زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

15 نشانه اولیه و هشدار دهنده انواع سرطان

15 نشانه اولیه و هشدار دهنده انواع سرطان

15 نشانه اولیه و هشدار دهنده انواع سرطان

امروزه آمار ابتلا به سرطان در جهان افزایش پیدا کرده است. برای شناسایی و تشخیص زوده هنگام سرطان، نیاز است نشانه های اولیه و ظاهری این بیماری را بشناسیم. در ادامه 15 نشانه ی حیرت انگیز از بیماری سرطان را بشناسید.

نشانه اولیه و ظاهری سرطان

برخی علائم مزمن که در زندگی روزانه ما اختلال ایجاد کرده اند ممکن است نشانه سرطان باشد و دانستن این نشانه های به ظاهر عادی می توانند در تشخیص به موقع سرطان بسیار موثر باشد.

مهم است که بدانید بیشتر دردها دلیل وجود سرطان نیست. دردهایی که مداوم هستند و به دلایل نامشخصی ایجاد می‌شوند حتما باید تحت بررسی قرار گیرند. در این شرایط پزشک سابقه خانوادگی شما را به دقت بررسی می‌کند و بر اساس آن اطلاعات تصمیم می گیرد که چه آزمایشاتی برای شما لازم است.

1. تورم گردن و صورت

تورم گردن و صورت

سرطان ریه می تواند باعث تورم در ناحیه صورت، گردن، بازوها و قسمت بالایی سینه شود و این زمانی است که یک تومور به رگی که از سر به قلب می رود فشار وارد می کند. این علائم مشخص نشانگان بزرگ سیاهرگ بالایی یا سَندرُم وَرید اَجوَف فوقانی (Superior Vena Cava Syndrome) نام دارد و معمولا به دلیل سرطان ایجاد می شود.

2. درد استخوان

درد استخوان

ناراحتی که گستره ی آن از احساس خستگی مفرط تا درد تیر کشنده است، شکایت معمول بیماران مبتلا به سرطان استخوان است. با رشد بیماری سرطان ناراحتی بیشتر می شود و اختلال حرکات عادی مانند راه رفتن یا برداشتن می شود.

3. بی حسی

بی حسی

شما حس مور مور شدن در زمانی که اصطلاحا پا خواب رفته را می شناسید؟ اگر این حس برای مدت بیشتری ادامه می یابد بهتر است با متخصص مشورت کنید. نبود حس در یک یا چند قسمت بدن می تواند نشانه وجود تومور در نزدیکی مغز، ستون فقرات یا کانال های عصبی باشد.

4. ضعف عضلات

ضعف عضلات

برخی مواقع در باشگاه به ما گفته می شود که بسیار ضعیف هستیم. با این حال اگر انجام  کار ها مانند بلند کردن یک کتاب بزرگ یا بیرون آمدن از تخت خوب به صورت روزانه برای شما سخت است، این علامت می تواند نشان ی بیماری سرطان باشد. مخصوصا زمانی که همراه با خستگی و تورم باشد. برای مثال بیماری سرطان ریه می تواند باعث اختلالات ماهیچه ای در اطراف ناحیه ی باسن شده و به دنبال آن مشکلات تعادل را داشته باشد.

5. کاهش وزن

کاهش وزن

نباید منظور ما را اشتباه متوجه شوید، ما طرفدار کاهش وزن سالم هستیم اما اگر متوجه کاهش سایز شلوار بدون تغییر در رژیم یا انجام تمرینات یا سبک زندگی شدید، احتمالا باید حدس های دیگری برای دلیل آن داشته باشید. سلول های سرطانی از مقدار زیادی از انرژی اصلی بدن برای تامین خود استفاده می کنند و حتی روش تولید انرژی و پروتئین در بدن را تغییر می دهند و باعث کاهش وزن با سرعت بالا می شوند.

6. خستگی

خستگی

آیا امروزه خستگی کمی دارید؟ با این وجود ضعف طولانی مدت و خستگی می تواند جدی تر از آنچه باشد که فکر می کنید. اگر همراه با درد، تهوع یا استفراغ باشد می تواند نشانه ی بیماری سرطان یا بیماری های دیگر باشد. مراقب الگو های انرژی بی نظم باشید.

7. سطح کلسیم بالا

سطح کلسیم بالا

هایپر کلسمی یا سطح بالای کلسیم در خون هم یک نشانه از ابتلا به سرطان است و هم از عواقب چند سرطان می باشد که از سرطان سینه تا سرطان ریه را در بر می گیرد. این نشانه می تواند از طریق آزمایش خون توسط پزشک تشخیص داده شود.

8. نفخ

نفخ

مطمئنا نفخ بعضی اوقات عادی است اما اگر همراه با سایر اثرات جانبی مانند درد شکمی، مشکلات در غذا خوردن یا خستگی مفرط باشد توصیه می شود که با پزشک مشورت کنید مخصوصا زمانی که این علائم پایدار هستند.

بسیاری از نشانه ها می توانند با علائم قاعدگی اشتباه گرفته شود با این حال سلامت بودن مهم تر از شرمساری است زیرا این علائم عادی می توانند علائم سرطان تخمدان باشند.

9. سرفه طولانی

سرفه طولانی

سرفه های طولانی می تواند خطر جدی برای سلامت شما باشد. اگر سرفه برای چندین ماه ادامه یابد، احتمالا به علت برونشیت، پنومونی یا قطره قطره بینی است، اما بهتر است با پزشک خود مشورت کنید. زیرا سرفه های طولانی می تواند نشانه ای از سرطان ریه باشد.

10. درد معده

درد معده

باکتری ها تعدادی از مردم را به تومورهای کبدی مبتلا می کنند و گرفتگی معده یا مکرر ناراحتی های معده ممکن است نشان دهنده سرطان کولورکتال باشد. اکثر بیماران مبتلا به سرطان معده در اوایل ابتدایی علائم ندارند، بنابراین وقتی شما احساس می کنید چیزی غیر عادی دارید، به پزشک مراجعه کنید.

11. سوزش قلب

سوزش قلب

سوزش قلب مداوم یا درد مبهم و ماندگار در قفسه ی سینه بعد از غذا خوردن می تواند به معنی بیماری سرطان مری باشد بنابراین همیشه با پزشک خود در ارتباط باشید و موضوع را بررسی کنید.

12. خس خس کردن

خس خس کردن

یکی از اولین علائم سرطان ریه که بیماران به یاد می آورند ناتوانی در هوا گیری یا صدای سوت مانند در زمان تنفس است. سرطان تیروئید می تواند دلیل مشکلات تنفسی باشد که همراه با درد گلو است.

13. قائدگی دردناک

قائدگی دردناک

بسیاری از زنان که به صورت نامعمول قائدگی سنگین و دردناک یا خونریزی بین دو قائدگی (که به لکه بینی شناخته می شود) داشته اند بیماری سرطان آندومتر یا دهانه ی رحم داشته اند. دوره ی غیرعادی نشان دهنده ی بیرون رفتن از حالت عادی نیست اما کار عاقلانه این است که منتظر تشدید شدن علائم نباشیم مخصوصا اگر حس می کنید که سبک زندگی روزانه شما را دچار اختلال کرده اند.

14. درد سینه

درد سینه

علامت درد سینه را نباید با PMS (سندروم قائدگی) اشتباه گرفت. در زنان اگر سینه یک رنگ قرمز یا بنفش داشته باشند یا احساس گرمی داشته باشند یا متورم و حساس باشند می توانند به معنی سرطان سینه ی التهابی باشند. ماموگرام ها می توانند به تشخیص سرطان سینه کمک کنند اما توصیه می کنیم که مراقب تغییرات ظاهری مانند موارد بالا در بدن باشید.

15. مشکلات بلع

مشکلات بلع

دشواری در بلع یا غذا خوردن معمولا با سرطان مری یا گلو مرتبط هستند اما می توانند یکی از اولین علائم سرطان ریه باشند. صدای گرفته یا فشار زیاد در گلو می تواند اولین نشان دهنده ی بیماری سرطان تیروئید یا حنجره باشند.

روش های تشخیص زودهنگام سرطان

در مراحل اولیه ممکن است سرطان هیچ علامتی نداشته باشد، اما در نهایت تومور آنقد رشد کرده و بزرگ می شود که می توان آن را تشخیص داد. هنگامی که تومور شروع به رشد کردن و بزرگ شدن می کند، ممکن است بر روی اعصاب فشار وارد کرده و باعث شود که فرد احساس درد کند. همچنین ممکن است در رگهای خونی نفوذ کند و باعث ایجاد خونریزی شود و یا می تواند در عملکرد اعضا ی بدن اختلال ایجاد کند.

7 علامت هشدار دهنده سرطان

انجمن سرطان آمریکا این هفت نشانه را به عنوان هفت نشانه اولیه سرطان اعلام کرده است:

 • تغییر در عادت های مثانه و یا روده؛
 • زخمی که بهبود نمی یابد؛
 • خونریزی و یا ترشح بدون دلیل مشخص و غیر طبیعی؛
 • به وجود آمدن توده و یا بافت های سفت در پستان، بیضه ها و یا هر جای دیگر؛
 • سوء هاضمه و یا اشکال در بلع؛
 • تغییرات قابل توجه و واضح در اندازه، رنگ، شکل و یا ضخامت زگیل، خال، و یا زخم های دهان؛
 • سرفه های آزار دهنده و یا گرفتگی صدا.

در موارد زیر در مورد سرطان با پزشکتان مشورت کنید

اگر شما علائمی را مشاهده کردید که مشابه علائم سرطان بودند و به طور خاص نتوانستید دلیل بروز آن را به چیز دیگری جز سرطان ربط دهید و یا اینکه علائم برای مدت بیش از دو هفته باقی ماندند حتما به پزشک مراجعه کنید و در مورد علائمتان با پزشک مشورت کنید. اگر این علائم به خاطر سرطان به وجود آمده باشند، هر چقدر سریعتر تشخیص داده شده و برای درمان آن اقدام شود احتمال بیشتری برای درمان وجود خواهد داشت، به همین دلیل علائم گفته شده را به یاد داشته باشید و در صورت مشاهده سریعا برای تشخیص و درمان اقدام کنید.

کانال تلگرام زوم لایف
توجه: اطلاعات موجود در مجله اینترنتی زوم لایف، از منابع معتبر خارجی تهیه و ترجمه شده است اما جایگزین هیچ‌یک از نسخه‌هایی که پزشکان می‌نویسند، نیست. اگر فکر می‌کنید مشکل پزشکی دارید، لطفاً برای تشخیص و درمان به پزشک مراجعه کنید.
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود
تعداد نظرات (41)
 1. ایدا در 19 خرداد 1402
  سلام وقت بخیر. من مدتی هست که یک لکه قهوه ای روی پوست بدنم به وجود اومده که هر دفعه بزرگتر شده و بعد از حمام تغییر رنگ میده و اینکه مدتیه یبوست و خونریزی هنگام مدفوع دارم. میخواستم بپرسم که ممکنه به سرطان مبتلا باشم؟ و چه ازمایشهایی برای تشخیص باید انجام بگیره؟
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 19 خرداد 1402

   سلام، این مسئله ابتدا باید بررسی شود. لطفاً جهت بررسی و تشخیص به متخصص پوست مراجعه کنید.

   پاسخ
 2. دهباشی زاده در 5 فروردین 1402
  سلام
  ۶ماه پیش با تنگی نفس وسرفه از خواب بیدار شدم و دهنم پاژ خون بود
  ولی ریه سالم بود از هایش هم خوب بود بعد ب علت مسدود شده اداره مراجعه کردم گفتن توده رحمی دارم ولی مشخص نیست چی هست
  پاسخ
 3. زیبا در 29 اسفند 1401
  آقای دکتر من خانومم و ریزش موه شدید دارم و بعضی وختا چشمم آلوده میشه اینی امکانش هست
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 6 فروردین 1402

   سلام، ما یک مجله اینترنتی هستیم و کلینیک پزشکی نیستیم! برای بررسی شرایط و اطمینان خاطر خودتان می‌توانید به پزشک مراجعه کنید.

   پاسخ
 4. زیبا در 24 اسفند 1401
  سلام مدتیه تو پاهام احساس ضعف، سرمای شدید و درد دارم ممکنه به سرطان مبتلا باشم؟
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 25 اسفند 1401

   سلام، خیر! برای بررسی این مسئله به پزشک مراجعه کنید.

   پاسخ
 5. مهمان مصطفی در 20 اسفند 1401
  بیشتر نشانه های ذکر شده علائم دیابت هست نمی‌توان اعتماد کرد بهتره مشخصات بارز تر با اثبات آزمایشگاه درج شود
  پاسخ
 6. محمد در 18 اسفند 1401
  سلام خسته نباشید من ۳۲ سالمه و سرطان سارکوم استخوان داشتم یک سال شیمی درمانی کردم بعدش مجبور شدم پامو قط کنم الان بعضی وقتا دستو پام وقت استراحت درد میگیره خواستم بدونم ممکنه بیماریم برگشته باشه یا عوارض شیمی درمانی هست در ضمن هر سه ماه یک بار چکاب کامل انجام میدم ولی تو آزمایشاتی که انجام میدم چیزی از بیماری نشون نمیده
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 18 اسفند 1401

   سلام، امیدوارم مشکلی نداشته باشید و برای این مسئله باید به نتیجه آزمایش و نظر پزشک توجه کنید.

   پاسخ
 7. احمدرضا کرمی در 8 آبان 1401
  سلام و احترام مدت پنج سال پیش جراحی ریه کردم به علت پنوموتراکس خودبخودی بعد از اون زیر گردن و رو سینم لکه خونی ایجاد شد که با خارش پوستم پوسته پوسته میشه زیاد خارش نداره و بزرگتر نشده فقط موقع اظطراب یا عرق کردن زیاد خارش بیشتر میشه آیا ممکنه بیماری خطرناکی باشه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید از استرس دکتر هم نرفتم
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 8 آبان 1401

   سلام، جناب کرمی راهی جز مراجعه به پزشک و بررسی دقیق این مسئله نیست. نگران نباشید و به پزشک مراجعه کنید.

   پاسخ
  2. سدنا در 20 اسفند 1401
   بلع ممکنه بیماری های خطرناکی باشه
   پاسخ
 8. Mina در 18 بهمن 1400
  با سلام ،مادربزرگم ۸۲ سالش هست، پنج سال پیش به سرطان مثانه مبتلا شدو جراحی شد.عملش موفقیت امیز بود و مشکلی نداشت. الان در عرض یک ماه به شدت ناتوان شده و بیماری با سرگیجه و عدم تعادل شروع شد طی ام ار ای تشخیص آلزایمر داده شد و دارو های زیادی مصرف میکنه از جمله فشار خون و دیابت و داروهای اعصاب و الزایمر ... ولی به شدت بی اشتها شده و تمام بدنش درد میکنه و نمیتونه پاهاش رو حرکت بده و احساس درد زیاد گزگز داره،روز به روز ضعیف ترمیشه
  ایا احتمال داره سرطان در بدنش پخش شده باشه؟
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 19 بهمن 1400

   سلام، امیدوارم که حالشون بهتر بشه.

   برای پیگیری چنین مشکلی حتماً باید با پزشک معالج مشورت کنید.

   پاسخ
 9. شیدا در 18 دی 1400
  سلام عرض ادب
  بنده ی چند سالی هست که سر درد دارم زیاد بهشون اهمیت. نمیدادم تاامسال که انقدر شددید شد که کارم به بیمارستان کشید سر درد هام خیلی شدیدن خیلی شدید علائم هام هم سر درد دوبینی، تار بینی، لکنت زبون، اختلالات، نداشتن تعادل، تلوتلو خردن، مشگل در بلع غذا، فراموشی، فلج شدن نصفی از بدن، خستگی زیاد، حالت تهوع،سرگیجه،بعضی از شبها از شدت سر درد از خواب بیدار میشدن و نا صبح خوابم. نمیبرد از سر درد صبح ها از خواب پا میشم سردردام شروع میشه تا روزبعدش
  الان من بتید چیکار کنم دیگه تحمل سر درد رو ندارم
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 18 دی 1400

   سلام، خیلی دوست داریم که به شما کمک کنیم اما باور بفرمایید در چنین شرایطی فقط پزشک معالج می‌تونه به شما راهکار ارائه بده.

   امیدوارم خیلی زود از شر این سردرد خلاص بشید.

   پاسخ
  2. ناجی در 16 اسفند 1401
   امیدوارم که تا الان به پزشک مراجعه کرده وسلامت باشید.. ولی علائمی که نوشتید امکان بالای وجود تومور مغزی رو نشون میده..موفق وتندرست باشید
   پاسخ
  3. آکو در 4 مرداد 1402
   به احتمال زیاد این علائم به دلیل استرس و اضطرابه.سردرد شما سردرد تنشی است
   پاسخ
 10. محمد در 17 خرداد 1400
  من هم سوزش قلب و هم استخوان درد دارم
  پاسخ
 11. محبوبه در 23 اردیبهشت 1400
  سلام خسته نباشید
  پدرم من ۶۷سالشون ودچار سرطان روده بزرگ شدن وپارسال جراحی کردن وامشال شیمی درمانی کردن و۶تااز جلسه شیمی درمانی راانجام دادن ودکتربراشون سی تی اسکن نوشت وانجام دادیم ومتاسفانه توده که بودبزرگ ترشده ودرحال رشد ودکترشون گفتند باید جراحی کنه وبه جراحشون گفتم وگفتند نمیشه وکاری از دست من برنمیاد میخواستم ببینم نظرشماچی واگه عکس وجواب ازمایش هم خواستید براتون ارسال کنم .ممنونم.
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 23 اردیبهشت 1400

   سلام، زوم لایف فقط یک مجله اینترنتی است و برای پیگیری این مشکل باید به پزشک مراجعه کنید.

   برای پدر شما آرزوی موفقیت داریم، انشالله سلامتی خودشان را به دست بیاورند.

   پاسخ
 12. محسن در 7 بهمن 1399
  سلام چند ماهی هست غدد لنفاوی صورت وگردنم باهرعفونتی بزرگ میشن وبعد دوهفته کوچیک میشن ولی کامل ازبین نمیرن دکترم رفتن میگن غددلنفاوین ویه حرفای تکراری
  پاسخ
 13. حمید در 4 بهمن 1399
  سلام بنده نزدیک به ۷سال پیش یه غده به اندازه یک سانت زیرجناغ سینم دراومده بود که بهش اهمیت ندادم الان بعد ۷سال رشد کرده وتکثیر شده به اطراف شکمم و زیر نافم,درد شکمم خیلی دارم جدیدا حالت تهوع هم بهم دست میده,سوزش معده دارم وشکمم زیاد سروصدا داره,نفخ هم دارم,بی اشتهاشدم و احساس ضعفم زیاد دارم
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 4 بهمن 1399

   سلام، برای معاینه به پزشک مراجعه کنید.

   پاسخ
 14. ترانه در 19 دی 1399
  سلام من چند روزی هستش که احساس ضعف و خستگی دارم .و تنگی نفس فقط همین .نشانه ی دیگه ای ندارم به نظرتان به پزشک مراجعه کنم من؟
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 19 دی 1399

   سلام، اگر این شرایط برای شما قبلاً پیش نیامده و عجیب است، بهتر است به پزشک مراجعه کنید. همچنین برای تقویت سیستم ایمنی بدن پیشنهاد می‌کنیم از مواد غذایی معرفی شده در لینک زیر مصرف کنید:

   https://zoomlife.ir/health/730-foods-that-boost-the-immune-system.html

   پاسخ
 15. مهشید در 12 آبان 1399
  سلام مادر من ۵۰ سالشه و به طور ناگهانی یه توده سفت متورم که خارش داره در قسمت بالای ران ایجاد شده،و تو این ۳ روز التهابش بیشتر شده و بزرگتر شده،چه قد احتمال داره که مبتلا به سرطان باشه؟با وجود سرعت بالای رشد توده ممکنه بدخیم باشه؟خیلی نگرانم لطفا راهنمایی کنید
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 12 آبان 1399

   سلام، برای تشخیص باید به پزشک مراجعه کنید.

   پاسخ
 16. حمید در 30 مهر 1399
  سلام.دو سالی هست یه توده سفت به اندازه یک نخود در فاصله ۱۰ سانتی زیر نافم احساس میکردم پارسال به یک متخصص گوارش مراجعه کردم و بعد از معاینه گفتن چیزه خطر ناکی نیست ولی واسه اینکه خیالت راحت بشه سنوگرافی جداره شکم نوشتن که من متاسفانه بیخیال سنوگرافی شدم .در حال حاظر توده بزرگتر و اندازه یه گردو کوچیک شده.تو این دو سال که این مهمان ناخونده به تدریج داره رشد میکنه هیچ علامتی اعم از درد،خون در مدفوع،طب طولانی،استفراغ و غیره که هشدار دهنده باشه نیست فقط با لمس کردن احساسش میکنم.حتما دوباره به پزشک مراجعه میکنم فقط واسه آمادگی روحی خودم احتمال اینکه توده بدخیم باشه چقدره؟
  اقا هستم، ۳۸ سال سنمه، و سابقه هیچ بیماری حاد یا مزمن ندارم.سیگار هم متاسفانه مصرف میکنم
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 30 مهر 1399

   سلام، حمید عزیز پاسخ چنین سوالی بعد از معاینه پزشکی مشخص می‌شود. پیشنهاد می‌کنم در اولین فرصت به پزشک مراجعه کنید تا از شرایط جسمانی خودتان باخبر شوید. امیدوارم که مشکل حاد نباشد و براحتی برطرف شود.

   پاسخ
 17. مهسا در 22 خرداد 1399
  سلام خسته نباشید من دو ماهی هست که بازوی سمت چپم ورم کرده ولی کم بود الان یکم بیشتر شده و درد هم نمیکنه اطرافش درد میگیره اگر دست بزنم حالت برآمدگی شده یکم و ۱۸ سالمم هست.بنظرتون امکان توده وجود داره؟؟
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 24 خرداد 1399

   سلام، هر تغییر وضعیتی در بدن نشانه سرطان نیست و می‌تواند دلایل بسیاری داشته باشد. شما فقط با مراجعه به پزشک می‌توانید به جواب درستی برسید.

   پاسخ
 18. علیرضا در 28 اردیبهشت 1399
  سلام
  من یه روز است که تورمی کوچک در قسمت سمت چپ گردنم دارم به نظرتون نیاز به مراجعه به پزشک دارم؟
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 28 اردیبهشت 1399

   سلام، دلیل این تورم با معاینه مشخص میشه و بهتره که به پزشک مراجعه کنید. ضرر نمی‌کنید، حداقل خیال خودتون راحت میشه.

   پاسخ
 19. ابراهیم در 24 فروردین 1399
  سلام من چند وقت هست که دچار سوزش معده میشوم وهروقت غذا میخورم سوزش سینه زیاد می‌شود وحالت خستگی ومورمور شدن سر وچشمان میشود
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 24 فروردین 1399

   سلام، علل درد و سوزش معده متفاوت است (عدم تحمل لاکتوز یا گلوتن، بیماری رفلکس معده، آلرژی های غذایی، استرس و فشارهای عاطفی و عصبی، سندروم روده تحریک پذیر و...) شما برای مشخص شدن علت دقیق و روش درمان باید متخصص داخلی مراجعه کنید.

   پاسخ
 20. حبیب در 25 بهمن 1398
  سلام ،خسته نباشید من خواستم مشگلم رو بگم ولی وقتی دیدم در جواب همه توصیه کردید به پزشک مراجعه کنند ، کفتم خب میرم دکتر دیگه ،حالا چرا بگم که شما بگید برو به پزشک مراجعه کن ، ممنون از راهنمایتون
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 25 بهمن 1398

   سلام، لطفاً کمی واقع‌گرایانه به این مسئله نگاه کنید، آیا هیچ پزشکی بدون معاینه و عدم شناخت بیمار، فقط با خواندن توضیحات بیمار به سوالات پزشکی پاسخ می‌دهد؟ هیچ پزشکی بعد از بیان مشکل توسط بیمار، نسخه‌ای تجویز نمی‌کند! زیرا بعد از معاینه حضوری، برای تایید بررسی‌ها حتماً آزمایشاتی باید انجام شود.

   انشالله بزودی بخشی راه‌اندازی می‌شود تا پزشکان بطور مستقیم بتوانند به سوالات شما پاسخ دهند.

   پاسخ
 21. مهسا در 4 آبان 1398
  باسلام من مدتی بود که بادگلو زیاد داشتم بعد مدتی معدم به شدت درد گرفت رفتم دکتر چنتا دارو داد یه مدت خوب شدم بعد استفراغ و حالت تهوع شروع شد دوباره رفتم و دکتر گفت از استرس زیاده حالاهم معدم درد نمیکنه ولی بعضی وقتا استخوان زیر سینه ام بعضی وقتا کمرم بعض وقتا قلبم درد میکنه درضمن قسمت داخلی گوشم و زیر گردنم و نزدیکی مخرج اندازه نخود تورم ایجاد شده چند روزه خیلی نگرانم و به کسی هم نمیتونم بگم اگه میشه راهنماییم کنید خیلی ممنون از مطالب مفید سایتتون و کمک هاتون
  پاسخ
  1. سپیده پوربابایی
   سپیده پوربابایی در 4 آبان 1398

   سلام، مهسا جان تنها کسی که می‌تونه راهنمایی کنه، دکتر شماست! چون باید آزمایش‌های مختلف توسط دکتر بررسی بشه و بعد از معاینه امکان راهنمایی باشه. برای شما آرزوی سلامتی دارم.

   پاسخ
   1. مهسا در 4 آبان 1398
    ببخشید امکان بیماری خطرناکی مثل سرطان هست؟!!
    پاسخ
    1. سپیده پوربابایی
     سپیده پوربابایی در 4 آبان 1398

     با توضیحاتی که دادید، نشانه قطعی برای سرطان نیست! نگران نباشید و به پزشک مراجعه کنید.

     پاسخ
 22. app در 27 مهر 1398
  سلام خسته نباشید من از 4 ماه پیش بیماری های مختلفی گرفتم یکیش یه غده اندازه عدس پشت گوشم دراومد پبش دکتر رفتم با معاینه چشمی گفت مشکلی نیست چکاپ کامل هم دادم که تیروییدم مشکل داشت به جز اون همه چی اوکی بودبعد اون من 7 بار برای مشکلم دکتر رفتم و مشکلم حل نشد تا جایی که یه غده کوچک تر روی پوستم چند وقت پیش کنار گوشم دراومد چی کنم من! باید نگران باشم؟ دوباره برم دکتر؟؟؟
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 27 مهر 1398

   سلام، باید برای معاینه به پزشک مراجعه کنید، قطعاً هیچ‌کس نمی‌تواند بدون معاینه درباره چنین موضوعی اظهار نظر کند.

   امیدوارم که مشکل خاصی نباشد.

   پاسخ
 23. علی اکبر فاطمی عمادی در 24 خرداد 1398

  باسلام و خسته نباشید. من درد در ناحیه استخوان دارم. زانو . مچ پا . ارنج . انگشت دست ها. درد  استخوان زیر سینه اونجایی که نزدیک معده هست.  فکر کنم جناغ شب ها هم اذیت می کنه خیلی. دست و پاهام خواب میره خیلی. حتی میخوام بلند کنم دست یا پام نمی تونم انگاار احساس می کنم دست یا پام بزرگ دشده یا ورم کرده. خستگی زیاد هم دارم . ممنون میشم راهنمایی کنین و بگین علاءم چی هست اینا. جواب رو به جیمیل من بفرستین ممنون میشم. emadia72@gmail.com

  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 24 خرداد 1398
   سلام، شما حتماً باید پزشک مراجعه کنید تا بعد از معاینه شما را راهنمایی کند.
   پاسخ
  2. امیر در 8 مرداد 1398
   سلام . من دقیقا مدتیه حدکد ۳ ماه که مشکلات شما را دارم دقیقااااااا همین مشکلات
   دکتر روماتولوژی و داخلی با تجربه کمک کننده هست . من که هر دکتری رفتم خوب نشدم ایشالا شما خوب بشی
   پاسخ
 24. ملیحه در 8 اردیبهشت 1398

  سلام... ممنون از مطلب خوبتون... من گرفتگی صدا  گرفتگی گلو دارم و احساس میکنم ی چیزی تو گلوم گیر کرده وقتیم ب خودم فشار میارم که اون چیز بالا بیاد فقط خلط بالا میارم... ن گلو درد دارم ن درد قفسه سینه.... ناگفته نماند وقتی سرما خوردم چندبار صدام بدجور گرفت... الان علت چیه ؟ لازم هست به یک پزشک متخصص مراجعه کنم؟ ممنون میشم زودتر جواب بدین

  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 8 اردیبهشت 1398
   سلام، خواهش میکنم.
   پیشنهاد می کنم که به پزشک مراجعه کنید تا بعد از معاینه؛ دلیل این مورد رو بهتون اطلاع بدن.
   پاسخ
 25. علی در 7 اسفند 1397

  سلام . بنده رفتم پیش دکتر سنتی از رو علائم و زبان گفتن سودا بدنم خیلی بالاست چون خیلی ترک داشت و ورم روده دارم احساس در در ناحیه های استخوان های اطراف گردن و استخوان پا در تیز میاد و میره لحظه ای گرفتگی میانه معده دارم و گفتن باید برم پیش متخصص داخلی آیا مشکوک به سرطان روده هستم چون قبلا سابقه خونریزی روده داشتم ؟؟؟

  خواهشاً زودتر جواب بدید

  خیلی ممنون

  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 7 اسفند 1397
   سلام، علی جان این علائم دلیلش حتماً سرطان روده نیست! شما باید به متخصص داخلی مراجعه کنید تا آزمایشات رو بررسی کنند.
   پاسخ
 26. امیر در 17 بهمن 1397

  سلام من شدیدا خارش بدن دارم دور کمرم ازهمه جا بیشتره باید چیکار کنم

  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 17 بهمن 1397

   سلام، باید جهت معاینه به متخصص پوست مراجعه کنید.

   پاسخ
 27. asem در 22 دی 1397

  ببخشید من دو تا غده زیر فک دارم که اندازه لوبیاس،وقتی دست میزنم حرکت میکنه و سفته هیچ علائم دیگه ای هم ندارم فقط نگرانم لطفا جواب بدید باید چیکار کنم

  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 22 دی 1397
   سلام
   برای رفع این نگرانی پیشنهاد می کنم به یک متخصص داخلی مراجعه کنید.
   پاسخ
 28. مرتضی در 29 مرداد 1397
  سلام آیا رابطه جنسی با شخصی ک سرطان گلو دارد باعث مبتلا شدن به سرطان میشود.ویروس اچ پی وی که یکی از عوامل سرطان است اگر به آن دچار شوم سیستم دفاعی بدن آنرا از بین میبرد؟ و تماس با خون بیمار در حین رابطه جنسی باعث ایجاد سرطان در فرد سالم میشود؟
  در ضمن بنده هیچ سابقه ی سرطان وراثتی یا ژنتیکی ندارم لطفا جواب بدین ممنون
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 29 مرداد 1397
   سلام،
   سوال شما را باید پزشک پاسخ دهد اما در مورد ویروس اچی پی وی، در صورت سالم بودن سیستم ایمنی، 90% موارد HPV از بدن مبتلایان پاک خواهد شد.
   پاسخ
   1. مرتضی در 29 مرداد 1397
    ممنون از پاسخ دهی تون مچکر
    پاسخ
    1. Ahm در 6 بهمن 1400
     یه غده ی در کمرم هست الان ۸سال میگذره. این غده چیه؟
     پاسخ