زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

مزایا و معایب شغل قنادی | 16 نکته مهم در مورد قنادی

مزایا و معایب شغل قنادی | 16 نکته مهم در مورد قنادی

مزایا و معایب شغل قنادی | 16 نکته مهم در مورد قنادی

آیا در حال حاضر به باز کردن قنادی فکر می‌کنید یا کسی را می‌شناسید که می‌خواهد این شغل را انتخاب کند؟ پس این مقاله دقیقا برای شماست!

داشتن استعداد و اشتیاق برای قنادی تنها شرایط استخدامی است که بسیاری از قنادی‌ها به آن نیاز دارند. تحصیلات شما از تجربه عملی و در بسیاری موارد از طریق کارآموزی حاصل می‌شود. شیرینی پزی یک هنر است و نیاز به دقت، اشتیاق و خلاقیت دارد. به عنوان یک قناد، شما مواد ساده را به شاهکار تبدیل خواهید کرد. هر روز چیز جدیدی یاد خواهید گرفت و با چالش‌های جدیدی روبرو خواهید شد.

مزایای شغل قنادی

1. فراهم بودن امکان خلاقیت

یکی از مزیت‌های قنادبودن این است که می‌توانید در تولید محصولاتتان کاملا خلاق باشید. در نتیجه، اگر فردی خلاق هستید که دوست دارد چیزهای جدید را امتحان کند و مهارت‌های خود را بیشتر توسعه دهد، به احتمال زیاد شغل قنادی می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

2. امکان مستقل شدن در آینده

اگر یاد بگیرید که چگونه شیرینی‌های خوشمزه درست کنید، می‌توانید بعد از چند سال قنادی خود را باز کنید. این نیز تا حد زیادی به شخصیت و ترجیحات شخصی شما بستگی دارد.

در حالی که داشتن کسب و کار قنادی خود چالش برانگیزتر خواهد بود و همچنین به کاغذبازی زیادی نیاز دارد، شما رئیس خود خواهید بود و می‌توانید هر کاری را که می‌خواهید انجام دهید. همچنین باز کردن قنادی در بسیاری از کشورها بسیار آسان است.

۳. راه اندازی اولیه با سرمایه اندک

تنها چیزی که نیاز دارید یک فضای کاری، مقداری تجهیزات و مواد لازم برای شروع است. اگر می‌خواهید در دراز مدت به صورت خوداشتغالی کار کنید و به جای کار کردن برای شخص دیگری، رئیس خود باشید، بازکردن قنادی می‌تواند عالی باشد. با استفاده از یک نرم افزار حسابداری قنادی، می‌توانید به راحتی حساب دخل و خرج کسب و کارتان را داشته باشید.

نرم افزار حسابداری قنادی

۴. عدم نیاز به تحصیلات دانشگاهی

برای شغل قنادی به تحصیلات دانشگاهی نیاز ندارید. در حالی که بسیاری از مردم مجبورند به دانشگاه بروند تا شغل رویایی خود را پیدا کنند، شما می‌توانید از همان روز اول شروع به کسب درآمد کنید.

۵. آوردن لبخند بر لبان مردم

به عنوان صاحب یک قنادی شما در جایگاهی هستید که می‌توانید لبخند به لبان مردم بیاورید.

مشتریان شما چه برای رویدادهای خاص و چه صرفاً برای میان وعدۀ خودشان، شیرینی سفارش دهند، به خاطر کاری که شما انجام می‌دهید، روحیه بهتری دارند. چه چیزی می‌تواند ارزشمندتر از تغییر مثبت روز یک نفر به این روش باشد؟

۶. کار پرتحرک

آیا می‌دانستید که نشستن طولانی مدت خطر ابتلا به فشار خون بالا، بیماری قلبی و سایر بیماری‌های جدی پزشکی را افزایش می‌دهد؟

در حالی که برخی از مردم دوست دارند مشاغل اداری داشته باشند، اکثر مردم از آن متنفرند. در واقع، کار کردن در یک دفتر در طول روز هیچ ارتباطی با طبیعت انسان ندارد. ما به عنوان انسان تکامل یافته‌ایم که در تمام طول روز در حال حرکت در اطراف، جستجوی غذا و ساختن چیزهای مختلف باشیم. بنابراین، در حالی که کارمندان مشاغل اداری باید در یک محیط نسبتاً مصنوعی کار کنند، شما فرصت‌های زیادی برای حرکت کردن در طول روز کاری خود دارید.

۷. فراهم بودن امکان کار در خانه

کار در داخل خانه در صورتی در شرایطی که هوا بارانی یا برفی است، بسیار عالی به نظر می‌رسد. با تبدیل شدن به یک قناد، این امکان را خواهید داشت که در آن شرایط نامساعد جوری در داخل خانه کار کنید. البته کار به صورت دورکاری نیاز به تجهیزات نرم افزاری مناسب دارد. برای مثال شما باید یک نرم افزار فروشگاهی داشته باشید که بتوانید با استفاده از اینترنت از هر مکانی به آن دسترسی داشته باشید.

راه اندازی قنادی

معایب شغل قنادی

در حالی که داشتن قنادی مزایای زیادی دارد، اما هنوز این شغل معایبی نیز دارد.

1. حقوق کم

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، قنادی‌ها درآمد کمی دارند. حتی قنادی‌های برتر کشور نیز نمی توانند به درآمد کلانی برسند. رشد رو به بالا یا افزایش دستمزد در این صنعت زیاد نیست.

2. شروع به کار از صبح زود

یکی دیگر از معایب شغل قنادی این است که باید صبح خیلی زود از خواب بیدار شوید. در واقع، بسیاری از قنادی‌ها روز کاری خود را از نیمه‌های شب بین ساعت 2 تا 4 صبح شروع می‌کنند، زیرا آنها باید تمام محصولات پخته شده را برای صبح زود که مردم باید به سر کار بروند، آماده کنند.

بنابراین، اگر فردی هستید که عاشق خوابش است و نمی‌خواهید صبح زود از خواب بیدار شوید، به احتمال زیاد با داشتن شغل دیگری وضعیت بهتری خواهید داشت.

۳. رایج بودن مشکلات خواب

از آنجایی که قنادها باید صبح زود بیدار شوند، بسیاری از آنها از مشکلات جدی خواب نیز رنج می‌برند. در واقع، ما به عنوان انسان با کار در روز و خواب در شب تکامل یافته‌ایم، زیرا در اوایل تاریخ برق نداشته‌ایم. در نتیجه، بدن و مغز ما همچنان در طول روز بهترین عملکرد را دارد و کار در شب می‌تواند به نوعی غیرطبیعی تلقی شود. همچنین می‌تواند ریتم طبیعی خواب ما را از بین ببرد.

۴. فرصت‌های شغلی محدود

به عنوان یک قناد فرصت‌های شغلی زیادی نخواهید داشت، زیرا تنها چیزی که واقعاً آموخته‌اید، پخت و پز است. با این حال، اگر شما یک قناد هستید، برای سال ها یا حتی دهه‌ها فقط باید شیرینی و سایر محصولات پخته درست کنید.

۵. انجام دادن کارهای روتین

اگر قنادی خود را دارید، این آزادی را خواهید داشت که محصولات جدیدی اختراع کنید. با این حال، اگر به عنوان کارگر در یک قنادی کار می‌کنید، اغلب این سطح آزادی را نخواهید داشت. اغلب اوقات، مجموعه‌ای از شیرینی‌ها و کیک‌ها وجود دارد که قنادی شما برای مشتریان شما فراهم می‌کند و شما فقط باید همان کارهای روتین را هر روز انجام دهید.

۶. فشار کاری قابل توجه

همچنین فشار کاری برای قنادها می‌تواند قابل توجه باشد. به خصوص اگر مرتکب اشتباه شوید، در چنین شرایطی، رئیس شما اغلب از شما راضی نخواهد بود و حتی در بدترین حالت ممکن است شما را اخراج کند.

۷. دلزدگی از شغل

بسیاری از قنادها نیز مدتی پس از راه اندازی قنادی از کار خود خسته می‌شوند. مطمئناً در ابتدا همه چیز هیجان انگیز بوده است. با این حال، پس از چند سال، بسیاری از قنادها این سوال را مطرح می‌کنند که آیا این مسیر شغلی واقعا برای آنها مناسب بوده است یا خیر. و بسیاری از آنها به دنبال فرصت‌های شغلی جایگزین هیجان انگیزتری می‌روند.

۸. کار در آخر هفته و ایام تعطیل

روز کاری شما زمانی تمام می‌شود که بقیه دنیا تازه از خواب بیدار می‌شوند. روز کاری یک قنادی اغلب طولانی است. اکثر قنادی‌ها آخر هفته‌ها کار می‌کنند و اضافه کاری در مناسبت‌ها و تعطیلات تقریبا قطعی است. اگر با ساعات طولانی کار سخت مخالف هستید، ممکن است بخواهید در این حرفه تجدید نظر کنید.

۹. چالش تعادل بین کار و زندگی

به عنوان یک قناد، باید تلاش بیشتری برای اطمینان از تعادل بین کار و زندگی انجام دهید. خواب و کار مهم هستند، اما گذراندن وقت با خانواده و دوستان نیز مهم است. حفظ تعادل بین کار و زندگی چیزی است که برای رسیدن به آن باید سخت تلاش کنید.

سخن پایانی

قنادی یک صنعت بسیار رقابتی است. نکته مثبت این است که این صنعت فرصت‌های آموزشی زیادی دارد و امکان استقلال شغلی در آینده برای فرد مهیا است.

    کانال تلگرام زوم لایف
    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی شود