زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

فواید روغن بنفشه برای مو + روش استفاده

کلینیک هیلدا

فواید روغن بنفشه برای مو + روش استفاده

فواید روغن بنفشه برای مو + روش استفاده

روغن بنفشه چیست و چه فوایدی دارد؟ آیا روغن بنفشه برای مو مفید است؟ استفاده از روغن بنفشه برای رفع مشکلات پوستی و موها بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این مطلب از سایت زوم لایف درباره فواید روغن بنقشه و روش استفاده از آن برای رفع مشکلات مو توضیح دادیم.

روغن بنفشه چیست؟

بنفشه، گیاه با دوامی متشکل از 5 گلبرگ زیبا و معطرست. بنفشه به خانواده "فیولا" تعلق دارد و بیش از 200 نوع مختلف آن در دنیا پرورش داده می شود. در فصل بهار به گل می نشیند و رنگ گل ها بنفش متمایل به آبی است.

روغن بنفشه جزء روغن های اساسی و حاوی 77 درصد چربی های اشباع نشده است. از این روغن در درمان بسیاری از بیماری ها و نیز در تولید محصولات آرایشی نظیر عطر و کرم های رفع مشکلات پوست و مو استفاده می شود.

برخی از موارد استفاده از روغن بنفشه به شرح ذیل است:

  • درمان شوره سر؛
  • کمک به رشد طولی موها؛
  • لطافت و نیز تراکم یافتن مو؛
  • درمان شکنندگی مو؛
  • تغذیه و تقویت مو.

روش استفاده از روغن بنفشه برای مو

روغن بنفشه را با هر نوع روغن موی دیگری مخلوط کرده و چند قطره از این معجون را روی سر ریخته و ماساژ دهید. این عمل باعث درخشندگی و لطافت مو شده و به رفع سردرد و ریزش مو کمک می کند.

شیشه حاوی روغن بنفشه را بخوبی تکان دهید. چند قطره روغن را روی پوست سر ریخته و به مدت چند دقیقه ماساژ دهید. سه ساعت صبر کنید و سپس موها را شستشو دهید. این روش به درمان مشکلات مو کمک می کند. به منظور کسب نتیجه بهتر،هر دو روز یکبار از این روش استفاده کنید.

کانال تلگرام زوم لایف
توجه: اطلاعات موجود در مجله اینترنتی زوم لایف، از منابع معتبر خارجی تهیه و ترجمه شده است اما جایگزین هیچ‌یک از نسخه‌هایی که پزشکان می‌نویسند، نیست. اگر فکر می‌کنید مشکل پزشکی دارید، لطفاً برای تشخیص و درمان به پزشک مراجعه کنید.
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود