زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

شرایط خرید خانه در ترکیه

شرایط خرید خانه در ترکیه

شرایط خرید خانه در ترکیه

کشورهای بسیار زیادی هستند که برای ورود افراد سرمایه‌ دار خارجی به کشور خود امکانات و تسهیلات مختلفی را در نظر می‌ گیرند. این امکانات و تسهیلات ممکن است در حوزه کسب و کار بوده و یا در بخش املاک و مستغلات خلاصه شود. کشور ترکیه در سال‌ های گذشته تصمیم به آن گرفته که برای خرید ملک در ترکیه تسهیلات و امکانات ویژه‌ ای را به افراد ارائه دهد. این امکانات به حدی است که شما می توانید با خرید خانه در ترکیه حتی به عنوان شهروند این کشور نیز شناخته شوید.

البته باید به این موضوع توجه داشت که برای خرید خانه در ترکیه لازم است تا شرایط و قوانین مهم برای این فرایند را بدانید. اگر به واسطه حضور در تور ترکیه لحظه آخر به این کشور سفر کردید و علاقه‌ مند شدید تا در کشور ترکیه برای خود خانه‌ ای را خریداری کنید، با ما همراه باشید، زیرا در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به فرآیند خرید ملک در ترکیه بیاندازیم.

خرید خانه در ترکیه

کشور ترکیه یکی از کشورهای خاورمیانه است که در سال ‌های اخیر رشد اقتصادی فوق ‌العاده ای کرده است و همین موضوع باعث شده تا این کشور مقصد سرمایه ‌گذاران خارجی شده و افراد برای خرید املاک و مستغلات به این کشور سفر کنند. اگر به دنبال آن هستید تا با خرید خانه در کشور ترکیه از مزایا و امکانات این کار استفاده کنید، لازم است تا با قوانین و مقررات این کار آشنا باشید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن این کار را انجام دهید. یکی از موضوعات بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که هر یک از اتباع خارجی در کشور ترکیه تنها می تواند تا مرز ۳۰ هکتار از زمین های کشور ترکیه را خریداری کنند و از سوی دیگر، اتباع خارجی نیز نمی توانند اراضی نزدیک مناطق نظامی و امنیتی را خریداری کنند.

یکی از قوانین بسیار مهمی که برای جلوگیری از به دست آوردن زمین های کشور ترکیه وضع شده است، این است که اتباع خارجی تنها ۱۰ درصد از اراضی و املاک هر ناحیه و یا شهر را می ‌توانند بخرند و در صورتی که یک فرد از این قوانین سرپیچی کند، خرید ملک او در کشور ترکیه ابطال می‌ شود.

قیمت خرید خانه در ترکیه

برای پاسخ به این سوال که قیمت خرید خانه در ترکیه چقدر است نمی ‌توان قیمت دقیقی تعیین کرد، زیرا با توجه به شرایط هر شهر، موقعیت هر ملک، سن بنا و... ممکن است قیمت ها دستخوش تغییر شود، اما به صورت کلی اگر بخواهیم بازه ای برای قیمت خرید آپارتمان در کشور ترکیه تعیین کنیم، باید گفت که خرید هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر های کشور ترکیه بین 3 هزار تا ۱۰ هزار لیر ترکیه قیمت دارد و برای خرید هر متر مربع آپارتمان در خارج از مرکز شهر های کشور ترکیه باید بین 2 هزار تا ۵ هزار لیر ترکیه هزینه کرد.

شما می توانید با خرید ملک در شهرهای کوچک کشور ترکیه، هزینه خرید را به طرز چشمگیری کاهش دهید. موضوع حائز اهمیت آن است که بودجه شما برای خرید خانه در کشور ترکیه چقدر است و از سوی دیگر قصد دارید تا در کدام یک از شهرهای کشور ترکیه برای خود خانه بخرید.

ترکیه برای خرید خانه

بهترین مناطق ترکیه برای خرید خانه

اگر قصد دارید تا خانه ای را خریداری کنید که در یک منطقه مناسب قرار داشته باشد، لازم است تا به چند نکته بسیار مهم توجه داشته باشید. اول این که سعی کنید تا در مناطقی خانه بخرید که از لحاظ آب و هوایی و اقتصادی در شرایط بسیار خوبی قرار داشته باشد. به عنوان مثال شهر استانبول گزینه مناسبی برای خرید خانه است، زیرا این شهر یکی از مهم ترین و بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی و خرید خانه به حساب می آید. البته لازم به ذکر است که خرید خانه در این شهرها نیاز به پرداخت هزینه بسیار زیادی دارد و باید به این موضوع توجه داشت.

از سوی دیگر به شما پیشنهاد می ‌کنیم تا برای آن که خرید بسیار خوبی داشته باشید، به سراغ شهرها و مناطقی در کشور ترکیه بروید که در حال پیشرفت و توسعه هستند. این شهرها گزینه بسیار خوبی برای خرید خانه به حساب می ‌آیند، زیرا شما می توانید با پرداخت هزینه بسیار کمی در این شهرها برای خود خانه بخرید و بعد از گذشت چند سال شاهد رشد ارزش خانه خود باشید.

خرید خانه در ترکیه

مراحل خرید خانه در ترکیه

برای آن که بتوانید خانه مورد نظر خود را در کشور ترکیه خریداری کنید، لازم است تا مراحل این کار را بدانید و با توجه به این مراحل، فرآیند خرید خانه در ترکیه را انجام دهید. برای خرید خانه در کشور ترکیه لازم است مدارکی چون گذرنامه، کد مالیاتی محلی، یک حساب بانکی، مدارک محل سکونت کشور خود و دو قطعه عکس ۳ در ۴ را به همراه داشته باشید.

برای خرید خانه در کشور ترکیه در وهله اول لازم است تا به این کشور سفر کرده و پس از بازدید از املاک مختلف، خانه مورد نظر خود را پیدا کنید. کارشناسان شهرداری کشور ترکیه خانه را قیمت گذاری کرده مبلغ مورد نظر را به حساب مالک واریز می ‌کنید. البته این مبلغ به عنوان پیش پرداخت است و در روز انتقال سند، واریز باقی وجه انجام می‌ شود. بعد از آن کمتر از یک هفته سند به شما تحویل داده می شود. اگر قصد دارید با خرید خانه به این کشور مهاجرت کنید، می‌توانید به اداره مهاجرت ترکیه رفته و با داشتن مدارک و پاسخ به چند سوال ساده، کارت اقامت یکساله ترکیه را دریافت کنید.

این موضوع توجه داشت که هزینه های خرید خانه در ترکیه نیز با توجه به موارد زیر تعیین می شود:

 • محضری کردن کپی هر پاسپورت ۲۰۰ لیر؛
 • هزینه انتقال سند ۲ تا ۳ درصد مبلغ کل ملک خریداری شده؛
 • عوارض شهرداری ۲ الی ۳ درصد مبلغ کل ملک خریداری شده؛
 • کمیسیون بنگاه ۳ تا ۵ درصد مبلغ کل ملک خریداری شده؛
 • پول خاک ۸۰ دلار + ۸۹ لیر به ازا هر نفر؛
 • سن بیمه ۳۰۰ الی ۸۰۰ لیتر به ازا هر نفر با توجه به سن.

با پرداخت این هزینه ‌ها می ‌توانید به راحتی خانه مورد نظر خود را در کشور ترکیه خریداری کنید.

  کانال تلگرام زوم لایف
  ارسال نظر
  عکس خوانده نمی شود