زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

پنج مکان فوق‌العاده برای کاوش در دل مسکو

پنج مکان فوق‌العاده برای کاوش در دل مسکو

پنج مکان فوق‌العاده برای کاوش در دل مسکو

مسکو یکی از زیباترین شهرها و قطب توریستی روسیه است؛ حتی سخت پسندترین مسافران هم عاشق طبیعت و جاذبه های دیدنی این شهر زیبا و رنگارنگ می شوند.

روسیه زادگاه هنرمندان و معماران بسیاری بوده و آثار این هنرمندان را می توانید در جای جای مسکو مشاهده کنید. این شهر زیبا، طبیعت آن، موزه ها و گالری های مختلفی که در خود جای داده است می توانند تمامی مسافران با هر سلیقه را به وجد بیاورند. اگر شما هم قصد دارید تا در سفر خود به روسیه از این شهر زیبا و دیدنی بازدید کنید، در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا شما را با ۵ مورد از زیباترین جاهای دیدنی مسکو آشنا کنیم.

باغ وحش مسکو از دیدنی های این شهر

اگر با شنیدن نام باغ وحش به یاد باغ وحش های کوچک و معمولی افتادید، باید بگوییم که بهتر است این تصویر را از ذهن خود بیرون کنید. باغ وحش مسکو یکی از بزرگترین و زیباترین باغ وحش های جهان است که می تواند تا ساعت ها شما را سرگرم نگه دارد. در این باغ وحش زیبا که مانند یک قلعه برای حیوانات ساخته شده است می توانید نادرترین حیواناتی که در کمتر باغ وحشی مشاهده می شوند، از نزدیک مشاهده کنید.

این باغ وحش بیش از ۷۵۰ گونه جانوری را در خود جای داده است که شامل پاندا، شیر دریایی، پنگوئن و بسیاری گونه های جانوری دیگر می شوند. این باغ وحش می تواند بهترین تجربه سفر برای کودکان و نوجوانان باشد؛ بنابراین اگر به همراه خانواده به روسیه سفر می کنید، بازدید از باغ وحش مسکو را به هیچ عنوان از دست ندهید.

موزه تسلیحات کرملین از جاذبه های گردشگری مسکو

موزه تسلیحات کرملین از جاذبه های گردشگری مسکو

موزه های بسیاری در مسکو وجود دارند که می توانند از تاریخ روسیه برای شما بگویند؛ اما اگر می خواهید با فرهنگ و آداب و رسوم مردم روسیه آشنا شوید، موزه تسلیحات کرملین یکی از بهترین گزینه ها برای شماست. در این موزه می توانید از مجسمه ها و آثار باستانی روسیه گرفته تا لباس ها و طرز پوشش مردم در زمان های مختلف را مشاهده کنید.

در بخش لباس ها از لباس پوشیدن مردم عادی روسیه تا لباس تزارها و لباس هایی که در مراسم های خاص مانند مراسم عروسی استفاده می شده است قابل مشاهده خواهد بود. در این موزه بخشی هم وجود دارد که به آثار هنری و خاصی که در روسیه و توسط هنرمندان این کشور ساخته شده است اختصاص دارد. اگر می خواهید با فرهنگ روسیه آشنا شوید، بازدید از موزه تسلیحات کرملین را به هیچ عنوان از دست ندهید.

بازار سنتی ایزمایلو در مسکو

بازار سنتی ایزمایلو یکی از جاهای دیدنی مسکو است که به هیچ عنوان نباید بازدید از آن را از دست بدهید. برای آشنایی با صنایع دستی، مردم محلی و آداب و رسوم مردم روسیه، هیچ جایی نمی تواند به خوبی بازار ایزمایلو در مسکو باشد. در این بازار می توانید ساعت ها گشت زده و فروشگاه های بسیاری با رنج قیمت متفاوت پیدا کنید. اگر می خواهید از سفر خود به روسیه دست خالی باز نگردید و برای خود یا عزیزانتان یادگاری تهیه کنید، این بازار بهترین مکان برای شما خواهد بود. در این بازار می توانید لباس محلی، جواهرات دست ساز، عروسک های سنتی و صنایع دستی بسیاری را با قیمت مناسب پیدا کنید.

میدان سرخ یکی از مهم ترین جاهای دیدنی مسکو

میدان سرخ و بناهای دیدنی و معماری زیبای آن نه تنها برای مسافران، بلکه برای مردم خود روسیه هم اهمیت زیادی دارد. بسیاری از رژه های نظامی روسیه در این میدان انجام شده و بناهای زیبای بسیاری هم در میدان سرخ ساخته شده است. هنگام بازدید از این میدان می توانید سری به این بناها زده یا به صورت رایگان از فضای بیرونی میدان و مجسمه های زیبایی که در اطراف آن گذاشته شده است دیدن کنید. بازدید از میدان سرخ در رویدادها و جشنواره های خاص مسکو یک حال و هوای دیگر خواهد داشت.

کلیسای معراج کولومنسکویه یکی از دیدنی های مسکو

کلیسای معراج کولومنسکویه یکی از دیدنی های مسکو

آخرین مکان گردشگری در لیست جاهای دیدنی مسکو در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. برای بازدید از کلیسای معراج کولومنسکویه باید به جنوب مسکو و منطقه ای به همین نام بروید. این کلیسای زیبا که امروزه یکی از مهم ترین بناهای مسکو محسوب می شود، در سال ۱۵۳۲ و به افتخار تولد ایوان مخوف ساخته شده است. محله کولومنسکویه به طور کلی یکی از مهم ترین محله های مسکو است که در گذشته یک محله سلطنتی بوده و بخشی از مسکو محسوب نمی شده است. این محله علاوه بر کلیسای معراج کولومنسکویه، جاهای دیدنی دیگری مانند برج آب و غرفه شکار هم دارد. در این محله می توانید از بناهای یادبود چوبی زیبا هم دیدن کنید.

سفر به مسکو

سفر به مسکو با فلای تودی

روسیه یک کشور زیبا با معماری شگفت انگیز و طبیعتی نفس گیر است. هر ساله مسافران زیادی برای بازدید از جاذبه های گردشگری روسیه به قلب تپنده این کشور، یعنی مسکو سفر می کنند. جاهای دیدنی مسکو، بناهای تاریخی و باستانی واقع در آن بی شمار بوده و شما برای بازدید از تمامی آن ها باید هفته ها وقت صرف کنید.

اما در صورتی که قصد سفری کوتاه به روسیه را دارید، می توانید جاذبه های گردشگری مسکو که در این مطلب معرفی شده اند را به عنوان یک برنامه سفر در دست داشته باشید. برای سفر به روسیه می توانید هر زمان که مایل بودید به سایت فلای تودی مراجعه کنید. کافی است تا در این سایت تاریخ رفت و برگشت خود به روسیه را وارد کنید تا لیستی از بهترین و ارزان ترین بلیط مسکو را مشاهده کنید.

    کانال تلگرام زوم لایف
    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی شود