زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

تصورات اشتباه درباره رژیم گیاهخواری

تصورات اشتباه درباره رژیم گیاهخواری

تصورات اشتباه درباره رژیم گیاهخواری

رژیم گیاهخواری برای بدن مضرر است؟ آیا متخصصین رژیم گیاه‌خواری را توصیه نمی‌کنند؟ رژیم گیاهخواری و خام گیاهخواری باعث ضعف چشم، ازبین رفتن و تحلیل عضلات، ناراحتی‌های دندان، ناراحتی‌های گوارش ازجمله "ضعف رفتن دل" ضعف عمومی، کم خونی، بیماری استخوان و از همه مهمتر ضعف قوای جنسی نمی‌گردد!

همه این نگرانی‌ها متاسفانه ریشه در ناآگاهی و بی‌اطلاعی "متخصصین" از جمله متخصصین تغذیه و همچنین پزشکان و از همه مهمتر ناآگاهی عمومی مردم دارد که برشما نیز تاثیر می‌گذارد. مادربزرگ، دخترعمه، پسرعمو ، بچه‌خواهر و برادر شما ازکجا می‌دانند که رژیم گیاهخواری رژیمی ناقص بوده و باید حتما مواد آلوده شیمیایی و هورمونی به نام گوشت وشیر و تخم مرغ را به خورد بدن انسان داد وگرنه فرد گیاهخوار یعنی شما به همه گونه بلای آسمانی گرفتار خواهید آمد؟

دوستان من، لحظه‌ای فکر کنید. این همه بیماری‌های مختلف از سردرد و ترشی معده و پوکی استخوان و بیماری قلب و گرفتگی رگ‌ها، چاقی و سرطان، جوش صورت و بدن، آسم و آلرژی و کولیت و دردهای دیگر میلیون‌ها میلیون آدم را که رژیم گوشتخواری و همه چیزخواری دارند، مبتلا کرده و آنها را به مرگ زودرس یا دردها و نا آرامی‌های مختلف جسمی دچار می‌نماید.

این همه زن و مرد گوشتخوار که دچار کمبود آهن و ویتامین B می‌باشند، این میزان عظیم زنان و مردان گوشتخوار که گرفتار ناتوانی جنسی به انواع مختلف آن می‌باشند. اینها همه از آن انسان‌هایی است که مواد حیوانی مصرف می‌نمایند. پس چگونه است که کسی لب‌تر نمی‌کند که آخر عزیزان پرونده گوشتخواری و حیوانخواری که آنچنان پرونده درخشانی نیست، پس این تحجر، این مقاومت، این ترس و نگرانی از چیست؟

مگر ثابت نشده که گیاهخواران در کل سالم‌تر بوده کمتر به بیماری‌های ذکر شده دچار گردیده، سبکتر، آرام‌تر، با نشاط‌تر، خوشبین‌تر و روشن‌بین‌تر هستند.

گیاهخواران

دوستان من، آنچه به نام مواد حیوانی به خورد مردم داده میشود، تفاله بسیار ناسالمی از گوشت حیواناتی شکنجه دیده و زجر کشیده است که در ناسالمترین و غیرانسانی‌ترین شرایط "زندگی" نموده و سپس سلاخی می‌گردند. این تفاله مملو از هورمون‌ها و مواد شیمیایی مختلف است. چه هورمون‌هایی که برای رشد این حیوانات به آنان خورانده شده، چه مواد شیمیایی که توسط غذای این موجودات به آنان تحمیل گردیده است.

سوای اینها انواع هورمون‌های استرس زا که بدلیل شرایط سخت و شکنجه آور زندگی این موجودات بیچاره و سپس سلاخی بی‌رحمانه آنان در بدنشان ترشح می‌شود نیز در گوشت و چربی آنها ذخیره گردیده وارد بدن من و شما می‌گردد. این موجودات نه رنگ آفتاب می‌بینند و نه فضای راه رفتن و ورزش دارند. غذای آنان نه علوفه بلکه پس مانده موجودات دیگر و یا ذرت و سویا است که بصورت شیمیایی و مصنوعی و یا توسط مهندسی ژنتیک تهیه گردیده در اختیار آنان گذارده می‌شود. و این البته تصویر دامداری‌های صنعتی است. که روش پرورش دام‌ها در بخش اعظم دامداری‌ها را تشکیل می‌دهد.

رژیم گیاهخواری

رژیم گیاهخواری چگونه رژیمی است؟

رژیم گیاهخواری، رژیمی مبنی بر سلامت انسان، حیوان و محیط زیستش است. بدن انسان دراثر خام گیاهخواری سالمتر گردیده بسیاری از مشکلاتی که هنوز پنهان مانده در بدن بصورت بیماری بروز نکرده‌اند نیز از میان خواهند رفت. سعی کنید تا حد امکان این رژیم غذایی را پیش گیرید زیرا به هر شکل وصورت به بدن کمک خواهد نمود.

گیاهان سرشار از مواد لازم و مغذی برای بدن می‌باشند. سبزی‌ها و میوه‌ها، انواع ویتامین‌ها، مواد معدنی، اسیدآمینه‌ها و پروتئین لازم و کافی و چربی‌های مورد نیاز بدن را بطور کامل به بهترین وجه ممکن در سودمندترین، آسان‌هضم‌ترین و سازگارترین شکل با فیزیولوژی بدن انسان در مجموعه‌ای خوشمزه، رنگارنگ و اشتهاآور در اختیار بشر قرار می‌دهند.

از همه مهمتر گیاهان سرشار از آنزیم‌ها هستند. ماده‌ای حیاتی برای هضم و جذب مواد و فعل و انفعالات شیمیایی که در مواد حیوانی یا موجود نبوده و یا در اثر حرارت دیدن ازمیان می‌روند.

اینها حقایقی است که متاسفانه آگاهانه یا نا آگاهانه از اذهان مردم  و "متخصصین" دور نگه داشته می‌شوند. بسیاری از "متخصصین" خود گوشتخوار و همه چیزخوار بوده به این روش غذایی عادت داشته ناخودآگاه از آن دفاع می‌کنند اگر چه در کنار ادامه این روش غذایی ممکن است چند قرص و داروی رنگارنگ را نیز هر روز ببلعند.

حرف پایانی

دوستان، رژیم گیاهخواری شما اگر به صورت درست آن (مصرف 80درصد سبزها و میوه‌های خام و 20 درصد غلات، حبوبات و مغزها و دانه‌های خام به همراه ریشه‌های گیاهی) اجرا شود، بهترین و سالمترین رژیم غذایی برای بدن شما بوده، قوای جسمانی و جنسی شما را بالا برده در مقابل بسیاری بیماری‌ها شما را بیمه می‌کند.

کانال تلگرام زوم لایف
توجه: اطلاعات موجود در مجله اینترنتی زوم لایف، از منابع معتبر خارجی تهیه و ترجمه شده است اما جایگزین هیچ‌یک از نسخه‌هایی که پزشکان می‌نویسند، نیست. اگر فکر می‌کنید مشکل پزشکی دارید، لطفاً برای تشخیص و درمان به پزشک مراجعه کنید.
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود
تعداد نظرات (1)
 1. نیلوفر در 19 دی 1398
  سلام، درباره رژیم گیاهخواری بیشتر مطلب بذارید.
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 19 دی 1398

   سلام، انشالله بزودی رژیم گیاهخواری رو به طور کامل مورد بررسی قرار می‌دهیم. اگر می‌خواهید رژیم گیاهخواری را شروع کنید، مطلب زیر را بخوانید:

   https://zoomlife.ir/health/diet/570-becoming-vegetarian.html

   پاسخ