زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

5 نکته برای ساخت یک کسب و کار آنلاین موفق

5 نکته برای ساخت یک کسب و کار آنلاین موفق

5 نکته برای ساخت یک کسب و کار آنلاین موفق

کسب و کار آنلاین راه اندازی کرده اید اما  نمی دانید برای موفقیت آن باید چه کاری باید انجام بدهید؟ مطمئنا، درآمد درآمد چند میلیونی ظرف پنج سال از زمان شروع، یک هدف قابل تحسین است. با این حال، آیا می دانید چه چیزی برای موفقیت در کسب و کار آنلاین وجود دارد؟

افرادی که برای شروع کسب و کار آنلاین تصمیم می گیرند به عنوان مثال از 9 صبح تا 5 بعد از ظهر بر روی وبلاگ یا وب سایت خود مطالب مفید منتشر کنند، محصولات فروشگاه را اضافه یا ویرایش می کنند تا در آینده بتوانند درآمد کسب کنند، ممکن است فاقد درک درستی از آنچه که برای موفقیت در کسب و کار انجام می شود، باشند.

مطمئنا خوب است که به اهداف و رویاهای بزرگ کسب و کار خود فکر کنید، پس باید نکاتی را که برای توسعه کسب و کار و رسیدن به اهداف نیاز است را بدانید.

در ادامه پنج نکته برای موفقیت در کسب و کار آنلاین وجود دارد که در صورت پیروی، شما و کسب و کار شما را متمایز خواهد کرد و کمک می کند تا به اهداف خود برسید:

1. خودتان باشید!

شما باید خودتان باشید زیرا فقط شما می دانید که چه چیزی برای شما و مخاطبان هدف شما مناسب است. کسب و کار شما شکلی از شما است، مهم نیست که چقدر بزرگ یا کوچک باشد. موفقیت یا شکست کسب و کارتان در گرو درک دیگران از برند شما است و در نهایت حس آنها در مورد کسب و کار شما می تواند باعث شکست یا موفقیت تان باشد.

تمام جنبه های کسب و کار شما (خدمات مشتری، ایجاد محصول، CRM) باید به ارزش های شما احترام بگذارند.

یک ادعای قدیمی وجود دارد که مردم دوست دارند با افرادی که "می شناسند، دوست دارند و اعتماد دارند" تجارت کنند، امروز حقیقتا درست است! حتی در بزرگترین شرکت ها، مردم می خواهند ببینند که مدیر عامل شرکت نماینده شرکت است و از طرف آن صحبت می کند.

اعتبار رمز موفقیت در کسب و کار است، از چیزهایی که می تواند تضمین کننده ی شکست باشد، معتبر نبودن است.

2. بیش از ارائه، ارائه دهید

اولین تصویر قوی ممکن است باعث تبدیل مشتری، به یک مشتری دائمی شود. بیش از ارائه به معنی فراتر از ندای وظیفه در همه زمان ها بودن است تا نه تنها تبدیل به یک کسب و کار زنده شود، بلکه یک لیدر بازار که دیگران او را تحسین و یا حسادت می کنند، باشد.

به یاد داشته باشید هدف از یک مشتری فروش نیست، بلکه هدفِ فروش، داشتن مشتری است. اولین تجربه خرید از شما را یکی از بزرگترین تجربه های آنها قرار دهید و آنها همچنان به خرید محصولات شما ادامه می دهند و بار دیگر ارزش کسب و کار خود را افزایش دهید.

معیارهای خود را با کیفیت محصولات و خدمات خود تنظیم کنید و سعی کنید به بهتر شدن آنها کمک کنید! مطمئنا، انتظارات دائما بالا خواهد بود، اما این راهی است که باید باشد.

3. تمرکز بر عرضه، نه فروش

شما همه چیزهایی را که می خواهید در زندگی به دست می آورید، اگر به دیگران کمک کنید تا آنچه را که می خواهند، بدست آورند. (زیگ زیگلار، Zig Ziglar)

یاد بگیرید چگونه به شناسایی مشکلات، نگرانی ها و مسائل مربوط به بازار هدف خود به منظور ایجاد بهتر و قرار دادن پیشنهادات خود به عنوان بهترین راه حل در بازار بپردازید. بهتر است که بتوانید با تقلید موثر ارتباط برقرار کنید و با آنها صحبت کنید، و اینگونه بیشتر آنها متوجه خواهند شد که شما واقعا راه حل مشکل آنها هستید.

چقدر می توانم پول داشته باشم؟

پاسخ ممکن است کلیشه ای باشد، اما حتی درباره پول فکر هم نکنید. به عنوان یک شخص تاجر، پول واقعی همیشه به دنبال نشان دادن مزایای خدمات و محصولات شما به مشتری ایده آل می آید.

4. شبکه های اجتماعی را دسته کم نگیرید

به خاطر وجود شبکه های اجتماعی، جهان از یک اقتصاد مبتنی بر سرمايه گذاری بر شرکت، به اقتصاد مبتنی بر اعتماد تبدیل می شود. در گذشته، شرکت ها می توانستند روی وفاداری کورکورانه از نام تجاری به منظور تضمین سود ثابت حساب کنند، حتی اگر محصولات و خدمات پس از فروش به شدت ضعف داشته باشند.

این اتفاق دیگر نمی افتد! امروزه در بسیاری از صنایع رقابت واقعی وجود دارد و کوچکترین ضعف توسط شرکت ها به سرعت در معرض دید قرار می گیرد و توسط مصرف کنندگان از طریق شبکه های اجتماعی پخش می شود و بی رحمانه مورد سوء استفاده قرار می گیرد.

صنعت خودرو یک نمونه عالی است. مهم نیست که شرکت (به عنوان مثال GM، تویوتا) چقدر بزرگ است، اگر در خدمات رسانی موفق نباشند، افراد در شبکه های اجتماعی انتقادهایی شدیدی خواهند کرد و شاید به ترندهای اول شبکه های اجتماعی تبدیل شوند!

این خطرات برای کسب و کارهای کوچکتر که زمان و پولی برای سرمایه گذاری در مدیریت اعتبار شرکت به صورت آنلاین ندارند، بدتر است.

اگر از قدرت رسانه های اجتماعی به درستی استفاده شود، بازاریابی شبکه های اجتماعی فرصتی عظیم برای کارآفرینان و صاحبان کسب و کارهای کوچک فراهم می کند.

5. قدردان باشید

تشکر از مربیان و افرادی که به شما کمک کرده اند واقعا کار مهمی است. زیرا بخشی از آنچه که داستان های موفقیت را برجسته می کند، توجه به جزئیات جزئی است. بنابراین اگر یک معلم، کارمند سابق یا مربی کسب و کار بازنشسته شود، دیگر بخشی از صحنه نیست. آنها از کار شما خیلی بیشتر از این ها قدردانی می کنند زیرا به آنها یادآوری می کند که آنها کمک کردند تا فردی به اهدافش برسد.

این امر همچنین می تواند به فرصت هایی برای معرفی شما به مخاطبانشان تبدیل شود، و از موفقیت شما به عنوان یک الگوی موفق استفاده کنند و به طور بالقوه ترافیک و فروش بیشتری را در کسب و کار شما به ارمغان بیاورند.

در یک یادداشت عملی تر، برقراری ارتباط با مشتریان به آنها دلیلی برای پیگیری ادامه پیشرفت شما می دهد و همچنین به شما در آینده کمک بیشتر می کند. این کار را می توان یک به یک انجام داد یا حتی از طریق یک خبرنامه ایمیل، ارتباط را تسهیل کرد.

سخن پایانی

برای داشتن کسب و کار موفق، نکات بسیاری وجود دارد که باید بدانید و رعایت کنید. اگر می‌خواهید کسب و کارتان رشد پیدا کنید و خوب بفروشید باید مطالعه کنید و یادبگیرید.

کانال تلگرام زوم لایف
ارسال نظر
عکس خوانده نمی‌شود
تعداد نظرات (4)
 1. محمدرضا سلیمانی در 10 شهریور 1399
  با سلام من یک جوشکار هستم با سابقه ده سال و خسته شدم از بیکار شدن های زیاد و حقوقهای کم میخواستم بدانم با سرمایه اندک چکار میتوانم بکنم
  پاسخ
  1. مجید حسین زاده
   مجید حسین زاده در 11 شهریور 1399

   سلام، محمدرضا برای اینکه بدونم چطور می‌تونم کمکت کنم اطلاعات بیشتری بهم بده مثلاً چه مهارت‌هایی داری، کدام شهر زندگی می‌کنی، چقدر سرمایه داری، متاهلی یا مجرد و کلاً شرایط زندگی چطوره؟ آیا می‌تونی برای کسب مهارت جدید یا شروع یک کسب و کار برای مدتی به درآمد نیاز نداشته باشی؟

   پاسخ
   1. پرویزسلطانی در 26 شهریور 1399
    به نظرمن یه کانکس درمنطقه کارگاهی به هرشکلی تهیه بکن مثل یه کارگاه حتما برای شما کارخواهد امدوخودت هم دست به ساخت قطعات اهنی ومونتاژ قطعاتی بکن که برای کارگاههای بزرگترجوشکاری موردنیازاست یابامصالح خودت یامصالح ازخودشان بگیر.
    پاسخ
   2. علی در 18 فروردین 1400
    لطفا کمکم کنید
    پاسخ
   3. مهمان لیلا در 23 آبان 1401
    لیسانس حسابداری هستم ۳۵ ساله متاهل و یه فرزند پسر ۶ ساله دارم در استان مازندران شهر آمل ساکن هستم .۸ سال سابقه کار حسابداری دارم .در حال حاضر دنبال یه کار پردرآمد هستن لطفا کمکم کنید راهنمایی کنید که چه کاری انجام بدهم .
    پاسخ