زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

کرم مرطوب کننده اساس سلامت پوست

کرم مرطوب کننده اساس سلامت پوست

کرم مرطوب کننده اساس سلامت پوست

یک مرطوب کننده خوب چه ویژگی های دارد؟ رطوبت بهتر است یا چربی؟ کرم مرطوب کننده ایرانی یا خارجی بخریم؟ با فروشگاه اینترنتی آیمادورا همراه باشید.

در رابطه با پوست خشک ادعاهای مشکوک و ترکیبات مرموز زیادی وجود دارند و پیشنهاد می شوند، اما تنها راه رفع مشکل، به دام انداختن آب در سطح پوست است. مرطوب کردن می تواند به پوست خشک کمک کند تا طراوت خود را بازیابد.

گرچه خشکی پوست به خودی خود از نظر پزشکی یک نگرانی محسوب نمی شود، اما زمانی که موجب ترک و شکاف و خونریزش شود می تواند نگران کننده باشد. در این شرایط پوست خشک دچار عفونت و التهاب می گردد. بنابر این باید تلاش شود تا از رسیدن پوست به این وضعیت جلوگیری شود.

اغلب اوقات پوست خشک حس خارش و کشیدگی دارد که به کمک یک کرم مرطوب کننده قابل درمان است. در این وضعیت یک از چالش های بسیار بزرگ وجود دارد. آن هم این که در میان هزاران برند و محصول بهترین آن ها کدام است؟ در این مطلب سعی داریم بیشتر در مورد کرم مرطوب کننده بدانیم و سعی کنیم یک راهنما برای داشتن بهترین انتخاب ارائه دهیم.

یک مرطوب کننده خوب چیست؟

برای انتخاب یک مرطوب کننده خوب باید به آنچه روی آن نوشته شده است رجوع کنید. در قدیم الایام بسیاری از برندها برای انحصاری نگه داشتن فرمولاسیون خود از نوشتن ترکیبات تشکیل دهنده روی محصول خوددداری می کردند. اما به تدریج متوجه شدند که اطلاع رسانی در رابطه با ترکیبات تشکیل دهنده بر اعتماد مخاطبان به محصول تاثیر بسیار زیادی می گذارد. پس همکنون محصولات کرم مرطوب کننده ای در بازار وجود دارد که به راحتی می توانید در خصوص ترکیبات تشکیل دهنده آن تنها به روی محصول مراجعه کنید.

یک مرطوب کننده خوب نباید حاوی ترکیبات کمدون زا باشد. گرچه اکثر مرطوب کننده های امروزی دیگر مواد کمدون زا را در خود ندارند و موجب بروز جوش نمی شوند.

همچنین یک کرم مرطوب کننده خوب می بایست علاوه بر ترکیبات تشکیل دهنده خود حاوی انواع ویتامین های مفید برای پوست باشد. زیرا مرطوب کننده محصولی است که بارها در طی روز استفاده می شود و در صورت مغذی بودن می تواند اثرات فوق العاده ای بر پوست بگذارد.

رطوبت بهتر است یا چربی؟

وقتی یک کرم مرطوب کننده را بر پوست خود اعمال می کنید بیشتر از این که احساس چربی داشته باشید، رطوبت را احساس خواهید کرد. چربی موجب بسته شدن منافذ پوست می شود. همین امر در نهایت باعث بروز جوش می شود. اگر به روتین مراقبت پوست پدر بزرگ ها و مادربزرگ ها توجه کنید خواهید دید که به جای مرطوب کننده از وازلین استفاده می کردند. وازلین کاملا چرب است. اما پوست برای ساز و کار صحیح سلول های خود نیاز به چربی ندارد. بلکه نیاز به آب دارد. بنابراین مرطوب کننده ها حاوی درصد قابل توجهی ترکیبات آبرسان و جاذب رطوبت هستند و درصد کمی چربی دارند. این میزان چربی تنها به این دلیل است که آب و رطوبت را در سطح پوست به دام بیاندازد.

کرم مرطوب کننده ایرانی یا خارجی؟

یکی از چالش های همیشگی ما انتخاب میان محصولات ایرانی یا خارجی است. یک محصول مرطوب کننده ایرانی با توجه به شرایط اقلیمی ایران ترکیب شده است. بنابراین با توجه به آب و هوای خشک این منطقه قدرت بیشتری دارد. اما یک محصول خارجی قطعا ترکیبات تشکیل دهنده مرغوب تری دارد.

اما در خصوص محصولات خارجی مشکل دیگری هم مطرح است. بسیاری از این محصولات به صورت قاچاق وارد کشور ما می شوند. گاهی این نوع محصولات نه تاییدیه خاصی دارند و نه دستور العملی دارند. گاهی در شرایط بسیار بدی حمل و نقل می شوند و کارایی خود را از دست می دهند.

بنابراین لازم است در صورتی که طرفدار یکی از برندهای خارجی هستید حتما آن را از فروشگاه معتبری همچون آیمادورا تهیه کنید. محصولات فروشگاه اینترنتی آیمادورا یا ایرانی هستند و یا اگر خارجی باشند دارای انواع تاییدیه ها هستند.

کرم مرطوب کننده

ترکیبات مفید در مرطوب کننده ها

گاهی خشکی پوست به دلیل استفاده کردن از محصولات مراقبتی و شوینده های مضر ایجاد می شود. بنابراین برای رفع آن ابتدا باید تشخیص دهید حساسیت از چه ماده ای به وجود می اید و آن را قطع کنید و سپس با استفاده از مرطوب کننده مناسب مشکل خود را تا حد زیادی بهبود می بخشید.

نرم کننده های موجود در یک کرم مرطوب کننده به میزان قابل توجهی موجب بهبود وضعیت خشکی و خارش می شوند. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که همه ترکیبات نرم کننده برای خشکی پوست مناسب نیستند. روغن های طبیعی که معمولا در محصولات مرطوب کننده استفاده می شوند حس لطافت و نرم کنندگی را به ارمغان می آورند.

یکی دیگر از ترکیباتی که حتما باید در یک کرم مرطوب کننده وجود داشته باشد، ترکیبات آنتی اکسیدانی هستند. ترکیبات آنتی اکسیدانی موجب تقویت سد دفاعی پوست می شوند.

ترکیبات ضد باکتری و ضد قارچ در کرم های مرطوب کننده می تواند جلوی بروز بساری از بیماری های پوستی را بگیرند. یکی از معرفترین ترکیبات در این خصوص روغن درخت چای است. اگر مرطوب کننده ای را یافتید که حاوی عصاره درخت چای بود، بی معطلی بخرید. زیرا هم طراوت می بخشد و هم ضد باکتری و قارچ است.

عصاره های بابونه، شی باتر، آلوئه ورا و.. نیز در اکثر مرطوب کننده ها موجود است و خواص فوق العاده ای به آن می بخشد. در نهایت تلاش همه این ترکیبات برای این است که یک پوست، شفاف، سالم و با طراوت باشد.

کلام آخر

برای جوان ماندن لازم است توجه دائم به پوست خود داشته باشید. اولین اصل زیبا و جوان ماندن تامین رطوبت کافی برای پوست است. در این منطلب سعی کردیم مرطوب کننده ها را با جزئیات بیشتری مورد بررسی قرار دهیم. در انتخاب یک مرطوب کننده باید دقت داشته باشید که محصولی را انتخاب کنید که حاوی مواد آلرژی زا نباشد و بر عکس به پوست قدرت ترمیم و بازسازی و کلاژن سازی ببخشد.

    کانال تلگرام زوم لایف
    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی‌شود