زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

بلیط تخفیف دار هواپیما برای دانشجویان را چگونه بخریم؟

بلیط تخفیف دار هواپیما برای دانشجویان را چگونه بخریم؟

بلیط تخفیف دار هواپیما برای دانشجویان را چگونه بخریم؟

شاید یکی از لذت بخش ترین و در عین حال پر هزینه ترین دوران زندگی یک فرد، دوران دانشجویی باشد. علاوه بر این برخی دانشجوها به ویژه در مقطع دکتری، به منظور گذراندن دوره های آموزشی باید به سایر کشورها سفر کنند که پرداخت هزینه بلیط هواپیما در این شرایط بسیار سخت می شود.

به همین دلیل برخی شرکت های هواپیمایی تصمیم گرفتند برای دانشجویان تسهیلات و تخفیف هایی را در نظر بگیرند تا دانشجو بتواند به راحتی سفر خود را با هزینه های کمتری انجام دهد. ما در ادامه این مقاله به معرفی ایرلاین هایی که بلیط تخفیف دار هواپیما برای دانشجویان ارائه می دهند و همچنین روش هایی که دولت به دانشجو در سفر های هوایی تخفیف خواهد داد خواهیم پرداخت.

قوانین خرید بلیط تخفیف دار هواپیما برای دانشجویان

برای خرید بلیط هواپیما تخفیف دار برای دانشجویان، به جز مصوبه سرکنسولگری ایران در ترکیه، مصوبه خاصی وجود ندارد. با این وجود برخی ایرلاین ها، بلیط تخفیف دار هواپیما ارائه می دهند. البته این تخفیف ها به صورت بلیط هواپیما 80 درصد تخفیف به دانشجویان ارائه نمی شود اما می توان در کنار تخفیف بلیط هواپیما و کاهش برخی هزینه های اضافی، سفر ارزانی را تجربه کرد. البته خرید بلیط تخفیف دار هواپیما برای دانشجویان دارای شرایط و و مدارکی است که باید برای دریافت تخفیف آن ها را ارائه دهید.

سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در استانبول طبق مصوبه ای اعلام نمود که دانشجویان می توانند با اخذ معرفی نامه خود از بلیط تخفیف دار هواپیما استفاده کنند. طبق این مصوبه شما با کامل کردن معرفی نامه خود می توانید به راحتی از تخفیف های دانشجویی بهره مند شوید.

مدارک لازم برای گرفتن بلیط تخفیف دار هواپیما دانشجو

مدارک و شرایط لازم برای دانشجویان به دو دسته تقسیم می شوند که هر کدام دارای شرایط مختلفی است. برای کسانی که دارای پرونده دانشجویی در وزارت علوم و یا بهداشت هستند و یا توانسته اند بورسیه شوند می توانند با داشتن این مدارک از تخفیفات و تسهیلات غیرارزی بهره مند گردند:

 • ارائه تصویر گذرنامه
 • ارائه گواهی اشتغال به تحصیل با ذکر سال شروع تحصیل
 • نمرات اخد شده در هر سال تحصیلی

پاسپورت

برای کسانی که پرونده دانشجویی نداشته و تا به حال مجوز تسهیلات غیرارزی را از وزارت علوم و بهداشت دریافت نکرده اند باید این مدارک که در ادامه ذکر می شود را تکمیل کنند تا علاوه بر تشکیل پرونده، شرایط بلیط تخفیف دار هواپیما برای دانشجویان را کسب کنند:

 • گواهی ثبت نام در دانشگاه به همراه تاریخ سال شروع تحصیلات به زبان انگلیسی
 • ارائه رشته و مقطع تحصیل دانشجو به زبان انگلیسی به همراه ریز نمرات هر ترم
 • ارائه آخرین گواهی مدرک تحصیلی اخذ شده توسط دانشجو
 • عکس از صفحات پرشده گذرنامه دانشجو و ارائه تاریخ آخرین خروج از کشور
 • ارائه مدارک لازم برای مبحث سربازی (ارائه کارت پایان خدمت در صورتی که خدمت را گذرانده اید، ارائه معافیت دائم یا معافیت تحصیلی در صورت نگذراندن سربازی)
 • یک نسخه تصویر از گذرنامه همسر و فرزندان ( برای افراد متاهل)
 • در صورتی که اولین خروج شما در گذرنامه جدید درج نشده است باید گواهی خروج مجاز از کشور را همراه داشته باشید.
 • یک عکس کامل از شناسنامه دانشجو
 • در صورت متاهل بودن تصویر شناسنامه فرزندان و همسر
 • دو قطعه عکس که مربوط به سن حال حاضر شما باشد و صورت شما کاملا واضح باشد.
 • تصویری از حکم اعزام و یا معرفی نامه ای که وزارت علوم و تحقیقات فناوری ارائه کرده اند (برای دانشجویان بورسیه).

پس از دریافت مجوز لازم برای دریافت تخفیفات دانشجویی در بلیط هواپیما می توانید با استفاده از نکاتی که گفته می شود بلیط هواپیما تخفیف دار دانشجویی دریافت کنید. در صورتی که نتوانستید این مدارک را فراهم کنید، می توانید از روش های دیگر مانند پروازهای چارتری، سیستمی یا لحظه آخری و یا ایرلاین های ارزان برای خرید بلیط هواپیما تخفیف دار استفاده کنید.

بلیط تخفیف دار

بلیط تخفیف دار هواپیما برای دانشجویان در دانشگاه های داخلی

اگر شما از آن دسته دانشجویانی هستید که در دانشگاه های داخلی تحصیل می کنید و به دنبال پروازهای داخلی و بلیط تخفیف دار هواپیما برای دانشجویان هستید باید بدانید این موضوع به دانشگاه شما بستگی دارد. برخی دانشگاه ها مانند دانشگاه شریف تهران و یا فردوسی مشهد با عقد قرارداد با برخی آژانس ها ممکن است بلیط هواپیما را با تخفیف به دانشجویان ارائه دهند. البته باید این موضوع را توجه داشته باشید که در ایرلاین های داخلی هیچ ایرلاینی تخفیف به خصوصی برای دانشجویان درنظر نگرفته است مگر برخی ایرلاین ها در برخی بازه های زمانی به طور مثال در روز دانشجو تخفیفاتی را برای دانشجویان در نظر بگیرند.

در صورتی که نتوانستید در دانشگاه های داخلی بلیط تخفیف دار هواپیما برای دانشجویان با قیمت مناسب را برای خود پیدا کنید می توانید با استفاده از پروازهای چارتری و لحظه آخری پروازهای خود را در شرایط مختلف به صورت ارزان تهیه کنید. دقت داشته باشید می توانید بلیط های سیستمی را در زمان شلوغی سفرها و وقتی بلیط های لحظه آخری و چارتری گران هستند تهیه فرمایید تا در هزینه شما صرفه جویی شود.

بلیط هواپیما تخفیف دار برای دانشجویان در ایرلاین ها

اگر از آن دسته دانشجویانی هستید که خارج از کشور تحصیل می کنید و یا در حال گذراندن دوره ای هستید و اینگونه باید هزینه زیادی برای جا به جایی با هواپیما بپردازید. همچنین اگر مدارک موردنیاز برای ارائه به کنسولگری را تکمیل نکرده اید و به دنبال دریافت بلیط تخفیف دار هواپیما هستید یکی از بهترین گزینه ها برای شما استفاده از تخفیفات ایرلاین های خارجی می باشد.اما این تخفیف ها توسط چه ایرلاین هایی ارائه می شود که در این بخش از مطلب تمامی ایرلاین های دانشجویی که تخفیفات را ارائه می کنند معرفی خواهیم کرد.

برای استفاده از این تخفیف ها دانشجویان باید یک حساب کاربری در سایت ایرلاین ترکیش ایجاد کنند و حساب خود را از معمولی به یک اکانت دانشجویی تغییر دهند و مدارک دانشجویی خود را در سایت این ایرلاین بارگذاری نمایند. ایرلاین ماهان و ایرلاین ایران ایر دو ایرلاین بزرگ داخلی هستند که حداکثر تا 25 درصد بلیط هواپیما تخفیف دار برای دانشجویان در برخی مسیر ها در نظر می گیرند و این تخفیفات در برخی بازه های زمانی معتبر است. سعی کنید برای خرید بلیط هواپیما ارزان دانشجو از چند ماه قبل سایت این دو ایرلاین را برای بازه زمانی که این تخفیفات دانشجویی را ارائه می دهند مورد بررسی قرار دهید.

ایرلاین ترکیش

ایرلاین ترکیش یکی دیگر از ایرلاین هایی است که بلیط هواپیما تخفیف دار برای دانشجویان ارائه می کند. شما می توانید با استفاده از ایرلاین ترکیش در پروازهایی که به مقصد کشور ترکیه هستند تا 20 درصد و در پروازهای دیگر تا 10 درصد از تخفیفات این ایرلاین بهره مند شوید. همچنین در این ایرلاین میزان بار مجاز برای دانشجو حتی با 40 کیلوگرم اضافه بار هیچ جریمه ای را به دنبال نخواهد داشت.

کانال تلگرام زوم لایف

شعار ما در مجله اینترنتی زوم لایف، کمک به زندگی بهتر با ارائه محتوای مفید درباره سلامتی است. برای این منظور از منابع معتبر خارجی که در حوزه سلامت و سبک زندگی است فعال هستند برای تولید محتوا و ارائه آن به شما کاربران محترم استفاده می‌کنیم.

ارسال نظر
عکس خوانده نمی‌شود
تعداد نظرات (2)
 1. حمید در 11 شهریور 1402
  واقعا واسه یه بلیط زپرتی ، این همه مدرک میخواد ، جمع کنید کاسه کوزه تون رو ، یعنی ، این کاراتون ، چیزی جز ، تحقیر کردن ادما ، نیست . ...
  پاسخ
  1. ایرج جفایی پور در 23 اسفند 1402
   ممنونم از نظر شما
   پاسخ