زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

علائم سکته قلبی در زنان را بشناسید!

علائم سکته قلبی در زنان را بشناسید!

علائم سکته قلبی در زنان را بشناسید!

علائم سکته قلبی در زنان؛ قبل از اینکه دیر شود این 6 نشانه هشدار دهنده قبل از سکته قلبی در زنان را بشناسید. در این مطلب از سایت زوم لایف می خواهیم علائم سکته قلبی در زنان، 6 نشانه ی هشدار دهنده پیش از حمله قلبی را مورد بررسی قرار دهیم. اگر هر کدام از این علائم و نشانه ها را تجربه کردید، در معرض سکته قلبی قرار دارید و درخواست مراقبت های پزشکی بنمایید.

همه ی ما فردی که چشمانش را باز نگه داشته و قفسه ی سینه اش را محکم گرفته است را در فیلم ها دیده ایم. اما علائم سکته قلبی می تواند بدون درد سینه، مخصوصا برای زنان اتفاق بیافتد. دکتر C. Noel Bairey Merz، مدیر مرکز قلب زنان باربرا استریساند (مرکز قلب Barbra Streisand نقش مهمی در شناسایی بیماری های قلبی زنان دارد) در موسسه ی قلب سدارز-سینای (Cedars-Sinai) در لس آنجلس می گوید:

شاید برایتان جالب باشد که بدانید، دو سوم زنان در معرض سکته قلبی هستند!

اگر هر کدام از علائم گفته شده در این مطلب را تجربه کردید و تقریبا خفیف هستند با پزشک تماس بگیرید و تردید نکنید زیرا آنها می توانند علائم این باشند که حمله قلبی نزدیک است (تقریبا نیمی از آنها چند روز قبل رخ می دهند). و اگر این علائم شدید هستند یا تدریجا بدتر می شوند با شماره 115 مرکز فوریت های پزشکی تماس بگیرید. ممکن است به سرعت به کمک نیاز داشته باشید.

1. سرگیجه

سرگیجه

سرگیجه یکی از علائم سکته قلبی در زنان است. با اینکه اکثر حملات قلبی بیهوشی ناگهانی را به همراه ندارند، اما می توانند باعث کاهش یا قطع جریان خونی شوند که اکسیژن را به قلب و مغز می رساند که ممکن است این موضوع باعث سردرد خفیف شود.

2. درد در بالا تنه

درد در بالا تنه

یکی دیگر از علائم سکته قلبی در زنان در در بالا تنه بدن است. بدن ما پایانه ی عصبی زیادی ندارد بنابراین گاهی اوقات مسیر عصب ها به اعضای دیگر بدن مشترک می شود و باعث پخش شدن درد به پشت، کتف ها، بازو ها، گردن یا فک می شود. برخی زنان می گویند حس آن مانند این است که یک فیل بر پشت آنها نشسته است.

3. خستگی

خستگی

از دیگر نشانه های سکته قلبی احساس خستگی پس از یک شب بی خوابی یا یک روز پر استرس طبیعی است. اما بیش از نیمی از زنان احساس خستگی بسیار زیاد یا ضعف را در بیش از یک ماه قبل از حمله قلبی دارند حتی با اینکه خود را خسته نکرده اند.

4. عرق کردن

عرق کردن

یکی دیگر از علائم سکته قلبی عرق کردن است. اگر ضربان قلب افزایش پیدا کند و میزان عرق کردن افزایش یابد، احتمالاً در معرض حمله قلبی باشید.

5. حالت تهوع

حالت تهوع

حمله قلبی می تواند تهوع را به همراه داشته باشد که احتمال روی دادن آن در زنان دوبرابر مردان است (همچنین تعداد زیادی چند روز قبل از حمله قلبی فکر می کنند که آنفلوانزا دارند). اگر حالت تهوع ناگهانی ثابت دارید، به نظر مرتبط با غذا نیست و باید کاری انجام دهید.

6. تنگی نفس

تنگی نفس

اگر تمرینات ورزشی به صورت غیر قابل توجیهی سخت هستند، با پزشک در این مورد صحبت کنید. اگر ناگهان حسی مانند اینکه از پله بالا دویده اید را دارید و نمی توانید نفس بکشید، در حالی که کاری انجام نداده اید یا اینکه این حس شما را از خواب بیدار می کند این امکان وجود دارد که در معرض سکته قلبی باشید برای اطمینان به اورژانس مراجعه کنید و حتماً وضعیت خودتان را به نزدیک ترین شخصی که در اطرافتان است اطلاع دهید.

در پایان برای شما آرزوی سلامتی داریم و امیدواریم که چنین اتفاقی هرگز برای شما و عزیزانتان پیش نیاید.

کانال تلگرام زوم لایف
توجه: اطلاعات موجود در مجله اینترنتی زوم لایف، از منابع معتبر خارجی تهیه و ترجمه شده است اما جایگزین هیچ‌یک از نسخه‌هایی که پزشکان می‌نویسند، نیست. اگر فکر می‌کنید مشکل پزشکی دارید، لطفاً برای تشخیص و درمان به پزشک مراجعه کنید.
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود
تعداد نظرات (2)
 1. ریحانه در 14 فروردین 1397
  توضیحاتتون خوب بود، متشکرم
  برای همه سلامتی رو آرزو می کنم.
  پاسخ
 2. maryam saneie در 9 اسفند 1396
  سلام
  بابت مقاله مفیدی که منتشر کردید از شما تشکر می کنم.
  با شرایطی که در جامعه داریم از هوا تا تغذیه، دلایل تاثیر گذار واقعاً زیاده
  سلامت باشید
  پاسخ