زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

تفاوت عسل طبیعی اصل و عسل تقلبی در بازار ایران چیست؟

تفاوت عسل طبیعی اصل و عسل تقلبی در بازار ایران چیست؟

تفاوت عسل طبیعی اصل و عسل تقلبی در بازار ایران چیست؟

عسل طبیعی یکی از محبوب‌ترین مواد غذایی طبیعت است که خوردن آن بسیار توصیه می‌شود. این ماده غذایی تضمین‌کننده سلامت و افزایش قدرت بدنی انسان است و در درمان بسیاری از بیماری‌ها و پیشگیری از پیری زودرس و ضعف بدن کاربرد دارد. اما امروزه در بازار به دلیل سودجویی برخی افراد، فروش نوع تقلبی آن بسیار رواج یافته است.

این مسئله باعث شده بسیاری از مردم به دلیل عدم اعتماد به عسل‌های موجود در بازار، از مصرف این محصول اجتناب کنند؛ در حالی که این ماده غذایی تا جای ممکن نباید از سبد غذایی مردم حذف شود. بر همین اساس در این مطلب به شیوه‌های تشخیص عسل اصل از تقلبی می‌پردازیم تا شما راحت‌تر خرید عسل طبیعی را انجام دهید.

شیوه‌های تقلب در تولید عسل

در موارد بسیاری تشخیص عسل اصل از تقلبی کار آسانی است. به عنوان نمونه اگر مقدار ساکارز موجود در عسل از 5 درصد بیشتر باشد، این مسئله نشان می‌دهد که شما با یک محصول خوب مواجه نیستید.

تقلب در تولید این محصول، دو شیوه دارد؛ در شیوه اول به زنبور شکر می‌خورانند تا از آن عسل تهیه کند. روش دوم نیز این است که افراد خود اقدام به تولید عسل از مواد مختلف می‌کنند! اما نگران نباشید، چرا که راه تشخیص عسل طبیعی اصل و تقلبی، آسان است. برای تشخیص تقلبی یا اصل بودن در شیوه اول، انجام آزمایشات دقیق و اندازه‌گیری میزان ساکارز آن، شیوه معمول است. اما درباره روش دوم، راه آسان‌تری وجود دارد. فقط کافی است مقداری از عسل را در دهان خود بگذارید؛ اگر مانند آب‌نبات سفت شود، نشانه تقلبی بودن محصول است.

یکی دیگر از نشانه‌های عسل مرغوب این است که این نوع به محض قرار گرفتن در دهان با مخاط دهان ترکیب و به سرعت جذب می‌شود. البته این شیوه تشخیص فقط برای مواردی کاربرد دارد که عسل دست‌ساز تولید می‌شود. از سوی دیگر برخی از روش‌های توصیه شده توسط افراد، نادرست است و نباید به آن‌ها توجه شود. برای مثال رنگ عسل یا شکرک نزدن آن، استفاده از آتش کبریت در کنار عسل، ریختن آن روی روزنامه یا دیگر روش‌ها، نمی‌تواند شیوه منطقی و مستدلی برای تشخیص محصول طبیعی از تقلبی باشد.

تفاوت عسل طبیعی و عسل تقلبی

بدترین نوع عسل کدام است؟!

بدترین نوع عسل موجود در بازار، محصولی است که حتی یک درصد هم در آن از مشتقات عسل استفاده نشده و شهد تقلبی در تولید آن به کار رفته است. البته نگران نباشید، زیرا در ایران تولید این نوع چندان رواج ندارد و عسل طبیعی به اندازه کافی در بازار کشورمان موجود است.

میزان چسبندگی عسل طبیعی، یکی دیگر از شیوه‌های تشخیص آن است. روش دیگر این است که مقداری از محصول را در آب بریزید، اگر به سرعت در آب فرو رفت، نشانه تقلبی بودن آن است. رطوبت موجود در عسل نیز راه مناسبی برای تشخیص تقلبی بودن آن است. برای این منظور ظرف را چند بار بالا و پایین کنید، اگر مشاهده کردید که سرعت بالا و پایین رفتن حباب‌های موجود در شیشه زیاد است، این نشانه تقلبی بودن محصول است.

رنگ و طعم چه تاثیری در تشخیص عسل طبیعی دارد؟

رنگ و طعم عسل نیز راه دیگر شناختن محصول طبیعی از تقلبی است. اگرچه طعم عسل‌های مختلف با هم متفاوت است، اما این نکته بدیهی است که مزه عسل با انواع شیره‌ها و همچنین شکر به راحتی قابل تشخیص است. با استشمام عطر و بو نیز می‌توانید به تقلبی بودن آن پی ببرید. محصول نامرغوب دارای بوی خاصی نیست، اما بوی عسل اصل، بسیار دلنشین است.

حال که با بخشی از شیوه‌های شناسایی عسل طبیعی و تقلبی آشنا شدید، بهتر است مواردی را درباره نحوه نگهداری این محصول بدانید. عسل نیازی به نگهداری در یخچال ندارد، اما بهتر است که در دمای زیر 40 درجه نگه داشته شود. زیرا دمای بالا خواص طبیعی آن را کاهش می‌دهد. اگر بر حسب اتفاق حشره‌ای درون آن افتاد، نیاز نیست تمام محصول را دور بریزید، بلکه می‌توانید حشره را از ظرف خارج کنید و از باقی‌مانده محصول برای ترمیم مشکلات پوستی استفاده کنید.

بسیاری عقیده دارند شکرک زدن عسل نشان می‌دهد که دیگر نباید از آن استفاده شود. اما این مسئله طبیعی است، زیرا عسل در هوای سرد شکرک می‌زند؛ اما خواص آن از بین نمی‌رود. به عبارت دیگر اگر محصول شما شکرک بزند، این نشان می‌دهد که این عسل، طبیعی و کاملا سالم است و می‌توانید آن را بدون نگرانی مصرف کنید.

بهترین نوع عسل چیست؟

عسل کوهی بهترین نوع عسل طبیعی محسوب می‌شود که تولید آن بدون دخالت انسان و در طبیعت بکر صورت می‌گیرد؛ اگرچه دسترسی به آن به دلیل صعب‌العبور بودن مسیر و خطرات احتمالی راه، کار آسانی نیست و تجربه زیادی می‌خواهد. البته این را هم در نظر بگیرید که قیمت این نوع بسیار بالا است و تهیه آن از عهده هر کسی برنمی‌آید.

درست است که خواص عسل خوب چندین برابر نوع مصنوعی و غیرطبیعی است، اما با این حال توصیه محققان این است که حتی اگر عسل صد درصد طبیعی و کوهی در دسترس ندارید، مصرف محصولی باکیفیت که تمامی خواص عسل را دارد، می‌تواند تا حد زیادی فواید نوع طبیعی آن را برای شما تامین کند؛ به ویژه اینکه خرید عسل کوهی طبیعی، هزینه بسیار زیادی دارد.

عسل هیرودنا

عسل طبیعی اصل را از کجا تهیه کنیم؟

شاید یکی از دغدغه‌های شما این باشد که عسل کوهی و مرغوب را از کجا تهیه کنید. شرکت تولید محصولات گیاهی و طبیعی هیرودنا با تجربه چندین ساله در امر تهیه و توزیع محصولات طبیعی و اعلا، در زمینه خرید عسل طبیعی یک گزینه بسیار مناسب و مطلوب است. اگر شما هم به دنبال خرید محصول اصل هستید و قصد دارید این ماده غذایی مفید را به سبد غذایی خود اضافه کنید، می‌توانید عسل هیرودنا را با قیمتی مناسب، تهیه و مصرف کنید.

فروشگاه هیرودنا در این زمینه با زنبورداران معتبر در سرتاسر کشور همکاری دارد و عسل‌های تولید این شرکت به صورت طبیعی (عسل وحشی یا عسل کوهی) و بدون دخالت انسان تولید می‌گردند و در تولید آن‌ها از هیچ نوع ماده اضافی مانند شکر استفاده نمی‌شود.

ارتباط با هیرودنا از طریق واتس اپ : 09910452585

آدرس سایت : https://www.herodena.com

    کانال تلگرام زوم لایف
    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی شود