زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

20 اصطلاح پرکاربرد انگلیسی که باید یاد بگیرید!

20 اصطلاح پرکاربرد انگلیسی که باید یاد بگیرید!

20 اصطلاح پرکاربرد انگلیسی که باید یاد بگیرید!

آیا می‌خواهید اصطلاحات پرکاربرد انگلیسی را بدانید و یاد بگیرید؟ دوست دارید جملاتی را غیر از «سلام» و «حالت چطور است» یاد بگیرید؟ آیا تمایل دارید اکنون مانند یک انگلیسی زبان بومی به نظر برسید (به جای اینکه منتظر بمانید تا به سطح پیشرفته دست یابید)؟ این مقاله به همین منظور نگاشته شده تا شما را به شیوه مناسبی در این زمینه راهنمایی کند. در این مطلب 20 عبارت بسیار متداول در این زبان را که هر روز توسط مردم مورد استفاده قرار می‌گیرد، بررسی می‌کنیم و مثال‌های مناسبی نیز برای هر کدام ارائه می‌دهیم. پس با ما همراه باشید.

فهرست پرکاربردترین اصطلاحات انگلیسی

عباراتی برای معرفی و یافتن دوست (Basic English Phrases for Introducing Yourself and Making Friends)

 1. Hi! I am [Name]. (And you?) سلام! من [فلانی] هستم. (و شما؟)
 2. Nice to meet you. از آشنایی با شما خوشحالم
 3. Where are you from? اهل کجا هستید؟
 4. What do you do? چه کار می کنید؟
 5. What things do you prefer to do (in free time)?      ترجیح می‌دهید (در اوقات فراغت) چه کار کنید؟           
 6. What is your phone number? شماره تلفن شما چیست؟
 7. Do you have Facebook? آیا فیسبوک دارید؟

عبارات پایه انگلیسی برای مکان‌های مختلف (Basic English Phrases for Anywhere)

 1. Thanks so much. خیلی ممنون.
 2. I really appreciate… من واقعاً از این بابت ممنونم
 3. Excuse me. ببخشید
 4. I am sorry. متاسفم
 5. What do you think? نظر شما چیست؟
 6. How does that sound? چگونه به نظر می رسد؟
 7. That sounds great. عالی به نظر می رسد
 8. (Oh,) never mind. (اوه) مهم نیست

عبارات اساسی برای یادگیری زبان انگلیسی (Basic Phrases for Learning English)

 1. I am learning English. من دارم زبان انگلیسی یاد می‌گیرم
 2. I do not understand. من نمی فهمم
 3. Could you repeat that please? لطفاً می‌شود این را تکرار کنید؟
 4. Could you please talk slower? می‌شود کمی آهسته تر حرف بزنید؟
 5. Thank you. That helps a lot. ممنون. این خیلی کمک می کند.

این اصطلاحات پرکاربردترین اصطلاحات انگلیسی هستند که یادگیری و تمرین آن‌‎ها می‌تواند تا حد زیادی نیاز شما را در زمان مکالمه با یک فرد انگلیسی زبان برطرف کند.

نحوه یادگیری عبارات پایه در زبان انگلیسی

اصطلاحات انگلیسی سخت نیستند، فقط باید نحوه و جای به کار بردن آن‌ها را فرا بگیرید که این کار با استفاده از تمرین و تکرار به یک امر ساده برای شما تبدیل خواهد شد. شما صرفا باید شیوه به کار بردن اصطلاحات انگلیسی را در زمان و مکان مناسب بدانید و این مورد را به ذهن خود بسپارید.

یکی از بهترین راه‌های فراگیری اصطلاحات پرکاربرد انگلیسی این است که همزمان با خواندن آن‌ها برای اولین بار، هر مورد را چهار بار با صدای بلند بگویید. می‌توانید هر روز این کارها را برای یادگیری هر عبارت انجام دهید:

 • موقعیتی را در ذهن خود تصور کنید که می‌توانید از اصطلاحات پرکاربرد انگلیسی استفاده کنید. افراد دیگر را در صحنه و آنچه می‌گویند تصور کنید.
 • هنگام تماشای تلویزیون، گوش دادن به رادیو، خواندن وبلاگ‌ها و غیره به دنبال این عبارت بگردید.
 • هنگامی که عبارت را جستجو کردید، از آن در گفتارها و نوشتارهای معمولی استفاده کنید. یک توییت در توییتر، یک پست فیس بوک یا یک ایمیل برای یک دوست بنویسید.
 • در نهایت، از این عبارت در دو یا 5 مکالمه واقعی استفاده کنید.
 • اصطلاحات را در لیست خود بنویسید و در حین یادگیری هر عبارت را بررسی کنید.
 • رسانه‌های انگلیسی بومی مانند برنامه‌های تلویزیونی و پادکست‌ها می‌توانند مثال‌های زیادی از عبارات و همچنین راه‌هایی برای شنیدن انواع عبارات رایج مورد استفاده در زمینه به شما ارائه دهند. تنها مشکل یادگیری از طریق رسانه‌های معتبر این است که برای یادگیری زبان طراحی نشده است. بنابراین با کلمات و عباراتی روبرو می‌شوید که قبلا هرگز نشنیده‌اید و ممکن است آنقدر سریع گفته شوند که نتوانید بفهمید چه چیزی گفته می‌شود یا چگونه آن را جستجو کنید.

یادگیری اصطلاحات پرکاربرد چه ضرورتی دارد؟

به کارگیری اصطلاحات مناسب یک امر مهم و حیاتی در زمینه آموزش زبان انگلیسی محسوب می‌شود. چرا که این زبان مملو از اصطلاحاتی است که مردم در مکالمات روزمره همواره از آن‌ها بهره می‌گیرند. یادگیری این عبارات نیاز به تلاش زیادی ندارد، فقط کافی است با استفاده از سایت‌ها و اپلیکیشن‌های مختلف و یا تهیه کتاب‌های مخصوص این اصطلاحات، معنای آنها را یاد بگیرید و تمرین کنید. این را هم در نظر داشته باشید که تمرین و تکرار را بسیار مهم تلقی کنید، زیرا بدون انجام این کار به نتیجه دلخواه خود دست نخواهید یافت.

به جرئت می‌توان گفت که 50 درصد از سخنان معمول مردمی که به زبان انگلیسی گفتگو می‌کنند، از این عبارت‌ها تشکیل شده و عدم آشنایی با آنها باعث می‌شود شما حرف‌های طرف مقابل را متوجه نشوید و منظور وی را درک نکنید. همچنین عدم استفاده از این جملات باعث می‌شود شما در نگاه فرد مقابل یک انسان فاقد تجربه و توان در زمینه انگلیسی تلقی شوید و به همین دلیل افراد تمایلی برای گفتگو با شما نخواهند داشت.

به همین دلیل اساتید برجسته زبان فراگیری اصطلاحات پرکاربرد انگلیسی را بسیار حیاتی و مهم تلقی می‌کنند. استفاده از برنامه‌های جذاب و متنوع، باعث می‌شود شما بتوانید آن‌ها را بهتر و سریع‌تر یاد بگیرید. در عین حال گوش دادن به موسیقی‌ها و دیالوگ‌های به کار رفته در فیلم‌ها و همچنین خواندن داستان‌ها در زبان اصلی کمک بیشتری به شما خواهد کرد. اگر بتوانید یک اپلیکیشن قوی و فوق حرفه‌ای نیز برای این منظور پیدا کنید، در زمینه آموزش زبان و یادگیری نکات مهم آن موفقیت بیشتری به دست خواهید آورد.

ویژگی‌های مهم یک اپلیکیشن خوب برای آموزش عبارات انگلیسی

یک اپ مناسب باید به گونه‌ای طراحی شود که در آن از ابزارهای یادگیری مناسبی استفاده شده باشد، از جمله لیست واژگان و آزمون‌های شخصی طراحی شده و همچنین فلش کارت‌های چندرسانه‌ای همراه با کلیپ‌های ویدئویی، صدا و تصاویر. این خصوصیات  می‌تواند به شما برای یادآوری کلمات و اصطلاحات کمک شایانی کند. برنامه مزبور باید با ترکیب کلیپ‌های جذاب با ابزارهایی برای کمک به درک آنها، و همچنین استفاده از داستان کوتاه انگلیسی، رویه مناسبی را برای شما ایجاد کند تا بتوانید عبارات و اصطلاحات پرکاربرد انگلیسی را به راحتی به خاطر آورید و بهتر در ذهن خود نگه دارید.

کلام آخر

سایت زبانشناس از آغاز فعالیت خود در سال 1394، افراد علاقه‌مند بسیاری را تحت حمایت خود قرار داده و توانسته در این مدت زبان‌آموزان برجسته‌ای را تربیت کند. نرم‌افزار این سایت به عنوان بهترین اپ یادگیری زبان در ایران، حاوی بخش‌های متعددی از جمله بخش داستان کوتاه انگلیسی است که می‌توانید با کمک این بخش اصطلاحات پرکاربرد انگلیسی و سایر بخش‌های مهم این زبان را به خوبی فرا بگیرید.

اولویت این وب‌سایت این بوده که افراد را با روش‌های جذاب و سرگرم‌کننده آموزش دهد و شیوه‌های تکراری و کسالت‌آور را از شیوه آموزشی خود به طور کامل حذف کند. پس شما نیز در صورت تمایل به یادگیری عبارت‌های انگلیسی با استفاده از ابزارهای نوین و شیوه‌های مناسب، می‌توانید از خدمات زبانشناس بهره بگیرید.

  کانال تلگرام زوم لایف
  ارسال نظر
  عکس خوانده نمی شود