زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

زود انزالی زنان 6 روش درمان زود انزالی زنان

زود انزالی زنان 6 روش درمان زود انزالی زنان

زود انزالی زنان 6 روش درمان زود انزالی زنان

حتمالا عبارت "زود انزالی زنان" کمتر به گوش افراد خورده باشد زیرا معمولا زود انزالی بیشتر در مردان دیده می شود. اما باید گفت که زود انزالی در زنان نیز یکی از مشکلات جنسی آنان است که کمتر در مورد آن شنیده ایم. این مشکل یا اختلال جنسی زنانه به دلایل روحی روانی و جسمی به وجود می آید و می تواند مشکلاتی از جمله سرد مزاجی و بی میلی نسبت به رابطه جنسی را ایجاد کند. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا به بررسی همه این موارد بپردازیم.

زود انزالی زنان چیست

زود انزالی زنان چیست؟

فرایندی که در ارضای زن و مرد اتفاق می افتد و نحوه ارضا آنها با یکدیگر متفاوت است. برخی زنان قبل از اینکه نزدیکی شروع شود یا در مدت کوتاهی پس از رابطه جنسی به ارگاسم رسیده و ارضا می شوند. این مشکل می تواند به مرور بر روی رابطه جنسی زوجین اثر بگذارد و در طولانی مدت باعث سرد مزاجی مردان شود. زیرا قبل از اینکه ارگاسم و انزال در مرد اتفاق بیوفتد، زن ارضا شده و نمی تواند رابطه جنسی را ادامه دهد. این مشکل همچنین می تواند بر میزان لذت زن تاثیر بگذارد؛ زیرا مدت زمان رابطه جنسی بسیار کوتاه شده و لذت کافی را نخواهد برد.

علت زود انزالی زنان چیست؟

آگاهی نسبت به دلیل زود انزالی زنان کمک می کند تا مشکل را بهتر شناخته و نسبت به رفع آن اقدامات لازم را انجام دهید. به طور معمول کمتر پیش می آید که زود انزالی در زنان به وجود آید زیرا سیکل جنسی در زنان پیچیده تر و طولانی تر از مردان است و زنان دیرتر از مردان ارضا می شوند. اما اگر دچار این مشکل شده اید بهتر است اطلاعات بیشتری در این مورد به دست آورید، در زیر دلایل ایجاد این مشکل را برشمرده ایم.

نقش استرس در زود انزالی زنان

شاید بتوان گفت یکی از پایه ای ترین و اساسی ترین عوامل ایجاد زود انزالي زنان، استرس است. این تنش روحی روانی فقط بر روی مغز اثر نگذاشته و باعث راه اندازی فرآیندهای جسمی متعدد برای مقابله با استرس می شود. استرس دستگاه های مختلفی از بدن را درگیر می کند.

نقش استرس در زود انزالی زنان

اگر مدام درگیر استرس هستید و این مسئله بر روی سبک زندگی شما تاثیر گذاشته و یا زمان کافی برای استراحت ندارید، ممکن است درگیر این مشکل شوید. افراد گاهی می خواهند از زمان شروع تا پایان رابطه جنسی را به سرعت انجام دهند و توان انجام طولانی مدت رابطه زناشویی را ندارند. این عجله و سرعت زیاد در رابطه جنسی می تواند باعث زود انزالی در زنان شود.

رژیم غذایی نامناسب و احتمال ایجاد زود انزالي زنان

به دلیل تغییر سبک زندگی و نیاز به اشتغال بانوان، آنها نمی توانند به طور مناسبی به تغذیه خود رسیدگی کنند. مشغله های روزانه باعث شده تا زمانی برای تهیه غذای خانگی نداشته باشند و مداما به سمت استفاده از غذاهای آماده، فست فودها، غذاهای فریز شده و نوشدینی های گازدار بروند. به دلیل وجود مواد مضر متعدد در این خوراکی های آماده، سلامت جسمی و جنسی زنان به خطر خواهد افتاد و زمینه ساز ایجاد زود انزالی زنان خواهد شد.

ناراضی بودن از اندام و فرم بدن

نارضایتی از اندام خود، می تواند یکی از دلایل ایجاد زودانزالی زنان باشد. وقتی که خانم ها نسبت به بدن خود حس خوبی ندارند، به سراغ انجام عمل های زیبایی یا رژیم های غذایی متعدد خواهند و دائما درگیر این حس منفی خواهند بود. در نتیجه استرس به وجود آمده در آنها عامل ایجاد زودانزالی خواهد بود.

تماشای عکس و فیلم پورن و محتوای پورنوگرافی

عوارض فیلم های پورنوگرافی تقریبا از طرف تمام متخصصان روابط جنسی در سراسر دنیا پذیرفته شده است. فیلم پورن با تاثیر منفی و مخرب بر روی سیستم دوپامینرژیک (سیستم پاداش) و سایر بخش های مغز، ترشح مناسب ناقل های عصبی را دچار اختلال می کند. محتوای پورنوگرافی همچنین می تواند باعث شود تا به شکل کاملا ناخواسته برای شما ذائقه سازی شود و دوباره وارد چرخه نارضایتی از بدن خود یا همسرتان شوید.

خود ارضایی بیش از حد و سریع

یکی از دلایلی که می تواند باعث ایجاد زود انزالی زنان شود، خود ارضایی بیش از حد و متعدد است. اگر سیستم بدنی و تناسلی شما به سرعت بالا در ارضا شدن عادت کند، با افزایش تحریک در رابطه جنسی، ممکن است خیلی سریع تر از حالت عادی به ارگاسم برسد.

عوامل روحی و روانی موثر بر زود انزالی زنان

مسائل روحی و روانی متعددی می تواند باعث زود ارضایی زنان شود. از جمله این عوامل می توان به روحیات و نوع شخصیت فرد، باورها و اعتقادات مذهبی او، شرایط محل زندگی و نوع تربیت، سن، تحصیلات و ارتباطات فرد اشاره کرد. زیرا بسیاری از باورهای ذهنی ما بر روی عملکرد جنسی ما تاثیرگذار خواهند بود. گاهی برخی زنان عقاید اشتباه و مخربی در مورد رابطه جنسی دارند که این باعث می شود تا بدن آنها واکنش طبیعی و صحیحی به رابطه نشان ندهد.

شیوه تربیت و آنچه که آموخته اند ممکن است باعث شود رابطه جنسی برای آنها برابر با احساس گناه باشد. این حس منفی نسبت به رابطه جنسی شاید از سنین بسیار پایین تر ایجاد شده باشد اما تا سال های بلوغ و ازدواج ادامه یابد و زمینه ساز زود انزالی زن شود. البته علت زود ارضایی زنان ممکن است به دلیل تجربه های جنسی نامناسب اولیه با همسر نیز باشد.

سایر دلایل تاثیر گذار بر مشکل زود انزالی زنان

 • مصرف دخانیات و مخدرها (تاثیر مستقیم بر بخش هایی از مغز که در فرایند ارگاسم زن نقش دارند)
 • مشکلات و درگیری های ذهنی خانوادگی (تنش های روحی روانی و اثرات جسمی مخرب آن)
 • برخی مشکلات جسمی و فیزیکی (مشکلات دستگاه تناسلی، التهاب مجاری ادرار، وجود بیماری های زمینه ای از جمله دیابت، ام اس و...)
 • مشکلات خواب (تاثیر مستقیم بر روی توان بدنی و بی حوصلگی و سرعت دادن به رابطه جنسی)

روش درمان زود انزالی زنان

درمان زود انزالی زنان

احتمالا ساده ترین و سریع ترین روش درمان زود انزالی زنان، استفاده از مواد بی حس کننده و کاهش دهنده حساسیت است. برای این کار می تواند از ژل لوبریکانت بی حس کننده یا پد و اسپری تاخیری استفاده کرد. اسپری تاخیری به دلیل داشتن مواد موثر لیدوکایین یا بنزوکائین باعث می شود تا بی حسی موضعی برای زن ایجاد شود. گاهی ممکن که علت زود انزالی در زن به دلیل بالا رفتن حساسیت پوست ناحیه واژن باشد. برای رفع این مشکل و کاهش اصطکاک آلت مرد با واژن زن، می توان از ژل روان کننده لوبریکانت ساده یا اسانس دار استفاده کرد که یک راه حل برای رفع زود انزالی زنان است.

مدیریت استرس و اضطراب

اگر فکر می کنید عامل ایجاد استرس در شما، تنش های کاری و مشکلات بیرون است، سعی کنید با ریشه یابی علت این استرس، آن را مدیریت کنید. کمک گرفتن از یک روانشناس یا روانپزشک می تواند بسیار مفید باشد زیرا به شما کمک خواهد کرد تا باورهای اشتباه و مشکلات شناختی که باعث ایجاد استرس می شود را اصلاح کنید.

رژیم غذایی مناسب برای درمان زود انزالی زنان

سعی کنید از مواد غذایی ارگانیک و بدون مواد نگه دارنده، استفاده کنید و مصرف فست فود و نوشابه های گازدار را کاهش دهید. یقینا یک برنامه غذایی صحیح کمک می کند تا در فرایند ارگاسم و ارضای جنسی شما مشکل و اختلالی ایجاد نشده و دچار مشکل زود انزالی نشوید.

استفاده از روش استارت استاپ

یک روش جلوگیری از زود انزالی زن، استفاده از تکنیک استارت استاپ است. روش کار به این صورت است که لحظاتی پس از شروع مرحله اصلی رابطه (دخول)، رابطه از طرف مرد قطع شده تا حساسیت و برانگیختگی زن کاهش یابد. پس از اینکه تحریک پذیری زن کاهش یافت و همه چیز به حالت قبل بازگشت، می توان رابطه را از سر گرفت. به این شکل از ارضا شدن زودهنگام زن جلوگیری کرد خواهد شد. این روش یکی از تکنیک های غیر مداخله ای موثر در درمان زود انزالی زن است.

ترک کردن تماشای فیلم های پورن

با ترک تماشای فیلم و عکس پورن، عوارض و مشکلات ایجاد شده ناشی از آن را به حداقل برسانید. برای اینکه سیکل جنسی و ارگاسم شما به شکل کاملی اتفاق بیوفتد، باید تمام حواس خود را بر روی رابطه جنسی با همسرتان بگذارید.

یش نوازش و مقدمه چینی طولانی

کاهش سرعت در رابطه زناشویی و ایجاد حس آرامش و امنیت در آن، می تواند از بروز زود انزالی در زن جلوگیری کند. سعی کنید شروع رابطه را طولانی تر کنید و از شروع سریع رابطه بپرهیزید تا همسرتان فرصت داشته باشد به برانگیختگی لازم برسد.

 استفاده از داروی زود انزالی زنان

در مورد استفاده از قرص برای زود انزالی زنان پیشنهاد ما این است که خودسرانه اقدام به مصرف هیچگونه دارویی نکنید زیرا این پزشک است که می تواند تشخیص دهد مشکل دقیقا از کجاست.

نکته نهایی: اگر این بیماری به صورت ناگهانی در شما بروز پیدا کرده است، پیشنهاد می کنیم که ضمن حفظ آرامش خود، به پزشک مراجعه کنید تا خیالتان را راحت کند و یک جواب قطعی دریافت کنید. استرس ناشی از وجود زود انزالی می تواند مشکل شما را تشدید کند. 

منبع: لاولامارکت

  کانال تلگرام زوم لایف
  ارسال نظر
  عکس خوانده نمی شود
  تعداد نظرات (1)
  1. hipp me در 17 خرداد 1402
   سلام وقت بخیر بنده ارگاسم رسیدنم با مشکل مواجه هست همیشه چکار کنم
   پاسخ