زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

تجهیزات آزمایشگاه چیذر (فرین) برای تشخیص انواع بیماری ها

تجهیزات آزمایشگاه چیذر (فرین) برای تشخیص انواع بیماری ها

تجهیزات آزمایشگاه چیذر (فرین) برای تشخیص انواع بیماری ها

امروزه پزشکان برای تشخیص انواع بیماری ها، برای فرد آزمایش خون تجویز می کنند. در آزمایشگاه چیذر فرین با استفاده از تجهیزات آزمایشگاهی، مقادیر مواد موجود در خون را به خوبی مورد سنجش قرار می دهند.

در صورتی که المان های خون غیر طبیعی باشند، احتمال بیمار بودن فرد به وجود می آید. سپس پزشک برای جلوگیری یا درمان انواع بیماری ها، دارو تجویز می کند. در صورتی که قطعیت بیماری برای پزشک مشخص نباشد، برای فرد بیمار آزمایش خون را تکرار می کند و یا آزمایشات مرتبط دیگری تجویز می کند.

ما در آزمایشگاه پاتوبیولوژی فرین، متخصصین و پرسنلی هستیم که مشتاق ارائه بهترین خدمات با محوریت رضایتمندی بیمار می باشیم و نسبت به تقویت و رشد علمی مجموعه و پیشرفت آن متعهد هستيم.

تجهیزات آزمایشگاهی در تشخیص بیماری ها بسیار مهم و تاثیر گذار هستند. در صورتی که این تجهیزات کامل نباشند و یا از کیفیت خوبی برخوردار نباشند، امکان خطا در انجام یا نتیجه ی آزمایش وجود دارد؛ از این رو پرسنل آزمایشگاه چیذر اطلاعات کافی در مورد تجهیزات لازم آزمایشگاه ها برای تشخیص انواع بیماری ها دارند. برای آشنایی با انواع تجهیزات آزمایشگاه چیذر (فرین) و کاربرد هر یک از آن‌ها، با ما همراه باشید.

بورت

اسامی تجهیزات آزمایشگاه چیذر برای تشخیص انواع بیماری ها

از تجهیزات آزمایشگاه چیذر (فرین) برای تشخیص انواع بیماری ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سمپلر آزمایشگاهی
 • آون آزمایشگاهی
 • چیلر آزمایشگاهی
 • لوله آزمایش
 • جا لوله ای
 • برس شستشوی لوله های آزمایش
 • دستگاه اتوکلاو
 • شیشه ساعت
 • ترمومتر
 • سانتریفیوژ
 • انکوباتور
 • بورت
 • پی ست
 • میکروسکوپ

سمپلر آزمایشگاهی، پایه تجهیزات آزمایشگاه چیذر (فرین)

سمپلر، پایه ثابت تجهیزات لازم آزمایشگاه چیذر برای تشخیص انواع بیماری ها است. این وسیله در تمام آزمایشگاه های داروسازی، شیمی، خون، پزشکی قانونی و ... مورد استفاده قرار می گیرد. از سمپلر برای نمونه برداری از مواد استفاده می کنند. این وسیله  نمونه برداری را با دقت بسیار بالایی انجام پذیر می سازد؛ به همین دلیل با توجه به نوع آزمایشگاه و میزان نمونه برداری های هر آزمایشگاه، سمپلر در حجم های متفاوتی ساخته می شود.

آون آزمایشگاهی، یکی از تجهیزات آزمایشگاه چیذر

آون نیز یکی از پر کاربردترین تجهیزات آزمایشگاه چیذر(فرین) برای تشخیص انواع بیماری ها است. از این وسیله برای هم دما کردن و ثابت نگه داشتن دمای مواد داخل محفظه استفاده می کنند. کنترلری که در این دستگاه تعبیه شده، دقت بسیار بالایی ابتدا در هم دما کردن مواد داخل محفظه و سپس در ثابت نگه داشتن دما دارد. کار دقیق این کنترلر باعث شده تا آون، جزو دستگاه های بسیار کاربردی و دقیق آزمایشگاهی شناخته شود.

چیلر آزمایشگاهی

با این وسیله، دمای مواد نمونه برداری شده و یا مواد اولیه هر آزمایش را کاهش می دهند. در چیلر، میکرو کنترلر به شدت دقیق و تانک آب پرسی به کار رفته است. هم چنین بدنه دستگاه چیلر سه جداره می باشد؛ همه این موارد در کنار هم باعث شده اند که چیلر جزو تجهیزات آزمایشگاهی بسیار خاص و کاربردی باشد.

دستگاه اتوکلاو

از این دستگاه برای ضدعفونی کردن مواد اولیه آزمایش و هم چنین وسایل آزمایشگاهی استفاده می شود.

ترمومتر

در آزمایشگاه ها برای سنجش و اندازه گیری دمای محلول ها و مواد مختلف، از ترمومتر استفاده می کنند. ترمومتر یکی از تجهیزات آزمایشگاه چیذر است که نوع دیگر آن برای اندازه گیری دمای بدن انسان به کار گرفته می شود. این وسیله آزمایشگاهی در دو نوع ساده و دیجیتال تولید می شود که میزان دقت هر یک از آن ها ممکن است متفاوت باشد.

سانتریفیوژ، از مهم ترین تجهیزات آزمایشگاه چیذر

یکی از مهم ترین و پرکاربرد ترین تجهیزات آزمایشگاه چیذر برای تشخیص انواع بیماری ها، دستگاه سانتریفیوژ است. این دستگاه می تواند بخش های مختلف هر ماده را از یکدیگر جداسازی کند. وجود نیروی گریز از مرکز در این دستگاه باعث می شود تا این جداسازی به درستی و با دقت بسیار بالایی انجام گیرد. با این وجود افراد برای کار با این دستگاه، باید آموزش های لازم را دیده باشند تا هنگام کار با سانتریفیوژ خسارت های غیر قابل جبرانی وارد نکنند.

انکوباتور، یکی از تجهیزات آزمایشگاه چیذر

این دستگاه دارای دیواره های سه جداره می  باشد که می تواند دما را به صورت بسیار دقیق کنترل کند. انکوباتور، کشت های سلولی و میکروبیولوژیکی را رشد داده و نگهداری می کند. یکی از مزایای مهم و چشمگیر انکوباتور این است که کنترلر موجود در آن حرارتی و بسیار پیشرفته است. این کنترلر با تکنولوژی HCT ساخته شده که باعث دقت بسیار بالای انکوباتور می شود.

بورت

یکی دیگر از تجهیزات آزمایشگاه چیذر (فرین) بورت می باشد. از این وسیله برای اندازه گرفتن حجم محلول ها و تیتراسیون استفاده می کنند. بورت، یک استوانه درجه بندی شده است که یک شیر تخلیه نیز روی آن تعبیه شده است. از معمول ترین بورت های آزمایشگاهی می توان به بورت با حجم 10 میلی لیتر، 25 میلی لیتر و 50 میلی لیتر اشاره کرد.

تجهیزات آزمایشگاه چیذر

پی ست

این وسیله یکی از تجهیزات آزمایشگاه چیذر به شکل بطری است که برای شستشو و ضدعفونی کردن ظرف های آزمایشگاهی و لام مورد استفاده قرار می گیرد.

میکروسکوپ، یکی از تجهیزات آزمایشگاه چیذر

از این وسیله برای بررسی کردن موادی که با چشم عادی دیده نمی شوند، استفاده می کنند. میکروسکوپ ها انواع مختلفی دارند. در برخی از آنها از نور و لنز های محدب و در برخی، از پرتو های لیزری برای بررسی و بزرگ کردن ذرات اجسام استفاده می شود.

رایج ترین تجهیزات آزمایشگاهی کدامند؟

 • لوله آزمایش: یکی از معمول ترین تجهیزات آزمایشگاهی، لوله آزمایش می باشد. در آزمایشگاه بسته به نوع مواد و میزان نمونه برداری، از لوله های متنوعی استفاده می کنند؛ به همین دلیل لوله های آزمایش را در حجم و ابعاد متفاوتی تولید می کنند تا برای انجام انواع آزمایش، به درستی به کار گرفته شوند. به عنوان مثال لوله های مخروطی شکل برای سانتریفیوژ کردن مواد مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.
 • برس شستشوی لوله های آزمایش: بدون شک از بین معمول ترین تجهیزات آزمایشگاهی می توان به برس شستشوی لوله های آزمایش اشاره کرد. این برس ها برای شستشو و تمیز کردن لوازمی مانند لوله آزمایش، ارلن و بشر به کار گرفته می شوند. این برس ها باید پس از استفاده، به طور کامل شستشو و تمیز شوند تا مشکلاتی در انجام آزمایشات به وجود نیاید.
 • شیشه ساعت: شیشه ساعت نیز جزو معمول ترین تجهیزات آزمایشگاهی می باشد. این وسیله یک شیشه با تو رفتگی نسبی است که از آن برای نگه داشتن مواد جامد و تبخیر کردن مواد مایع استفاده می کنند. هم چنین هنگامی که بخواهند مقدار کمی از یک ماده را گرم کنند، از شیشه ساعت استفاده می کنند.

آزمایشگاه فرین، آزمایشگاهی با تجهیزات کامل

اگر قصد دارید آزمایش شما بدون خطا انجام شود و برای اندازه گیری دقیق آزمایش شما از تجهیزات آزمایشگاهی بسیار با کیفیت، دقیق و به روز استفاده شود، به آزمایشگاه فرین مراجعه کنید. در این آزمایشگاه تمامی پرسنل مهارت های لازم و کافی برای انجام آزمایش را داشته و نتیجه آزمایش بسیار دقیقی به شما ارائه خواهند کرد.

farinlab.com

  کانال تلگرام زوم لایف
  ارسال نظر
  عکس خوانده نمی‌شود