زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

ترک اعتیاد با بیهوشی: معرفی 2 روش ترک اعتیاد سریع و فوری

ترک اعتیاد با بیهوشی: معرفی 2 روش ترک اعتیاد سریع و فوری

ترک اعتیاد با بیهوشی: معرفی 2 روش ترک اعتیاد سریع و فوری

ترک اعتیاد معمولا برای افراد نگران کننده است. اما خوشبختانه روش های جدیدی برای ترک اعتیاد روی کار آمده اند که می توان از آن ها برای کاهش عوارض ترک اعتیاد کمک گرفت. یکی از این روش ها، ترک اعتیاد با بیهوشی است که بسیاری از بیماران و خانواده های آن ها، متقاضی استفاده از این روش هستند.

ترک اعتیاد با بیهوشی، می تواند مزایای زیادی را برای بیمارانی که قادر به سم زدایی بدن به صورت تدریجی نیستند، داشته باشد. اما برخی از بیماران مبتلا به اعتیاد و خانواده ها اطلاعاتی در مورد ترک اعتیاد با بیهوشی ندارند. از این رو در ادامه این مقاله قصد داریم در مورد این روش ترک اعتیاد و جزئیات آن صحبت کنیم.

آیا ترک اعتیاد با بیهوشی امکان پذیر است؟

تصور اینکه بیماران مبتلا به اعتیاد از درد و بی حالی بدن خودشان نتوانند کاری انجام دهند، بسیار سخت است. به هر حال پروسه ترک اعتیاد، یک پروسه ساده ای نیست و در طول این زمان افراد باید یک سری علائمی را تجربه کنند تا در نهایت به مرور زمان اعتیاد درمان شود. البته دیگر روش های سنتی مانند ترک اعتیاد ناگهانی و یا تدریجی برای پزشکان و بیماران خوشایند نیست. چون در این روش درد و رنج زیادی به بیماران متحمل می شود و آن ها احساس ناراحتی نسبتا زیادی خواهند داشت.

ترک اعتیاد با بیهوشی، یکی از روش های جدید ترک اعتیاد است که این روزها در بسیاری از کلینیک ها اجرا می شود. این روش می تواند برای بیماران بسیار خوشایند باشد. چرا که آن ها در طول دوره درمان، هیچ درد و ناراحتی خاصی را تجربه نمی کنند و با آرامش کامل، به یک خواب عمیق فرو می روند. زمانی که بیماران به هوش می آیند، احساس درد و ناراحتی شدیدی را تجربه نمی کنند. چون بخش زیادی از این علائم در طول دوره بیهوشی با کمک داروها رفع شده اند. در نهایت برای کنترل شرایط جسمی و کاهش علائم ترک اعتیاد، می توان به بیماران دارو نیز داد. در این صورت رنج و ناراحتی آن ها به شدت کاهش پیدا می کند. به طور کلی، دو روش برای ترک اعتیاد با بیهوشی وجود دارند که عبارتند از:

1. سم زدایی سریع (ROD)

روش سم زدایی سریع، یکی از روش های روتین برای ترک اعتیاد است. اگر به دنبال ترک اعتیاد با بیهوشی هستید، این روش برای شما مناسب است. در روش سم زدایی سریع، ابتدا فرد بیمار باید مصرف مواد مخدر را ترک کند. قطع مصرف می تواند با علائم مختلفی همراه باشد که توسط داروهای آنتاگونیست کنترل می شوند. با کمک بیهوشی و داروهای آرامبخش، می توانید علائم ناشی از سم زدایی سریع را در بدن خودتان کاهش دهید و احساس بهتری داشته باشید.

در روش سم زدایی سریع، پس از اینکه بیمار آماده شد داروهای ضد مخدر به او داده می شود. دوز این داروها رفته رفته افزایش پیدا می کند. به طوری که پس از گذشت 3 الی 4 روز، بیمار به طور کامل از مواد مخدر پاک می شود و می تواند پس از طی کردن جلسات توانبخشی، به زندگی عادی خود برگردد.

2. سم زدایی فوق سریع (UROD)

یکی دیگر از روش های ترک اعتیاد با بیهوشی، سم زدایی فوق سریع است. برای انجام این روش از داروهای مسدود کننده گیرندهای مواد مخدر مغز استفاده می شود. به طوری که با تزریق این داروها، بدن به طور کامل از سم پاکسازی می شود. روش سم زدایی فوق سریع به دلیل اینکه در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می شود، علائم نسبتا شدیدی را برای فرد به وجود خواهد آمد.

هزینه سم زدایی سریع و فوق سریعبه همین خاطر ترک اعتیاد با بیهوشی در این روش انجام می شود. به طوری که فرد یا با داروهای خواب آور به خواب عمیق می رود و یا به طور کامل بیهوش خواهد شد. این روش با کمک بهترین تجهیزات پزشکی و معمولا در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان انجام می شود. اگرچه طول پروسه درمان در این روش بین 4 الی 6 ساعت است؛ اما در نهایت کل بدن از مواد مخدر پاکسازی خواهد شد.

آیا ترک اعتیاد با بیهوشی امکان پذیر است؟

هزینه سم زدایی سریع و فوق سریع به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد. اینکه کدام یک از کلینیک های تخصصی را برای سم زدایی انتخاب کنید، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. چرا که کلینیک های خصوصی، هزینه بالایی را از شما دریافت می کنند؛ ولی خدمات خوبی به شما ارائه می کنند. برخی از مراکز ترک اعتیاد عمومی نیز ممکن است از این روش برای ترک اعتیاد استفاده کنند که هزینه دریافت خدمات از آن ها پایین است. مدت زمان بستری بودن، نوع داروها، تجویز پزشک برای اقدامات پس از ترک اعتیاد و ... می توانند روی هزینه سم زدایی فوق سریع و سریع با بیهوشی تاثیر بگذارند.

ممنوعیت استفاده از سم زدایی سریع برای این افراد!

روش سم زدایی سریع و فوق سریع برای همه افراد قابل استفاده نیست. پیشنهاد می شود که برای انتخاب روش ترک اعتیاد با بیهوشی، حتما با پزشک مشورت کنید و اگر دارای مشکلات زیر هستید، از این روش استفاده نکنید:

 • بارداری و شیردهی
 • داشتن بیماری های مزمن
 • اختلالات شدید تنفسی
 • اختلالات حاد کبد و کلیه
 • داشتن سابقه بیماری های قلبی عروقی شدید مانند حمله قلبی، سکته مغزی و انسداد عروق
 • وجود جراحت و خونریزی
 • دیابت

نقش داروها در سم زدایی سریع و فوق سریع

برخلاف برخی از روش های سم زدایی بدن و ترک اعتیاد سنتی، در روش های جدید برای ترک اعتیاد با بیهوشی از داروهای مناسب و ضد مواد مخدر استفاده می شود. این داروها می توانند به بیماران کمک کنند تا در زمان مشخصی، کل بدن خودشان را از سم اعتیاد پاکسازی کنند. بنابراین، اصل روش سم زدایی سریع و فوق سریع بر پایه داروهای مختلف است که در سرم تزریق می شوند. حال دوز این داروها بر اساس روش فوق سریع و سریع سم زدایی متفاوت است.

بیماران پس از انجام روش سم زدایی فوق سریع، باید از دارویی به نام نالتروکسان استفاده کنند. این دارو و دوز آن توسط پزشک تجویز می شود و می تواند کل بدن را از مواد مخدر پاکسازی کند. داروی نالتروکسان، فاقد خواص اعتیاد آور و مخدر است. هدف استفاده از این دارو، اتصال آن به گیرنده های لذت در مغز است. این گیرنده ها اگر مسدود شوند، هوس فرد به مصرف مواد مخدر بسیار کاهش پیدا خواهد کرد.

ترک اعتیاد سریع و یک روزه

عوارض سم زدایی فوق سریع

یکی از نگرانی های افراد و خانواده ها برای ترک اعتیاد با بیهوشی و روش سم زدایی فوق سریع، عوارض این روش است. به طور کلی، همانطور که چندین بار در بخش های مختلف مقاله ذکر کردیم، این روش تحت نظر پزشک متخصص انجام می شود. در عین حال تمامی تجهیزات مورد نیاز برای سم زدایی در اختیار پزشک قرار دارد که پزشکان می توانند از آن ها استفاده کنند.

زمانی عوارض سم زدایی فوق سریع قابل مشاهده می باشند که فرد به یک کلینیک غیر تخصصی مراجعه کند. در چنین شرایطی ممکن است دوز دارو به صورت مناسب به بیمار داده نشود و فرد علائم خاصی از جمله حمله قلبی، تنفس سخت، احساس درد شدید بدن و ... را تجربه کند.

در نظر داشته باشید که بروز یک سری عوارض در روش ترک اعتیاد با بیهوشی طبیعی است. به طور مثال افرادی که بیهوشی کامل برای سم زدایی به صورت فوق سریع دریافت می کنند، ممکن است شاهد عوارض بیهوشی باشند. برخی از افراد نیز پس از به هوش آمدن احساس درد در بدن خودشان دارند و ضعف و بی حالی شدیدی را تجربه می کنند. اگر مایل به مشاوره ترک اعتیاد و مشاوره کمپ ترک اعتیاد، هستید، پیشنهاد میکنیم به لینک زیر مراجعه نمایید:

https://campha.ir/addiction-counseling/

  کانال تلگرام زوم لایف
  ارسال نظر
  عکس خوانده نمی شود