زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

10 نکته مهم در سفرهای خانوادگی

10 نکته مهم در سفرهای خانوادگی

10 نکته مهم در سفرهای خانوادگی

چگونه برای یک سفر خانوادگی آماده شویم؟ اگر برنامه سفر با خانواده دارید، خوب است که برخی نکات را رعایت کنید تا در سفر بتوانید نهایت لذت را از کنار هم بودن ببرید. با خانواده به سفر رفتن یکی از بهترین لحظات زندگی است. سفر با خانواده راه بسیار خوبی برای دیدن جاهایی که دوست دارید، استراحت و لذت بردن از این زمان است. در این مطلب 10 نکته در سفرهای خانوادگی را با هم می‌خوانیم.

1. برنامه سفر را با توجه به شرایط خانواده تنظیم کنید. اگر مسافت تا رسیدن به مقصد طولانی است سعی کنید با قطار و یا هواپیما سفر کنید.

2. قبل از شروع سفر حتماً از شرایط آب و هوایی مسیر و مقصد و همچنین اگر با ماشین سفر می‌کنید از شرایط جاده و میزان ترافیک وغیره اطلاعات بدست آورید.

3. راهنمای سفر به شهر مورد نظر را در اینترنت جستجو کرده و اطلاعات مورد نیاز را یادداشت برداری کنید تا اگر در شرایطی به اینترنت دسترسی نداشته باشید، بتوانید از یادداشت خودتان استفاده کنید.

4. اگر در برنامه سفر قصد دارید به دریا بروید یا استخر و پارک آبی معروفی در مقصد سفرتان هست ضد آفتاب، عینک شنا یا هر وسیله استخر دیگر را بردارید.

5. در هر فصلی که قصد سفر دارید با توجه به شرایط مقصد سفر، یک لیست از لباس‌های مورد نیاز برای هر یک از اعضای خانواده تهیه کنید. لباس‌های چند منظوره را هم بردارید!

6. اطلاعات سفر خود را (دفترچه بیمه، کارت شناسایی معتبر، گذرنامه، بلیط، شماره های اضطراری و …) در یک پوشه سازماندهی کنید.

7. اگر با بچه‌های کوچک به مسافرت می‌روید برای آن‌ها چیزهایی مثل دی وی دی، کتاب‌های رنگ آمیزی، MP3 پلیر و حیوانات مورد علاقه‌شان را بیاورید و به خاطر داشته باشید کودکان پس از مدتی بی‌قرار می‌شوند و بچه‌های زیر 13 سال در یک مسافرت 4 ساعته با ماشین، اگر کاری برای انجام دادن نداشته باشند خسته و کلافه می‌شوند.

8. محدویت‌هایی که برای وسایل داخل چمدان در سفر با هواپیما دارید، از قبل بررسی کنید. این کار باعث جلوگیری از تأخیر، بابت چک کردن چمدان هایتان می‌شود.

9. اگر بیش از دو ساعت رانندگی می‌کنید یا کودکی همراهتان است، با خودتان تنقلات ببرید.

10. یک لیست از همه چیزهایی که می‌خواهید ببرید تهیه کنید تا چیزی را فراموش نکنید.

یادتان باشد:
- از تعطیلات لذت ببرید!
- آرامش تنها چیزی است که قطعاً نیاز دارید.
- باید روز رفتن خود را مشخص کنید و از قبل آماده شوید تا مجبور نشوید در لحظه آخر همه چیز را آماده کنید. اگر از قبل آماده نشوید، احساس می‌کنید تحت فشار باید همه - کارها انجام شود.
- اگر خدای ناکرده تصادف کردید عصبی نشوید و آرامش تان را حفظ کنید.
- اگر قصد سفر با هواپیما به کشور دیگری را دارید حتماً قوانین خاص خطوط هوایی را رعایت کنید.

کانال تلگرام زوم لایف
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود
تعداد نظرات (2)
  1. M در 6 تیر 1400
    مسافرت با احترام و عشق خوش میگذره
    پاسخ
  2. mehrparvaz.com در 26 آذر 1397

    سفر خانوادگی هیچ وقت خوش نگذشت . همش خشک و بی روح بود . 

    پاسخ