زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

بیماران مبتلا به دیابت می توانند روزه بگیرند؟

بیماران مبتلا به دیابت می توانند روزه بگیرند؟

بیماران مبتلا به دیابت می توانند روزه بگیرند؟

در ماه رمضان، افرادی که توانایی روزه گرفتن دارند، روزه می گیرند، آیا بیماران مبتلا به دیابت می توانند روزه بگیرند؟ بیمارانی که مبتلا به بیماری دیابت هستند و دارو مصرف می کنند باید پیش از روزه گرفتن به پزشک متخصص مراجعه کنند. ممکن است پزشک متخصص میزان و نوع دارو دیابت شان را تغییر دهد.

مبتلایان دیابتی که خطر کمی برای روزه گرفتن دارند باید در طول مدت روز که روزه هستند و پس از افطار با دستگاه سنجش قند خون میزان قند خونشان را اندازه گیری کنند. میزان قند خون این افراد در طول روز نباید کمتر از 70 و پس از افطار نباید بیش از 300 باشد.

افرادی که با حملات پیاپی کاهش قند خون مواجه هستند، از کسانی هستند که توصیه می شود روزه نگیرند و یا قبل از روزه گرفتن به پزشک متخصص مراجعه کنند.

دیبابتی هایی که نباید روزه بگیرند

مبتلایان به دیابت نوع یک، افرادی که انسولین تزریق می کنند و یا دیابت همراه با نارسایی کلیوی و یا قلبی دارند و یا زنان که دچار دیابت دوره بارداری هستند روزه گرفتن برایشان امکان بروز خطر دارد.

کانال تلگرام زوم لایف
توجه: اطلاعات موجود در مجله اینترنتی زوم لایف، از منابع معتبر خارجی تهیه و ترجمه شده است اما جایگزین هیچ‌یک از نسخه‌هایی که پزشکان می‌نویسند، نیست. اگر فکر می‌کنید مشکل پزشکی دارید، لطفاً برای تشخیص و درمان به پزشک مراجعه کنید.
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود