن با ده سال سابقه در زمینه‌ی مهاجرت دانشجویان به کشورهایی چون سوئد، کانادا، فرانسه و ... به شما کمک می‌کند تا دانشگاه و رشته‌ای را انتخاب کنید که بهترین شرایط ممکن را برایتان فراهم کند و بورسیه‌ی تحصیلی کاملی را در اختیارتان قرار دهد. پس اگر به دنبال تحصیل رایگان در کشور سوئد هستید، حتما با مشاورین باتجربه‌ی صباپلن تماس بگیرید.

  کانال تلگرام زوم لایف
  ارسال نظر
  عکس خوانده نمی شود