زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

راهنمای خرید تجهیزات پزشکی و ابزار جراحی

راهنمای خرید تجهیزات پزشکی و ابزار جراحی

راهنمای خرید تجهیزات پزشکی و ابزار جراحی

تجهیزات پزشکی امری بسیار حساس در حوزه پزشکی است و خرید تجهیزات پزشکی را باید از طریقی انجام داد که اطمینان کامل بر اصالت آن حاصل شود، زیرا در غیر این صورت خطرات جبران ناپذیری بیماران را تهدید می‌کند و در بسیاری از موارد به علت استفاده نکردن از اجناس اصل پزشکی مشکلات غیر قابل بازگشتی برای بیماران ایجاد شده است. در ادامه معرفی برخی از تجهیزات پزشکی ارائه شده است که پیشنهاد می‌شود برای شناخت آنها تا انتها با ما همراه باشید.

اسپکولوم؛ ابزاری مهم برای پزشکان

اسپکولوم واژینال وسیله ای فلزی یا پلاستیکی است که در معاینه‌های داخلی استفاده می‌شود. بیشتر موارد در واژن قرار داده می‌شود تا باز شود و طرفین را از هم جدا نگه دارد، که به پزشک اجازه می‌دهد تا دهانه رحم (دهانه رحم) را ببیند.

یک اسپکولوم اغلب برای جمع آوری نمونه‌هایی از سلول‌های دهانه رحم برای غربالگری سرطان دهانه رحم استفاده می‌شود. متخصص بهداشت همچنین ممکن است از اسپکولوم برای جمع آوری نمونه‌های بافتی و بررسی داخل واژن هم استفاده کند. این ابزار انواع مختلفی دارد ولی باید دقت داشت که حتما نمونه اصل آن خریداری شود تا مشکلی بعد از معاینه پزشک برای بیمار به وجود نیاید.

البته گفتنی است که اسپکولوم فقط مختص بیماری‌های رحمی‌نبوده و برای دیگر اعضای بدن از جمله بینی هم استفاده می‌شود که این مورد ابزار مخصوص خود را داشته و پزشک جراح بینی از آن برای معاینه مراجعه‌کنندگان خود استفاده می‌کند.

تجهیزات پزشکی برای برش استخوان

استئوتوم؛ تجهیزاتی برای برش استخوان

استئوتومی ‌یک روش برش استخوان برای تنظیم مجدد و تغییر شکل استخوان‌ها و مفاصل است. فک، آرنج، ستون فقرات، شانه، باسن، زانو، ساق پا، انگشتان پا و پاها محل‌های جراحی رایج آن هستند. تکنیک‌های جراحی و تنوع تکنیک‌های زیادی وجود دارد. جراح شما بهترین گزینه برای مشکل استخوانی خاص شما را مورد بحث قرار می‌دهد تا شما را با درد و ناراحتی کمتر از جای خود بلند کرده و دوباره حرکت دهد. یکی از ابزارهایی که در این عمل کارایی دارد استئوتوم است که به کمک آن پزشک جراح قسمتی از استخوان را برش داده و عمل مورد نظر خود را پیاده‌سازی می‌کند.

این ابزار بیشتر در عمل‌های مربوط به ارتوپدی استفاده شده و برای تراش استخوان کاربرد دارد. همچنین می‌تواند زائده‌های استخوانی که نیاز نیست را به کمک آن تراشید و از بین برد. در نظر داشته باشید کیفیت استئوتوم و اصل بودن آن بسیار شرط است که خرید ابزار جراحی در این سطح از فروشگاهی معتبر تهیه شود.

استخوان‌گیر؛ از مهم‌ترین تجهیزات پزشکی برای عمل

یکی دیگر از ابزارهای مهم تجهیزات پزشکی استخوان‌گیر است که کاربردهای فراوانی را دارا است. از مهم‌ترین کاربرد‌های آن همانطور که اسمش هم پیداست مثل گیره‌ای قوی استخوان را در خود نگه می‌دارد که جراح بتواند عمل خود را به راحتی روی آن انجام دهد. در عمل‌هایی که شکستگی رخ داده است این ابزار دو استخوان را شکسته شده را در یک راستا و به صورت ثابت نگه می‌دارد تا جراح بتواند بیمار را جراحی کند.

اکارتور؛ ابزاری مهم برای جراحی

اکارتور جراحی به جراحان و متخصصان اتاق عمل کمک می‌کنند تا یک برش یا زخم را در طول عمل جراحی باز نگه دارند. آنها به نگه داشتن اندام‌ها یا بافت‌های زیرین کمک می‌کنند و به پزشکان/پرستاران امکان دید و دسترسی بهتر به ناحیه در معرض دید را می‌دهند.

اکارتورها نقش مهمی‌در جراحی دارند. امروزه آنها در  اندازه‌ها، شکل‌ها و طرح‌های مختلف عرضه می‌شوند. این ابزار پزشکی می‌تواند به جراحان اجازه دهد تا در حفره‌های عمیق یا با حداقل میزان باز کردن بافت حرکت در بدن را ادامه دهند. دید بهتر در حین و در پایان جراحی هم برای تیم جراحی و هم برای بیمار مفید است.

یکی از مهم‌ترین انواع اکارتورها اکارتور سن است که یک جمع کننده دستی و دو سر است و برای جمع کردن بافت‌های سطحی در درجه اول استفاده می‌شود. اغلب در جراحی پلاستیک، جراحی‌های استخوان و مفصل کوچک، یا تروئیدکتومی‌و تشریح بافت گردن کاربرد دارد.

پنس؛ ابزار جراحی معروف

پنس برای گرفتن و تثبیت بافت استفاده می‌شود. انواع مختلفی از پنس وجود دارد که در موقعیت‌های مختلف استفاده می‌شود. بسته به طراحی نوک‌ها، از جمله اینکه پنس‌ها دندانه‌دار هستند یا نه، می‌توانند کم و بیش به بافت وارد شوند. پنس مانند یک مداد نگه داشته شود. این کنترل را به حداکثر می‌رساند و نوک آن را در بافت مورد نظر جراح تثبیت می‌کند.

پنس ابزار پزشکی مهمی‌است که برای گرفتن، دستکاری یا برداشتن بافت یا دندان از بدن استفاده می‌شود. وقتی کلمه پنس را می‌شنویم، بسیاری از ما به ابزاری فکر می‌کنیم که برای بیرون آوردن نوزاد از شکم مادر استفاده می‌شود. اما این تنها یکی از بسیاری کاربردهای انواع پنس است. باید گفت از پنس در انواع مختلفی از اقدامات پزشکی و دندانپزشکی استفاده می‌شود.

پنس ابزار پزشکی است که به عنوان انبر یا موچین عمل می‌کند. آنها اغلب برای گرفتن، دستکاری یا برداشتن بافت کاربرد دارند. گاهی اوقات فضاها برای دست‌هایی به اندازه انسان بسیار کوچک است، و این کار پنس است که می‌تواند نیرو یا فشار را به آن بافت وارد کند، مثلاً در حین کشیدن دندان، جایی که انگشتان بی‌فایده هستند.

دو نوع اصلی پنس وجود دارد: قفل کننده و غیر قفل کننده. قفل کننده‌ها اغلب به عنوان گیره یا هموستات در جراحی استفاده می‌شوند. آنها مانند قیچی هستند، اما بسته به هدف یک پنس خاص، می‌تواند در موقعیت‌های مختلفی قرار گیرد.

چاقوی جراحی؛ ابزاری مهم برای یک جراح

چاقوی جراحی ابزار تیغه ای کوچکی است که برای ایجاد برش در طی اقدامات پزشکی یا علمی‌مانند جراحی‌ها، بیوپسی‌ها و تشریح‌ها استفاده می‌شود. انواع این چاقوها نیز توسط افراد مختلف از جمله هنرمندان استفاده می‌شود زیرا برای برش‌های دقیق روی سطوح مختلف یا از طریق آنها بسیار موثر هستند. تیغه یک چاقوی جراحی باید فوق العاده تیز باشد زیرا چنین چاقوهایی باید با دقت بالایی از پوست و سایر بافت‌ها برش ایجاد کند. چاقوهای جراحی معمولاً از فولاد با کیفیت بالا ساخته می‌شوند، اگرچه گاهی اوقات از مواد گران‌تر و باکیفیت‌تر هم نیز استفاده می‌شود.

همانطور که برای چاقوی جراحی کاربردهای متفاوتی وجود دارد، انواع مختلفی از چاقوهای جراحی نیز وجود دارد. بسیاری از آنها دسته‌های قابل استفاده مجدد و تیغه‌های قابل تعویض دارند تا وقتی تیغه کدر می‌شود نیازی به تعویض کل چاقو نباشد. همچنین طرح های مختلفی برای تیغه چاقوی جراحی وجود دارد. رایج ترین چاقوهای جراحی، چاقوی جراحی استاندارد، دارای یک سطح برش منحنی است که برای برش پوست و ماهیچه مناسب است. سایر چاقوهای جراحی ممکن است دارای تیغه‌های دو لبه، تیغه‌های یک لبه، تیغه‌های مثلثی یا بسیاری از انواع مختلف تیغه‌های دیگر بر اساس کار خاصی باشند که برای آن مورد نیاز هستند.

خرید تجهیزات پزشکی از فروشگاهی معتبر

اگر برای شما هم این چالش وجود دارد که ابزارها و تجهیزات پزشکی معتبری را خرید کنید که بعدها باعث پشیمانی نشود به طور قطع یکی از بهترین انتخاب‌ها فروشگاه تجهیزات پزشکی رومیس است که با سال‌ها تجربه در این زمینه توانسته است در جهت تامین انواع کالای تجهیزات پزشکی علل خصوص با تخصص ابزارهای جراحی اقدام کرده و خیال شما را از اصل بودن کالای پزشکی مورد نظرتان راحت کند.

تجهیزات پزشکی

کافیست به فروشگاه رومیس مراجعه کرده و از تنوع محصولات پزشکی آن برخوردار شوید. این فروشگاه بر بستر آنلاین فعالیت داشته و می‌تواند کالاهای پزشکی مورد نظر شما را تامین کرده و در کمترین زمان ممکن به دست شما برساند. همچنین جهت مشاوره برای خرید این تجهیزات می‌توانید با کارشناسان فروش رومیس به صورت تلفنی صحبت کرده تا بهترین تجهیزات را خریداری نمایید.

    کانال تلگرام زوم لایف
    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی شود