زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

آیا خوردن تن ماهی با تخم مرغ ضرر دارد؟

آیا خوردن تن ماهی با تخم مرغ ضرر دارد؟

آیا خوردن تن ماهی با تخم مرغ ضرر دارد؟

شاید شما یکبار تن ماهی با تخم مرغ را امتحان کرده باشید، حقیقتاً وقتی تخم مرغ را با تن ماهی مخلوط می کنیم لذیذتر می شود اما به چه قیمتی؟ آیا می دانید خوردن تن ماهی با تخم مرغ ضرر دارد؟ از مضرات مصرف تخم مرغ و ماهی یا تن ماهی اطلاع دارید؟ در ادامه با زوم لایف همراه باشید تا با مضرات خوردن تن ماهی و تخم مرغ آشنا شوید.

آیا خوردن تن ماهی با تخم مرغ ضرر دارد؟

بله! خوردن تن ماهی با تخم مرغ برای سلامت بدن بسیار مضر است.

چرا تن ماهی و تخم مرغ توصیه نمی شود؟

تن ماهی به همراه تخم مرغ به هیچ وجه ترکیب مناسبی نیست! حتی در طب سنتی نیز گفته شده که از مصرف ماهی و تخم مرغ اجتناب کنید. در طب سنتی مصرف لبنیات، تخم مرغ و گوشت با همدیگر به شدت منع شده است و نباید این ها را به صورت (دو به دو یا هر سه) را با هم مصرف کرد.

خوردن تخم مرغ و تن ماهی چه ضرری دارد؟

همانطور که در بالا گفته شد، نباید سه دسته غذایی را با هم مصرف کرد زیرا با هم ناسازگار هستند. بعضی غذاها وقتی با هم ترکیب شوند، خاصیت یکدیگر را خنثی می کنند و اگر مصرف این غذاها را ادامه دهیم دچار کمبود املاح و ویتامین های لازم می شویم. مصرف بعضی از غذاها مثل ماهی و تخم مرغ در معده تولید عفونت و کرم می کند و منجر به ابتلا بیماری نقرس، روماتیسم، قولنج، بواسیر، پیوره و دندان درد می شود.

بعضی از غذاها نیز وقتی با هم خورده شوند از ترکیب آن ها سمی تولید می شود که راه را برای میکروب ها باز می کند. در بعضی موارد مصرف این غذاها جذب بدن نمی شود و در خون رسوب می کند که در نتیجه منجر به ایجاد انواع سوداها و اگزماها می شود.

حدیثی درباره نخوردن تخم مرغ و ماهی

این حدیث از امام رضا علیه السلام است که در رابطه با ضررهای خوردن تخم مرغ و ماهی بیان فرموده اند.
الإمام الرضا (ع):
ینبَغی أن تَحذَرَ.. أن تَجمَعَ فی جَوفِکَ البَیضَ وَالسَّمَکَ فی حالٍ واحِدَةٍ ؛ فَإِنَّهُما إذَا اجتَمَعا وَلَّدا القولَنجَ، ورِیاحَ البَواسیرِ، ووَجَعَ الأَضراسِ.
امام رضا (ع) می فرمایند:
باید از این بپرهیزى كه . . . تخم‏ مرغ و ماهى را هم‏زمان در معده گرد آورى؛ چه، هر گاه این دو با یكدیگر گِرد آیند، قولنج، باد بواسیر و دندان‏ درد به وجود مى ‏آورند.

اگر این مطلب را مطالعه کردید و هنوز علاقه به تن ماهی با تخم مرغ نخورید.

کانال تلگرام زوم لایف
توجه: اطلاعات موجود در سایت زوم لایف، از منابع معتبر خارجی تهیه و ترجمه شده است اما جایگزین هیچ‌یک از نسخه‌هایی که پزشکان می‌نویسند، نیست. اگر فکر می‌کنید مشکل پزشکی دارید، لطفاً برای تشخیص و درمان به پزشک مراجعه کنید.
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود
تعداد نظرات (15)
 1. مهمان امید در 4 تیر 1400 - 17:24
  من همین الان چون اصلا حواسم نبود تن ماهی و کوکوسبزی خوردم
  بعد یکساعت شدیدا درد کلیه گرفتم و فکر کردم سنگ کلیه هست و... در حالی که احساس بدی تو معده نداشتم بی اختیار بالا آوردم ، بلافاصله درد کلیم افتااد ! بعد یهو یادم افتاد کوکو سبزی تخم مرغ داره و در اصل تخم مرغ و تن ماهی خوردم
  اومدم اینترنت چک کردن که رسیدم اینجا
  پاسخ
 2. احمد در 6 خرداد 1400 - 15:48
  ضرر باید توجیه علمی داشته باشدمن خیلی تن ماهی باتخم مر غ خوردم نه دچارقولنج شدم ونه دنداندرد روایات غیرعلمی فراوان وجودداره که عده ای به نام اعمه تولیدوانتشار داده اندوهمینهاهم اعمه رو نزد مردم کوچک میکنند مهم اینه که وقتی گفته میشه ماهی باتخم مرغ بده همونجورکه ترکیب خربزه وعسل ازنظرعلمی اثبات شده که بده باید ماهی وتخم مرغ هم اثبات بشه وبگن چه ماده ای در تخم مرغ وجودداره وباچه ماده ای درماهی ترکیب میشه وحاصلش یه ترکیب مضر درمیاد اما همه میگن بده وهیچکس نمیگه مثلابه این دلیل علمی بده...
  پاسخ
×

ما با محدودکردن حق استفاده از اینترنت مخالفیم، شما چطور؟ مخالفت می‌کنم