زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

بیماران مبتلا به دیابت می توانند روزه بگیرند؟

بیماران مبتلا به دیابت می توانند روزه بگیرند؟

بیماران مبتلا به دیابت می توانند روزه بگیرند؟

در ماه رمضان، افرادی که توانایی روزه گرفتن دارند، روزه می گیرند، آیا بیماران مبتلا به دیابت می توانند روزه بگیرند؟ بیمارانی که مبتلا به بیماری دیابت هستند و دارو مصرف می کنند باید پیش از روزه گرفتن به پزشک متخصص مراجعه کنند. ممکن است پزشک متخصص میزان و نوع دارو دیابت شان را تغییر دهد.

مبتلایان دیابتی که خطر کمی برای روزه گرفتن دارند باید در طول مدت روز که روزه هستند و پس از افطار با دستگاه سنجش قند خون میزان قند خونشان را اندازه گیری کنند. میزان قند خون این افراد در طول روز نباید کمتر از 70 و پس از افطار نباید بیش از 300 باشد.

افرادی که با حملات پیاپی کاهش قند خون مواجه هستند، از کسانی هستند که توصیه می شود روزه نگیرند و یا قبل از روزه گرفتن به پزشک متخصص مراجعه کنند.

دیبابتی هایی که نباید روزه بگیرند

مبتلایان به دیابت نوع یک، افرادی که انسولین تزریق می کنند و یا دیابت همراه با نارسایی کلیوی و یا قلبی دارند و یا زنان که دچار دیابت دوره بارداری هستند روزه گرفتن برایشان امکان بروز خطر دارد.

کانال تلگرام زوم لایف
توجه: مطالب موجود در مجله زوم لایف، جایگزین نسخه پزشکان نیست. اگر مشکل پزشکی دارید، برای تشخیص و درمان به پزشک مراجعه کنید.

شعار ما در مجله اینترنتی زوم لایف، کمک به زندگی بهتر با ارائه محتوای مفید درباره سلامتی است. برای این منظور از منابع معتبر خارجی که در حوزه سلامت و سبک زندگی است فعال هستند برای تولید محتوا و ارائه آن به شما کاربران محترم استفاده می‌کنیم.

ارسال نظر
عکس خوانده نمی‌شود