زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

با روزی یک ساعت پیاده روی در ماه چند کیلو وزن کم می کنیم؟

با روزی یک ساعت پیاده روی در ماه چند کیلو وزن کم می کنیم؟

با روزی یک ساعت پیاده روی در ماه چند کیلو وزن کم می کنیم؟

برای شروع ورزش و کنترل و کاهش وزن، یکی از راه‌هایی که به ذهن آدم در مراحل ابتدایی خطور می‌کند، پیاده روی کردن است. اما واقعاً یک ساعت پیاده روی چقدر کالری میسوزاند؟

نکته‌ای که اغلب می‌دانیم اما به آن توجه نمی‌شود:

 1. با افزایش سرعت پیاده‌روی، کالری سوزی نیز افزایش می‌یابد.

 2. باید بدانیم که تداوم هر ورزش، رمز نهایی برای لاغر شدن است

 3. در کنار پیاده‌روی برای لاغری، تغذیه‌ و رژیم غذایی اهمیت ویژه ای دارد.

با در نظر داشتن سه نکته بالا، حالا به سوال اصلی می‌رسیم:

یک ساعت پیاده روی باعث کاهش چه میزان از وزن ما می‌شود؟

برای محاسبه کالری یک ساعت پیاده روی،به یک قدم شمار نیاز داریم و یک اپلیکیشن کالری شمار(مثل کرفس، زیره، برنافیت). با یک ساعت محاسبه کالری پیاده روی سریع، حدود 4.5 تا 6 کیلومتر مسافت طی می‌شود. که این موضوع باعث کاهش وزن 2 کیلوگرم در ماه خواهد شد.

برای رسیدن به عدد 2 کیلوگرم لاغری در ماه، لازم است که روزانه حداقل 500 کالری بیش از کالری دریافتی، سوزانده شود، البته این میزان برای هر فرد ممکن است تا حدودی متفاوت باشد.

برای داشتن یک پیاده روی درست، باید مواردی را رعایت کرد:

برای شروع پیاده‌روی، ابتدا بهتر است با کمی آرامش شروع کنید و ضربان قلب خود را به تدریج بالا ببرید. پیشنهاد می‌شود که در 5 دقیقه اول، آرام پیاده‌روی را شروع کنید و سپس به مرور زمان، به سرعت بیشتری برسید. به مدت 50 دقیقه پیاده‌روی سریع انجام دهید. در پایان نیز، به مدت 5 دقیقه دوباره با سرعت کمتری پیاده‌روی کنید و با انجام چند حرکت کششی، به کار خود خاتمه دهید

در ادامه به مواردی که می‌تواند به شما در فرآیند کاهش وزن همراه با ورزش‌های سبک مانند پیاده روی کمک کند اشاره می‌کنیم.

 1. مشاوره گرفتن از متخصص تغذیه

وجود یک متخصص تغذیه می‌تواند با اندازه گیری توده بدنی و شاخص متابولیسم شما، کالری دقیق مورد نیاز شما را محاسبه کرده و برنامه مناسب غذایی بتوانید فرآیند لاغری را ادامه دهید و به بدن خود آسیب وارد نکنید.

 1. کمک گرفتن از مجموعه‌های تخصصی رژیم و سلامتی

کمک گرفتن از مجموعه‌های رژیم درمانی می‌تواند یکی دیگر از مواردی باشد که در کاهش وزن کمک کند. حقیقت آن است که فرآیند رژیم در نهایت با وجود یک اپلیکیشن ساده و روان، بسیار آسان‌تر از دست نوشته در دفترچه یادداشت می‌باشد.

چندین شرکت در ایران ارائه دهنده رژیم‌های لاغری هستند که از میان آن‌ها سه شرکت برنافیت، به اندام و غفاری‌دایت، برنامه ورزشی را همراه رژیم خود ارائه می‌دهند.

در جدول زیر امکانات مجموعه‌های ارائه رژیم برای مقایسه و تصمیم بهتر آورده شده است.

مقایسه بهترین رژیم لاغری

بر اساس آمار سال 1402 و با در نظر گرفتن اطلاعات درون وبسایت مجموعه ها

پیشنهاد نهایی:

دریافت رژیم لاغری در کنار برنامه ورزشی، به فرد اجازه می‌دهد در روز کالری بیشتری را دریافت کند در عین حال امکان لاغری بیشتر را به فرد می‌دهد.

بیاد داشته باشید رژیم غذایی به خودیِ خود فرآیند پیچیده‌ای نیست. سه موضوع راحتیِ در استفاده، انگیزه و اراده ادامه راه و حضور متخصص تغذیه، بیش‌ترین اثر را در رژیم گیرنده خواهند داشت.

مجموعه برنافیت 5 مشکل اساسی رژیم گیرندگان را شناسایی و برای آن راهکار ارائه کرده است:

 1. در اپلیکیشن برنافیت از هر غذایی که مصرف می‌کنید می‌توان برای رژیم استفاده کرد. اپلیکیشن، میزان حجم آن غذا را به شما نشان می‌دهد. مثلا 1 اسلایس پیتزای گوشت

همچنین، لیست غذایی را می‌توان با شرایط واقعی زندگی تنظیم کرد، مانند حضور در مهمانی یا سفر. بر خلاف لیست‌های ثابت PDF، این انعطاف پذیری به شما اجازه می‌دهد با آرامش بیشتر و دغدغه کمتر، رژیم خود را دنبال کنید.

از این رو، با استفاده از اپلیکیشن برنافیت، شما می‌توانید رژیم غذایی مناسب برای خود را براساس سلیقه‌ی شخصی خود و شرایط زندگی، به راحتی تنظیم کنید.

 1. وجود لیست‌های غذایی گوناگون، به افراد با شرایط مختلف کمک می‌کند تا در هر شرایطی بتوانند رژیم غذایی مناسب برای خود داشته باشند. در برنامه برنافیت، لیست‌هایی برای شرایط متفاوت مانند افراد کارمند، سالمند،گیاهخوار، بانوان باردار و مادران شیرده ، تغذیه مخصوص بیماری های مختلف مانند کبد چرب، فشار خون و دیابت، طراحی شده است.

با این وجود، هر فرد با توجه به وضعیت خود می‌تواند به راحتی لیست رژیمی مورد نظر خود را انتخاب کند و بهانه سختی رژیم گرفتن را کنار بگذارد. به عبارت دیگر، با استفاده از این برنامه، هیچ‌کس نمی‌تواند به دلیل شرایط خاص خود، از رژیم گرفتن طفره برود!

 1. در اپلیکیشن برنافیت، تمامی بخش‌های رژیم به صورت گروهی طراحی شده‌اند؛ یعنی هر فرد با توجه به وضعیت جسمانی، سن و جنسیت خود، در گروه‌های مشابه دیگر افراد قرار می‌گیرد. رژیم گروهی، باعث ایجاد تعاملات بین افراد با انجام چالش‌های جذاب و ایجاد همدلی بین اعضای گروه، انگیزه و اراده همگی برای ادامه راه را افزایش می‌دهد. درواقع رژیم‌ لاغری گروهی برنافیت به عنوان یک ابزار قدرتمند برای تشویق و حمایت از افراد در رسیدن به اهدافشان، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 2. دسترسی داشتن در لحظه به متخصص تغذیه برای هر شخص، غیرممکن است. اما با دریافت رژیم لاغری برنافیت، هر فرد تنها با یک متخصص تغذیه در ارتباط خواهد بود و متخصص تغذیه با رژیم‌گیرنده طی مسیر لاغری، کاملاً آشنا می‌شود و می‌تواند به خوبی او را راهنمایی کند.

همچنین در صورت داشتن بیماری، متخصص تغذیه می‌تواند لیست غذایی را به گونه‌ای اصلاح کند که برای بیماری خاص فرد مناسب باشد. در صورت بروز استپ وزنی، با ارائه رژیم‌‌ شوک، فرد را از آن وضعیت نجات دهد.

 1. یکی از مشکلات شایع بعد از اتمام رژیم، بازگشت وزن رژیم‌گیرنده است که باعث ناامیدی و کاهش انگیزه شخص برای شروع دوباره رژیم می‌شود. برنامه برنافیت با طراحی رژیم تثبیت وزن و با همراهی متخصص تغذیه، کمک می‌کند تا سبک زندگی مناسب و رژیم غذایی همیشگی خود را پیدا کنید تا دوباره درگیر چاقی نشوید.

برای ثبت نام در رژیم لاغری برنافیت، کافی‌ست وارد سایت برنافیت شده و از منوی بالا دریافت رژیم را انتخاب کنید.

خرید رژیم

  کانال تلگرام زوم لایف

  شعار ما در مجله اینترنتی زوم لایف، کمک به زندگی بهتر با ارائه محتوای مفید درباره سلامتی است. برای این منظور از منابع معتبر خارجی که در حوزه سلامت و سبک زندگی است فعال هستند برای تولید محتوا و ارائه آن به شما کاربران محترم استفاده می‌کنیم.

  ارسال نظر
  عکس خوانده نمی‌شود
  تعداد نظرات (1)
  1. مهمان لیلا در 7 تیر 1402
   اینکه مرد باشیم یا زن تفاوتی نداره ؟
   پاسخ