زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

ژل بهتر است یا بوتاکس؟

ژل بهتر است یا بوتاکس؟

ژل بهتر است یا بوتاکس؟

یکی از اصلی ترین تغییراتی که با افزایش سن و پیری خود را در چهره نمایان می کند کاهش حجم صورت و افتادگی پوست می باشد. همچنین پوست نیز نازک تر شده که بر اثر گرانش زمین بیشتر آشکار می شود. ترمیم بافت های نرم صورت توسط تزریق ژل و بوتاکس پرکننده های تزریقی به صورت غیر جراحی و با حداقل تهاجم یکی از تکنیک های جوان سازی صورت است.

پرکننده ها در از بین بردن جای جوش، رفع چین و چروک به خصوص در اطراف بینی و لب ها موثر هستند. همچنین می توان از تزریق ژل و بوتاکس برای بازگرداندن حجم به استخوان های گونه و برجسته سازی صورت مانند لب و گونه و یا هرگونه نقص در کانتور صورت استفاده کرد. در واقع می توان گفت پرکننده های پوستی ابزاری ارزشمند برای جوان سازی و تقویت ویژگی های صورت شما بدون جراحی است. برای نتایج قابل مشاهده با ماندگاری اندک و بدون نیاز به جراحی، تزریق ژل و بوتاکس  پوستی گزینه ای طبیعی و بدون عوارض جانبی برای شما محسوب می شود. برای دریافت خدمات تزریق ژل و بوتاکس آرمان الهیه به این کلینیک مراجعه کنید.

فراموش نکنید ژل ها یا پرکننده های پوستی می توانند موقت یا دائمی باشند. یعنی یک پرکننده ممکن است از ژل های مصنوعی یا طبیعی و توسط انواع مختلفی از پلیمرها یا عصاره کلاژن از انسان یا حیوانات تشکیل شده باشد.

ژل و پرکننده صورت

انواع ژل و پرکننده صورت

پرکننده های صورت محصولاتی از قبیل کلاژن ، اسید هیالورونیک و کلسیم هیدروکسیل آپاتیت هستند که با کاهش یا از بین بردن چین و چروک، تقویت حجم لب و بازسازی حجم بافت نرم از طریق تزریق، باعث جوانسازی پوست صورت می شود. علاوه بر افزایش سن، قرار گرفتن در معرض آفتاب و حرکت ماهیچه ها صورت مانند جویدن و لبخند زدن در تحلیل بافت پوست نقش دارد.

یکی از انواع ژل و پرکننده های پوستی اسید هیالورونیک می باشد که به طور طبیعی در بدن و پوست ایجاد می شود تا به ساختار پوست و کشش آن کمک کند. اسید هیالورونیک ساختارهای بین سلولی را تثبیت می کند و یک شبکه ویسکوالاستیک را برای تولید الیاف کلاژن و الاستین ایجاد می کند تا به یکدیگر متصل شوند. در واقع به زبان ساده تر می توان گفت این ماده طبیعی بین الیاف کلاژن و الاستین قرار گرفته وباعث پر شدن بافت زیر پوست می شود. سایت بین المللی تزریق ژل و بوتاکس اینجا نوشته شده است.

همانطور که در اثر آفتاب و افزایش سن اتصالات و بافت های پوستی از بین می روند ، در نتیجه توده های بی نظم کلاژن و الاستین ایجاد می شوند. در صورت تزریق ژل و بوتاکس  به عنوان پرکننده، اسید هیالورونیک نه تنها در نتیجه خود مولکول بلکه با جذب و نگه داشتن آب باعث ایجاد و افزایش حجم می شود. این مزایا باعث می شود اسید هیالورونیک به عنوان یک ماده پر کننده پوستی عملکرد بسیار عالی داشته و به دلیل نتایج برتر در زیبایی صورت به عنوان یک رهبر در تقویت بافت نرم تلقی شود.

کلاژن یکی دیگر از پرکننده پوستی با بافت نرم است که از پوست گاو تهیه می شود و برای پر کردن چین و چروک، خطوط و زخم های صورت استفاده می شود. کلاژن یک پروتئین طبیعی است که از قسمت های مختلف بدن از جمله پوست، تاندون ها و رباط ها پشتیبانی می کند و پس از تزریق سرانجام توسط بدن جذب می شود.

نحوه تزریق ژل

بسته به فرد و منطقه تحت درمان، متوسط طول تزریق ژل در حدود 10 تا 20 دقیقه در هر جلسه طول می کشد. برای این کار ابتدا بافت صورت را از هر گونه مواد آرایشی و آلودگی پاک می کنند. از آنجا که تزریق ژل یک عمل غیر تهاجمی زیبایی است از بی حسی موضعی برای تزریق استفاده می شود. پس از بی حسی کامل ژل در دوزهای مختلف نسبت به تناسب نیاز بیمار به محل مورد نظر تزریق می شود.

عوارض جانبی بعد از تزریق ژل

از عوارض بعد از تزریق ژل و بوتاکس  می توان به کبودی خفیف در اطراف محل تزریق می توان اشاره کرده که معمولا بعد از 2 الی 3 روز برطرف می شود و با یک گریم نازک آرایشی می توان آن را پنهان کرد. علاوه بر این ممکن است با کمی تورم در محل مناطق تزریق روبرو شوید که این تورم معمولا خفیف بوده و پس از از 48 الی 72 ساعت به طور کامل از بین می رود.

تزریق ژل

همچنین از آنجا برای تزریق ژل و بوتاکس  از بی حسی موضعی استفاده می شود ممکن است منجر به بی حسی ناحیه تزریق شود که این بی حسی موقتی بوده و در طی 2 الی 3 ساعت به حالت طبیعی خود باز می گردد. در ضمن اگر شما به مواد بی حسی حساسیت داشته باشید ممکن است با قرمزی پوست روبرو شوید این عارضه نیز به دلیل واکنش پوست بوده که می تواند چند ساعت تا 2 الی 3 روز طول بکشد.

برخی از عوارض نادر نیز مانند برآمدگی و بی نظمی در کانتور، تغییر نامطلوب در کانتور، عفونت، کبودی مداوم یا طولانی مدت و صدمه به بافت در صورت تزریق در سرخرگ نیز وجود دارد که بر باید در صورت بروز هر یک از موارد ذکر شده، با پزشک خود مشورت کرده تا بتوانید این علائم را کاهش دهید.

نتیجه کلی

به طور کلی نتایج حاصل از تزریق ژل و بوتاکس  موقتی بوده و معمولا بین چند ماه تا حدود یک سال ماندگاری دارد. همچنین افزایش زمان ماندگاری بستگی به نوع پرکننده های صورت یا تزریق ژل مورد استفاده دارد. برای دریافت نتیجه مطلوب ، جلسات درمانی اضافی توصیه می شود. یک پرکننده صورت یا یک روش درمان با تزریق ژل مستلزم یک سری تزریق های ریز در زیر سطح پوست است که مقدار تزریق آن نیز بستگی به عمق و اندازه چین و چروک پوست دارد.

کانال تلگرام زوم لایف
ارسال نظر
عکس خوانده نمی‌شود