زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

مشاوره تخصصی و ارائه خدمات زیبایی متعدد و به روز

مشاوره تخصصی و ارائه خدمات زیبایی متعدد و به روز

مشاوره تخصصی و ارائه خدمات زیبایی متعدد و به روز

با پیشرفت علم پزشکی و پیدایش ابزارهای پزشکی نوین، روش‌های زیبایی جدید جایگزین روش‌های قدیمی‌تر نظیر اعمال جراحی شده‌اند. با این حال برخی اعمال جراحی زیبایی هنوز طرفداران خود را داشته و به قوت خود باقی هستند.

اما با توجه به عوارض متعددی که این روش‌ها دارند، لزوم مراجعه به نزد جراحان پلاستیک زیبایی متبحر و با تجربه اهمیت دوچندانی پیدا کرده است. می‌توان برای دستیابی به این پزشکان به کلینیک‌های زیبایی معتبر مراجعه کرد. کلینیک زیبایی الیزه پلاستیک متشکل از پزشکان متخصص و با تجربه، می‌تواند شما را در انتخاب مناسب‌ترین روش‌های زیبایی و خصوصا اعمال جراحی، راهنمایی کند.

چند مورد از رایج‌ترین روش‌های جراحی زیبایی را در ذیل مثال زده‌ایم:

 1. جراحی بینی (رینوپلاستی): جراحی بینی به منظور تغییر شکل و اندازه بینی انجام می‌شود. این تغییرات شامل کوچک‌سازی، بزرگ‌سازی، نازک سازی، تغییر شکل و تغییر زاویه می‌شود.

 2. جراحی لیفت صورت: لیفت صورت یا جراحی برجستگی صورت به منظور کشش و جمع‌سازی پوست و بافت‌های صورت برای کاهش چین و چروک‌ها و بهبود ظاهر کلی پوست صورت انجام می‌شود.

 3. جراحی پلک (بلفاروپلاستی): این جراحی برای کاهش پوست اضافی پلک انجام می‌شود که می‌توان از آن برای رفع چین و چروک‌های پلک، بزرگسازی چشم‌ها، درمان افتادگی پلک و کمک به بهبود دید انجام می‌شود.

 4. جراحی زیبایی چانه و فک: این جراحی برای فرم‌دهی و تغییر شکل چانه انجام می‌شود که برای رفع چانه عقب رفته یا جلو آمده و همچنین کوچک سازی و زاویه سازی چانه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 5. جراحی زیبایی سینه: جراحی زیبایی سینه با اهداف مختلفی انجام می‌شود، مواردی همچون افزایش حجم سینه با استفاده از ایمپلنت‌های سیلیکونی یا ترمیمی، کاهش حجم سینه، شکل‌دهی به سینه و یا رفع افتادگی آن، از کاربردهای این روش جراحی می‌باشند.

 6. جراحی لیپوساکشن: لیپوساکشن یا تخلیه چربی، روشی است که برای از بین بردن چربی اضافی از مناطق مختلف بدن مانند شکم، سینه، بازوها، ران‌ها و لگن استفاده می‌شود. در این روش، چربی اضافی پس از تخلیه، قابل استفاده نبوده و دور ریخته می‌شود.

 7. جراحی زیبایی شکم (آبدومینوپلاستی): این جراحی برای کاهش چربی‌های اضافی اطراف شکم انجام می‌شود. در این روش با برداشتن چربی‌ها و پوست اضافی شکم، حجم آن را کم کرده و آن را زیبا می‌کنند.

مواردی که نام بردیم چند نمونه از جراحی‌های زیبایی و پلاستیک می‌باشند، اعمال جراحی مختلفی وجود دارند که برای آشنایی و آگاهی بیشتر از آن‌ها و نتایجی که برای زیاجویان فراهم می‌کنند، می‌توان به کلینیک‌های تخصصی معتبر و به پزشکان مجرب و متبحر مراجعه کرده و از آن‌ها مشورت گرفت.

جراحی لیپوساکشن

هر نوع جراحی معایب و مزایا خاص خودش را داشته و بدون عوارض نمی‌باشد. مناسب‌ترین نوع جراحی توسط پزشک متخصص و با توجه به نیازها و اهدافی که زیباجو دنبال می‌کند انتخاب می‌شود. از این رو برای تصمیم‌گیری صحیح و حصول بهترین نتایج، لازم است که حتما با یک پزشک متخصص در این زمینه مشورت کنید.

روش لیپوساکشن

مراحل اصلی لیپوساکشن عبارتند از:

 1. بیهوشی: معمولا روش لیپوساکشن نیاز به بیهوشی داشته و بیمار قبل از شروع جراحی بیهوش می‌شود، تا در طول فرآیند لیپوساکشن هیچ ناراحتی یا دردی احساس نکند. بنابراین این روش عوارض دارو‌های بیهوشی را با خود به همراه داشته و چند روز پیش از جلسه عمل، بیمار حتما باید تحت مشاوره بیهوشی قرار بگیرد.

 2. برش‌های کوچک پوستی: در شروع عمل، جراح برش‌های کوچکی را بر روی پوست منطقه مورد نظر ایجاد می‌کند، این برش‌ها معمولا به اندازه چند میلی‌متر می‌باشند و در قسمت‌هایی از پوست ایجاد می‌شنود که به طور معمول قابل مشاهده نیستند. (مانند خطوط طبیعی بدن)

 3. ورود کانولا: پس از ایجاد برش‌های لازم، کانولا (لوله مخصوص، نازک و استوانه‌ای شکل) از طریق برش‌ها وارد لایه‌های چربی زیر پوست می‌شود.

 4. تخلیه چربی: چربی‌های اضافی زیر پوست از طریق کانولا تخریب شده و به بیرون تخلیه می‌شوند. این عمل از راه برش‌های مختلف ایجاد شده در پوست انجام می‌شود تا تمام چربی‌های زیر پوستی به صورت یکدست تخلیه شوند.

 5. پایان عمل جراحی: پس از اتمام تخریب و تخلیه چربی، برش‌های مذکور به دقت بسته می‌شوند، و پانسمان انجام می‌گیرد.

عمل لیپوساکشن

بعد از عمل لیپوساکشن، ممکن است نیاز به پوشیدن گن‌های فشاری بر روی منطقه مورد نظر داشته باشید. همچنین مراقبت‌‌های لازم برای بعد از جراحی توسط پزشک به شما آموزش داده می‌وشند تا با رعایت آن‌ها هم نتایج بهتری حاصل شود و هم عوارض این عمل به حداقل خود برسند.

لیپوساکشن یک روش جراحی محسوب می‌شود و خطرات و عوارض خاص خود را دارد، چند نمونه از عوارض و خطرات این روش عبارت‌اند از:

 • عفونت

 • خونریزی

 • سفتی و تورم پوست موضع تحت درمان (در اثر آسیب دیدن مویرگ‌ها)

 • اختلالات حسی در موضع تحت درمان (در اثر آسیب دیدن اعصاب)

 • علائم جانبی ناشی از داروهای بیهوشی

 • و ...

بنابراین قبل از تصمیم ‌گیری برای انجام لیپوساکشن بسیار مهم است که با یک پزشک متخصص مشورت کرده و با مزایا و معایب و ریسک‌های این روش به طور کامل آشنا شوید. می‌توانید برای دریافت مشاوره تخصصی در ارتباط با این روش و دیگر روش‌ها زیباسازی،‌ از راهنمایی پزشکان متخصص کلینیک زیبایی الیزه پلاستیک کمک بگیرید.

  کانال تلگرام زوم لایف
  ارسال نظر
  عکس خوانده نمی شود