زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

چه کشورهایی برای کار کردن و رفاه زندگی مناسب هستند؟

چه کشورهایی برای کار کردن و رفاه زندگی مناسب هستند؟

چه کشورهایی برای کار کردن و رفاه زندگی مناسب هستند؟

اجازه اقامت یا شهروندی یک کشور با استانداردهای بالای زندگی، درهای زیادی به زندگی راحت را برای فرد باز می‌کند. البته باید گفت که تفسیر راحتی برای هر کسی متفاوت است؛ بعضی به دنبال یک موقعیت شغلی خوب هستند و بعضی دیگر به دنبال آموزش باکیفیت کودکانشان هستند.

راهنمایی از بهترین کشورها برای زندگی و سیاست های مهاجرتی هر کدام را در اینجا برایتان تهیه کرده ایم. قرار است درباره کشورهایی که کارفرماهای دست و دلباز، کیفیت بالای زندگی و سیستم آموزشی قدرتمندی دارند صحبت کنیم.

کشورهایی که بهترین شرایط را برای خارجی‌ها فراهم می‌کنند

بنا به بررسی های اخیر مطالعه ای که بر روی 20 هزار نفر از صد کشور جهان انجام شد، سوئیس، نیوزلند، آلمان و اسپانیا بهترین کشورهای جهان برای کار و زندگی هستند. کشورها براساس سه پارامتر مورد ارزیابی قرار گرفتند:

  • اقتصاد: شرایط اقتصادی و موقعیت‌های شغلی.
  • رفاه خانواده: دسترسی به آموزش و درمان، در کنار درآمد کافی برای تامین امکانات مورد نیاز برای فرزندان
  • استاندارد زندگی: در نظر گرفتن امنیت، فرهنگ و موقعیت حضور افراد خارجی در جامعه و پیدا کردن دوست.

سنگاپور و استاندارد بالای زندگی

کشورهای خوب برای زندگی

سنگاپور به چند دلیل در میان سه کشور برتر برای زندگی است: شرایط اقتصادی، شرایط رقابتی و سطح درآمد. سنگاپور از لحاظ نسبت استاندارد زندگی به درآمد برای خارجی ها در رتبه اول قرار دارد. میانگین درآمد متخصصین خارجی در سنگاپور، برابر با 162 هزار دلار در سال است. بیشترین تقاضای کار در سنگاپور برای متخصص IT، پزشکان، مهندسین و اساتید آموزش زبان های خارجی است.

شرکای اصلی تجاری سنگاپور را کشورهای چین، هنگ کنگ، مالزی، اندونزی، ژاپن و ایالات متحده امریکا تشکیل می‌دهند. بنابراین کارفرمایان بیشتر تمایل به استخدام متخصص های باتجربه کار در این کشورها دارند.

نیوزیلند؛ یک فضای دوستانه

نیوزیلند در رده بندی بهترین کشورها برای زندگی در جایگاه سوم قرار دارد و هر یک از پاسخ دهندگان به پرسشنامه ما از برخورد دوستانه شهروندان آن با خارجی‌ها گفته اند. از امتیازات دیگر این کشور می توان به محیط زیست خوب، فرهنگ غنی و ثبات اقتصادی اشاره کرد.

برآوردها نشان می دهد که میانگین درآمدی متخصص های خارجی، 88041 دلار در سال است. متخصصین خارجی، بیشتر جذب حوزه های تجارت گردشگری و کشاورزی می شوند. از حوزه های دیگری که معمولا متخصصین خارجی در آن استخدام می‌شوند، می توان به آموزش، درمان و حفاظت منابع طبیعی اشاره کرد.

سوئیس بهترین درآمدها را دارد

کشورهای خوب برای کار و زندگی

82 درصد خارجی ها معتقد بودند که استاندارد زندگیشان از زمان مهاجرت به سوئیس به صورت قابل توجهی بهبود یافته است. 80 درصد پاسخ دهندگان به ثبات اقتصادی و سیاسی کشور مطمئن هستند و احساس امنیت خود را در جواب‌هایشان بروز داده‌اند.

سوئیس برای محیط زیست خوبش معروف است؛ 70 درصد پاسخ دهندگان بعد از مهاجرت به این کشور، یک سبک زندگی فعال را در پیش گرفتند و زمان بیشتری را برای آرامش در طبیعت اختصاص می دهند.

عیب اصلی زندگی در سوئیس، هزینه بالای اجاره و خرید املاک است؛ هزینه آموزش و خدمات درمانی هم به نسبت کشورهای دیگر حوزه اروپا بالاتر است.

اولویت استخدام در سوئیس با شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا و اتحادیه تجارت آزاد اروپا، یعنی کشورهای نروژ، لیختن اشتاین و ایسلند است. سرانه هر استان دیگر کشور سوئیس برای کشورهای دیگر، به صورت سالیانه اعلام می‌شود.

استخدام شدن در مشاغلی که به تخصص یا تجربه بخصوصی نیاز نداشته باشد، تقریبا غیرممکن است. قانون مهاجرت سوئیس به سوی اقتصاد مستقل از خارجی هایی گام بر میدارد که قصد استخدام شدن در این کشور را ندارند. عقد قرارداد با مقامات استانی برای پرداخت مالیات یک خانه، برای خارجی هایی که قصد گرفتن مجوز اقامت در سوئیس را دارند، ضروری است. این مقدار از سوی هر استان به صورت جداگانه تعیین می شود، اما حداقل این مقدار برابر 450 هزار فرانک یا معادل با 477 هزار دلار است.

کیفیت آموزشی آلمان بسیار بالا است

کشور آلمان در بسیاری از رده بندی ها چهارم است؛ درآمد متخصصین خارجی که به استخدام شرکت‌های خارجی در بیایند، به صورت میانگین 95337 دلار در سال است. یکی از مزیت های اصلی آلمان، سطح بالای آموزشی آن است. در میان 500 دانشگاه برتر دنیا، 47 دانشگاه آلمانی شامل دانشگاه فنی، دانشگاه لودویگ و ماکسی میلین مونیخ و دانشگاه روپرِخت و کارل هایدلبرگ حضور دارند. معمولا اکثر افراد بعد از تحصیل در دانشگاه‌های این کشور، اقدام به جستجوی کار می‌کنند یا تمایل دارند در کنار تحصیل خود یک کار دانشجویی داشته باشند. پیدا کردن شغل در کشور آلمان بسیار راحت است، تنها باید شرایط مورد نیاز برای یافتن شغل در این کشور را داشته باشید.

کانادا در استانداردهای مختلف زندگی سرآمد است

در گزارشات جهانی، مبحث قدردانی از کانادا به دلیل تعداد نقاط زیاد دارای ثبات اقتصادی و سیاسی، امنیت، و رفاه زندگی آورده شده است. ماموران ارزیابی و رتبه بندی به سطح بالای آموزش و درمانی این کشور اشاره کرده اند. کانادا، لوکزامبورگ و سوئیس به عنوان بهترین کشورها برای تجارت محسوب می شوند.

شهروندی کانادا را می‌توان با سرمایه گذاری حداقل 1.2 میلیون دلار کانادا به دست آورد. یا اینکه وارد سیستم اکسپرس اینتری شوید و با استفاده از خدمات کاریابی این سیستم، احتمال پذیرشتان را افزایش دهید.

دانمارک؛ شادترین کشور دنیا

دانمارکی که معمولا "شادترین مردمان دنیا" را دارد، مهاجرین بسیاری که به دنبال تغییر در زندگی و پیشرفت در کارشان بوده اند را به خود جذب کرده است. به همین خاطر هم بهترین کشور اروپا برای زندگی هستیم!

در این کشور می توانید با توازن بسیار مناسب میان کار و زندگی، سطح بالای آموزشی و یک فضای کاری بسیار خوشایند مواجه می شوید. اینها تنها چند دلیل از دلایلی است که دانمارکی ها از خارجی ها خوششان می آید.

شاید کار در دانمارک برای بعضی ها به دلیل ساختار کاری flat و غیررسمی بسیاری از شرکتهای دانمارکی، عجیب و شوکه کننده باشد. مردم دانمارک جنبه های مختلف زندگی را زیاد جدی نمی گیرند، و اگر صدا کردن به نام کوچک را در شرکتها دیدید، اصلا تعجب نکنید. بعلاوه تمامی کارمندان شرکت های دانمارکی در تصمیمات شرکت (که در مجامع عمومی بیان می شوند)، صاحب نظر هستند.

نروژ؛ زیباترین کشور برای زندگی

زندگی در نروژ موقعیت بسیار خوبی برای خانواده ها و متخصص هایی است که به دنبال ایجاد توازن در زندگی روزمره و زیبایی های اسکاندیناوی هستند. نروژ از بالاترین تراکم آبدره در جهان و همچنین جنگل هایی مملو از گونه‌های جانوری مختلف است. اما در عین حال هم می توانید انتظار یک زندگی مدرن و شهری، با ترکیبی از فرهنگ و فضای دوستانه و متنوع شهری را داشته باشید که حق انتخاب بسیار مناسبی از میان کلاب ها، رستوران ها و کافه ها در اختیار شهروندانش قرار می دهد.

موقعیت های تجاری مختلفی، به خصوص در زمینه نفت و گاز (نروژ، نهمین تولیدکننده نفت جهان و سومین تولیدکننده گاز اروپا است) در نروژ وجود دارد که اغلب مهاجرین را عمدتا متخصص های این حوزه ها تشکیل می دهند.  اما نفت و گاز تنها حوزه هایی نیستند که مهاجران خارجی را به سمت خود می کشد. نروژ از جذب نیروهای کار از جهان استقبال می کند؛ IT، ارتباطات، حوزه مهندسی و حمل و نقل نیز از موقعیت های مناسب کاری در نروژ به شمار می رود. البته این نکته را هم باید گفت که با نیروهای ماهر و متخصص تربیت شده در سیستم آموزشی برجسته، رقابت سفت و سختی برای گرفتن "شغل رویایی" در نروژ جریان دارد.

منبع: مقالات سایت کاریابی بین‌المللی ورسک

    کانال تلگرام زوم لایف
    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی شود