زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

تزریق ژل و چربی به چه صورت است؟

تزریق ژل و چربی به چه صورت است؟

تزریق ژل و چربی به چه صورت است؟

تزریق چربی و ژل هر دو در بزرگ کردن و فرم دادن به لب ها کاربرد دارند اما تزریق ژل راحت تر و کم دردسرتر است و ورم آن بعد از تزریق چندان زیاد نیست. در مورد تزریق چربی حداقل سه بار تزریق به فاصله هر سه ماه نیاز است، هر بار دردسر تزریق بیشتر است و ورم قابل توجهی به مدت حداقل 10 روز وجود دارد که شاید بابت شدت ورم معذب شوید و مجبور باشید ماسک بزنید بعد از این هم تا 6 هفته ورم جزئی تر هنوز وجود دارد.

مزیت تزریق ژل بینی آن است که بعد از رفع ورم به طور کامل (که حداقل 6 هفته زمان می برد) نتیجه هرچه شود تا مدت های طولانی و تقریبا دائم باقی می ماند. روش های مختلفی برای پرکردن خطوطی که در بیشتر مواقع بر اثر بالا رفتن سن به وجود می آیند، وجود دارد اما نکته بسیار مهم این است که هر کدام از این روش ها را در جای درست باید انجام داد زیرا کارایی و اثرگذاری آنها با یکدیگر متفاوت است. افرادی که تمایل دارند به لب های خود حجم دهند باید از تزریق ژل استفاده کنند برای رفع یا اصلاح چین و چروک های صورت نیز همین روش پیشنهاد می شود.

به گفته این مشاور پوست، مو و زیبایی برای پرکردن حجم های وسیع تر مانند گونه تزریق ژل توصیه نمی شود چون باید حجم بالایی مصرف شود و به لحاظ هزینه هم چندان به صرفه نیست در نتیجه بهتر است که از تزریق چربی استفاده کنید، ضمنا تزریق ژل فقط یک سال دوام دارد و پس از یک سال باید عمل تزریق را مجدد تشدید کنید برای کسب اطلاعات درباره تزریق ژل بینی https://armanelahie.com/%d8%aa%d8%b2%d8%b1%db%8c%d9%82-%da%98%d9%84-%d8%a8%db%8c%d9%86%db%8c/ میتوانید به لینک قبل مراجعه کنید.

تزریق ژل خط خنده

نبرد با پیری هیچگاه پایان ندارد. امروزه بسیاری افراد از هر روشی برای محو کردن ردپای افزایش سن در بدن بویژه صورت خود بهره می برند تا همواره جوانی و شادابی را حس کنند و مسلم است در کنار این تقاضای فراوان، شیوه های مختلف درمان های زیبایی هم روز به روز در حال افزایش است از انواع تزریق ژل خط خنده  برای پر کردن خطوط چین و چروک گرفته تا جراحی های مختلف که جای بحث بسیاری در مفید بودن یا نبودن آنها برای سلامت افراد وجود دارد.

اما آنچه این روزها بهره گیری از آن در میان بسیاری شیوع یافته استفاده از تزریق فیلر یا در اصل موادی است که برای پرکردن نواحی کم حجم و دارای چین و چروک یا با هدف شکل دهی به یک قسمت از پوست یا ناحیه بدن از جمله گونه ها، پیشانی، زوایای فکی، بدشکلی بینی قبل و بعد از عمل جراحی پلاستیک فیلرها استفاده می شود.

البته این شیوه های درمان تزریق ژل خط خنده زیبایی برای رفع انواع چین وچروک های نواحی کنار بینی، گوشه لب ها و حدفاصل گونه ها و لب، برخی چروک های دور چشم، چروک های حد فاصل بین بینی و لب بالاهم استفاده می شود، اما در همه این موارد نکته مهم آن است که متاسفانه شاهدیم در مواردی انواع غیرمرغوبی از این فیلرها برای درمان استفاده شده و متاسفانه تزریق ژل عوارض جبران ناپذیری برای افراد به دنبال داشته است.

ژل ها  انواع مختلفی دارند که براساس غلظت و نوع مصرف طبقه بندی می شوند. نوع رقیق آن که در مزوتراپی مصرف دارد در مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت جذب بدن شده و قادر است پوست را برای کلاژن سازی تحریک کند. در رابطه با تزریق ژل میتوان گفت هرچقدر ذرات ماده پرکننده (فیلر) ریزتر باشد ماندگاری کمتری دارد و برای چین و چروک های ظریف و کوچک کاربرد دارد. از سویی ژل و فیلرهای غلیظ، ذرات درشت تری دارند و گاه هنگام تولید، ماده آن ذرات را به صورت باندشده و کلاف تولید می کنند تا تحلیل رفتن ماده فیلر طولانی تر شده و مدت زمان بیشتری اثر خود را نگه دارد.

تزریق ژل خط خنده که در مدت یک یا دو روز تحلیل می روند، فاقد هرگونه باند بوده و همانند بافت بدن اثر می کند، توضیح می دهد: اشکال انواع باند هم شبیه اجزای پوست بوده و همانند پوست دارای کلاژن، هیالورونیک اسید یا سایر اجزا هستند که در دنیا بیشتر از این دو دسته یعنی با پایه کلاژن و با پایه هیالورونیک اسید، فیلر ساخته شده و براساس نیاز بیمار استفاده می شود.

فیلرهایی که به اجزای پوست شبیه ترند و ساختاری مشابه از نظر کلاژن یا هیالورونیک اسید دارند در مقایسه با سایر تولیدات کارخانه ها، ژل های بهتری محسوب می شوند، چون بدن قادر است آن را تجزیه کرده و از بین ببرد. از این دو ژل، نوع دارای کلاژن تقریبا منسوخ شده و دیگر کاربردی ندارد، تزریق ژل می تواند با پوست ایجاد واکنش کرده و اثرات مخرب سوء ایجاد کند، اما ژل هیالورنیک اسید نوعی قند مرکب بوده و در بدن همه موجودات از ساختاری یکسان و مشابه برخوردار است که می تواند بدون واکنش فیزیولوژیکی مورد استفاده قرار گیرد و تقریبا بی خطر باشد.

تزریق ژل و چربی اتولوگ بدن هم نوع دیگری از فیلر محسوب می شود که از بدن خود فرد گرفته شده و در نواحی مورد نیاز تزریق می شود. پس از بی حسی موضعی چربی نواحی مختلف بدن براساس میزان و نحوه استخراج به وسیله ابزارهای خاصی به مایع تبدیل و خارج می شود.باید توجه داشت این روش، بسیار خوب و موکد بوده و پاسخ قابل توجهی به نیاز مراجعان می دهد، اما نکته مهم این است که باید میزانی بیشتر از حد مورد نیاز تزریق شود تا پس از گذشت مدتی کوتاه نظر فرد تامین شود، البته تورم و کبودی در ناحیه تزریق از عواض طبیعی این روش است که در مقایسه با تزریق ژل از نظر زمانی تفاوتی وجود ندارد. گاه، مقدار مازاد چربی استخراج شده به بیمار برگردانده می شود تا با نگهداری و فریز، آن را در دفعات بعدی هم استفاده کند.

نواحی سطح خارجی ران ها، شکم و پهلوها، نقاط مورد نظر برای خارج کردن چربی است، دوام و ماندگاری این نوع از تزریق 6 تا 12 ماه خواهد بود و چربی های باقیمانده در بدن افرادی که رژیم لاغری می گیرند از مقاومت بیشتری برای استفاده در تزریق ژل برخوردار است و ماندگاری متفاوتی دارد.

تزریق ژل به لب ها

انواع چروک های خط خنده و رفع آن با تزریق ژل خط خنده

چروک های صورت یا خیلی ریزند و سرشتی و ژنتیکی بوده یا بر اثر حرکات چهره هنگام خنده، اخم، گریه یا صحبت ایجاد می شود، عواملی چون رادیکال های آزاد که در اثر فعل و انفعالات پوست به وجود می آید و عوامل زیانبار اشعه خورشید نقش اثرگذاری در ایجاد پیری پوست و چین و چروک های ظریف و کم عمق آن دارد که به مرور افزایش می یابد. نباید فراموش کرد دسته ای از چین و چروک ها بر اثر نیروی جاذبه ایجاد می شود، مثلا هنگام ایستادن برخی از نقاط چهره مثل گونه، دچار افتادگی و خط چروک می شود. چروک هایی مرتبط با خواب نیز در طبقه بندی انواع چروک وجود دارد که به علت خوابیدن و نحوه عادت کردن به شکل خاصی از خوابیدن ایجاد شده و به صورت خط یا چروک های عمیق بروز می کند.

درباره استفاده از بوتاکس برای درمان چین و چروک ها می توان گفت: استفاده از آمپول بوتاکس و بهره گیری از تزریق ژل خط خنده هریک بنا به نوع ضایعه و چروک و میزان عمق و عمر چروک تفاوت دارد. استفاده از بوتاکس در قسمت فوقانی صورت، بیشتر کاربرد دارد و در قسمت میانی و پایینی صورت بیشتر از تزریق ژل خط خنده یا پرکننده ها برای رفع آثار چین و چروک استفاده می شود. گاه خط اخم و چروک به قدری عمیق شده که بوتاکس کارایی لازم را ندارد به همین علت ابتدا بوتاکس را تزریق کرده و سپس با گذشت مدتی کوتاه از فیلر هیالورونیک اسید یا چربی برای پرکردن خط اخم بهره می بریم. ژل ها در قسمت فوقانی صورت یعنی پیشانی، کار فرعی محسوب می شود، اما در سایر نواحی چهره، پرکننده ها یا فیلرها خط اول و اقدام ابتدایی محسوب می شود، به عنوان مثال برای خطی که از کنار لب به سمت پایین آمده، ابتدا تزریق ژل خط خنده می کنیم، اما اگر فرد خیلی حرکت در قسمت پایین صورت دارد باید برای وی بوتاکس نیز تزریق کرد تا از گسترش چروک بکاهد برای انجام تزریق ژل خط خنده میتوانید به بخش تزریق ژل خط خنده آرمان الهیه مراجعه فرمایید .

واکنش تزریق ژل به باسن با بدن

 این واکنش را در نقاط مختلف بدن متفاوت است و برخی از این ژل ها واکنش حاد ایجاد می کنند یعنی فرد در چند روز نخست پس از تزریق ژل باسن دچار التهاب و قرمزی ناحیه تزریق می شود که معمولا زیاد مشکل ایجاد نکرده و با یک آنتی هیستامین (ضد حساسیت) و کمپرس آب سرد برطرف می شود، دسته ای از واکنش ها هم شبیه آکنه است که به آن واکنش جسم خارجی می گویند که همانند جوش آکنه، برجستگی کوچک ایجاد شده، کمی دردناک است و با قرمزی مختصر پس از چند روز فروکش کرده و برطرف می شود.

در دسته ای از واکنش های پس از تزریق ژل باسن که به واکنش های دیررس معروفند، عوارض پس از ۶ ماه تا یکسال و برخی ۲ تا ۳ سال بعد بروز می کند، در این موارد بیشتر چسبندگی پوست، واکنش های التهابی مزمن، ضایعاتی شبیه آبسه، تورم و ترشح دائم از محل ضایعات مشاهده می شود، در این نوع ضایعات بافت تخریب شده و پیوسته قابلیت عود دارد حتی با داروهای کورتن و آنتی بیوتیک باز هم امکان بازگشت دارد و البته همواره سعی می شود با دارو درمانی کنترل های لازم انجام شود، اما اگر با این روند مشکل برطرف نشد باید تزریق ژل مربوطه تخلیه و جراحی لازم انجام شود. البته تعداد این موارد محدود است.

از مشکلات مهم و دردسرساز تزریق ژل باسن دائم، حرکت آنها به سایر نقاط بدن است، گاه ژل ها از یک نقطه به نقاطی حساس حرکت می کنند. مثلا ژل از ناحیه گونه به حدقه چشم حرکت می کند یا وارد پلک بالامی شود. گاه بیمار در گونه خود ژل تزریق کرده، اما به علت سیستم مجاری لنفاوی و آب بدن وارد نواحی پشت چشم می شود. گاهی نیز در مسیر خود موجب انسداد مجاری لنفاوی شده و موجب تورم ناحیه می شود که باید به این موارد نیز بنا به نوع ضایعه رسیدگی کرد برای انجام تمامی خدمات تزریق ژل باسن https://armanelahie.com/%D8%AA%D8%B2%D8%B1%DB%8C%D9%82-%DA%98%D9%84-%D8%A8%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D8%B3%D9%86/ به لینک قبل مراجعه کنید.

تزریق ژل و اهمیت نقاط حساس

تزریق ژل در لب و اهمیت نقاط حساس

معمولامتخصصان ابتدا با تزریق ژل در خطوط نواحی بینی آشنا می شوند و سپس سراغ خط کنار لب یا در اصطلاح خط افسردگی می روند و در پی آن مهارت ها را در تزریق ژل به گونه ها تقویت می کنند. با ممارست و کسب تجربه در تزریق نواحی گونه حالاشخص می تواند به ناحیه لب ها تزریق کرده و آن را حجیم کند. در موارد خیلی تخصصی هم کار به جایی می رسد که قادر است از ناحیه شقیقه و حدقه چشم، گودی های زیر چشم و اطراف آن تزریق زل انجام دهد. در موارد تزریق ژل به لب متاسفانه چون ورود مواد آن به ایران ممنوع شده، متخصصان از ژل های هیالورونیک اسید که برای گونه ها کاربرد دارد، به لب ها تزریق می کنند که هر چند مشکلی ایجاد نمی کنند، اما بهتر بود از تزریق ژل های مخصوص لب استفاده می شد.

کلینیک پوست

همه باید بدانند فعالیت های پزشکی و تخصصی زیبایی پوست زمان مناسب و طلایی دارد، به اعتقاد متخصصان بهترین و مناسب ترین زمان برای انجام این شیوه های درمانی، سنین ۳۵ تا ۵۵ سالگی است اگرچه می توان قبل و بعد از این سن نیز از روش های مختلف خفیف تا شدید استفاده کرد، اما هر اندازه در سن مناسب برای این منظور اقدام شود، نتیجه مورد انتظار بهتر و بیشتر تامین می شود. بنابراین برای کلاژن سازی سن خاص، زمانی است که با بهره گیری از لیزرهای جوان سازی می توان کلاژن سازی را تحریک کرد و در سنین پیری دیگر پوست به این لیزرها پاسخ مناسب نخواهد داد.

    کانال تلگرام زوم لایف
    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی شود