زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

اسید هیومیک برای گیاهان آپارتمانی و 8 فایده آن

اسید هیومیک برای گیاهان آپارتمانی و 8 فایده آن

اسید هیومیک برای گیاهان آپارتمانی و 8 فایده آن

شاید برای خیلی از افراد اسید هیومیک یک ماده ناشناخته باشد و هنگامی که در باره آن صحبت می شوند ندانند که اسید هیومیک چیست و چه کاربردی دارد. در این محتوا ما تصمیم بر این گرفته ایم که، درباره اسید هیومیک برای گیاهان آپارتمانی و تاثیرات مثبت و مفید آن برای شما محتوای آموزشی تهیه کنیم. پس اگر می خواهید بدانید که چرا باید از اسید هیومیک استفاده کنید و یا فواید استفاده از اسید هیومیک برای گیاهان آپارتمانی چیست تا آخر این محتوا را مطالعه کنید.

اسید هیومیک چیست؟

اسید هیومیک چیست؟ باید گفت که اسید هیومیک یکی از بهترین تقویت‌ کننده های خاک موجود در سطح بازار می‌باشد که امروزه، مورد استفاده بسیاری از کشاورزان قرار گرفته است. ماده اسید هیومیک صد در صد طبیعی است و خاصیت اصلی آن این است که، خاک ضعیف را به خاک بسیار عالی و حاصلخیز تبدیل می‌کند.

هم چنین اسید هیومیک برای گیاهان آپارتمانی، یک تقویت‌ کننده ارگانیک بسیار عالی است، زمانی که اسید هیومیک با سایر کود های متنوع ترکیب می شود به صورت فوق‌العاده عمل می‌کند.

اگر بخواهیم به معنای دیگر تحلیل کنیم باید گفت که، در واقع زمانی که، کود های طبیعی با اسید هیومیک ترکیب می‌شوند، کارایی بیشتری پیدا کرده و از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه می‌شوند. در حقیت این موضوع واقعیت دارد که، زمانی که شما از اسید هیومیک برای گیاهان آپارتمانی استفاده می کنید تاثیرات و اثر بخشی کود های دیگر چند برابر می شود.

یک نکته مهم و قابل ذکر این است که، از اسید هیومیک تنها برای تقویت خاک زمین‌ ها و یا اصلاح خاک استفاده نمی کنند. تمامی گیاهان می‌تواند از اسید هیومیک و تاثیرات فوق العاده آن بر روی رشد خود استفاده کنند.

گیاهانی که در فضاهای بیرونی رشد می‌کنند، در تابش نور مستقیم خورشید، بارش باران و هوای تازه قرار دارند که بر خلاف گیاهانی که در فضای باز قرار دارند، گیاهان آپارتمانی این دسترسی ها را ندارند و تنها منبع تغذیه آن ها گلدانی است که در آن قرار دارند. به همین دلیل است که گیاهان آپارتمانی نیاز به رسیدگی و مراقبت بیشتری دارند.

چه زمانی گیاهان نیاز به اسید هیومیک دارند؟

شاید این سوال بسیاری از شما باشد که چه زمانی باید از اسید هیومیک برای گیاهان آپارتمانی استفاده کنیم؟ باید بگوییم که زمانی که، خاک گلدان  های گیاه آپارتمانی تازه است، به انواع کود های کشاورزی و اسید هیومیک زیادی نیاز ندارد.

اما باید به این نکته توجه کرد که بعد از گذشت دو ماه استفاده از خاک گلدان ها، مواد مغذی درون خاک توسط گیاه و ریشه آن مصرف شده و دیگر  مواد غذایی برای مصرف گیاهان در دسترس گیاه نیست. در این زمان است که شما باید از اسید هیومیک یا دیگر تقویت کننده های خاک استفاده کنید.(بهتر است که حتما از اسید هیومیک طبیعی و ارگانیک استفاده کنید)

اسید هیومیک برای گیاهان آپارتمانی

فواید اسید هیومیک برای گیاهان آپارتمانی

اسید هیومیک فواید بسیاری دارد که در این بخش می خواهیم شما را با چند موارد مهم آن آشنا کنیم.

 • تقویت خواص قیزیکی و شیمیایی خاک جز اولیت تاثیرات استفاده از اسید هیومیک است
 • افزایش توان و ظرفیت حفظ آب درون خاک و هم چنین افزایش کیفی دانه بندی خاک
 • اسید هیومیک خاک را تهویه می کند و عملکرد کود ها را هم افزایش می دهد
 • صرفه جویی و کاهش نیاز استفاده از کود های شیمیایی در حدود 30 الی 70 درصد
 • کاهش خواص مضر کودها و عناصر غیرضروری درون خاک
 • فراهم سازی خاصیت کلات کنندگی عناصر و املاح ضروری خاک، از جمله سدیم، پتاسیم، منیزیم، روی، کلسیم، آهن، مس و سایر عناصر در جهت غلبه بر کمبود عناصر غذایی
 • افزایش فعالیت میکروارگانیسم های مفید خاک

مقدار مصرف هیومیک اسید برای گیاهان آپارتمانی

عوامل بسیار زیادی وجود دارد که، در مقدار استفاده از هیومیک اسید تاثیر گذار هستند مانند: نوع گیاه، روش نگهداری، قرار گیری در معرض نور، منطقه و محیط کشت گیاه، از  عواملی هستند که در استفاده از هیومیک اسید و هم چنین اندازه مصرف آن تاثیر دارد.

باید گفت که شما می توانید برای تعدادی از گیاهان خانگی که دارید با هر بار آبیاری که برای گیاهان انجام می دهید مقداری اسید هیومیک نیز به ریشه گیاه اضافه کنید اما باید این را در نظر داشته باشید که استفاده بیش از حد اسید هیومیک هم برای گیاهان مضر است و باعث خشک شدن و از بین رفتن آن ها می شود پس حتما در استفاده از اسید هیومیک برای گیاهان آپارتمانی خود دقت داشته باشید.

بهتر است از فروشگاهی که اسید هیومیک را تهیه و خریداری می کنید طرز استفاده و مقدار مصرف برای گیاه خود را سوال کنید تا به طور دقیق راهنمایی شوید

اسید هیومیک گیاهان

بعد از تشخیص نیاز گیاهان به اسید هیومیک، خرید اسید هیومیک از فروشگاه ها و فروشنده های معتبر مهم ترین کاری است که باید انجام دهید. امروزه متاسفانه تقلب های بسیاری در انواع کود ها و تقوت کننده های خاک می‌شود به همین دلیل تاکید میشود که از فروشگاه های بسیار معتبر و آنلاین شاپ های دارای نماد اعتماد خرید خود را انجام دهید.

کلام آخر

با تشکر از توجه شما به این محتوا در عنوان کلام آخر باید گفت که، برای داشتن گیاهان سالم و سرحال استفاده کردن از تقویت کننده های خاک از جمله اسید هیومیک را به هیچ عنوان فراموش نکنید.

  کانال تلگرام زوم لایف
  ارسال نظر
  عکس خوانده نمی شود