زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

آب درمانی با حمام ستون فقرات

آب درمانی با حمام ستون فقرات

آب درمانی با حمام ستون فقرات

حمام ستون فقرات، شکل مهم دیگری از آب درمانی می‌باشد. این حمام درمانی تأثیر آرامش بخشی بر روی ستون فقرات و در نتیجه بر روی سیستم عصبی مرکزی بدن می‌گذارد. از این حمام می‌توان در دماهای سرد، خنثی و گرم استفاده کرد. سطح آب در وان باید یک و نیم تا دو اینچ باشد و بیمار باید برای 3 تا 10 دقیقه در آن قرار بگیرد.

حمام ستون فقرات با آب سرد عصبانیت، خستگی، فشار بیش از حد و هیجان زدگی را رفع می‌کند. این حمام در درمان تقریبا تمامی اختلالات عصبی همچون هیستری، تشنج، اختلالات ذهنی، فقدان حافظه و تنش مفید است. حمام ستون فقرات با آب خنثی درمان آرامش بخشی به ویژه برای بیماران کاملا زودرنج و تندخو می‌باشد. حمام ستون فقرات، حمام درمانی ایده‌آل برای بی‌خوابی می‌باشد و همچنین کشیدگی ستون مهردها را درمان می‌کند. طول مدت قرار گرفتن در این حمام 20 تا 30 دقیقه است. حمام ستون فقرات با آب گرم، از طرف دیگر، به تحریک بیماران عصبی به ویژه هنگامی که در وضعیت افسردگی قرار دارند کمک می‌کند.

این حمام همچنین درد مهردها در بیماری اسپاندیلوسیس و درد در ماهیچه‌های پشت را درمان می‌کند و به رفع درد سیاتیک و ناراحتی‌های روده‌ای معدوی نیز کمک می‌کند.

کانال تلگرام زوم لایف
توجه: محتوای مجله زوم لایف، جایگزین نسخه پزشکان نیست. اگر مشکل پزشکی دارید، برای تشخیص و درمان به پزشک مراجعه کنید.

شعار ما در مجله اینترنتی زوم لایف، کمک به زندگی بهتر با ارائه محتوای مفید درباره سلامتی است. برای این منظور از منابع معتبر خارجی که در حوزه سلامت و سبک زندگی است فعال هستند برای تولید محتوا و ارائه آن به شما کاربران محترم استفاده می‌کنیم.

ارسال نظر
عکس خوانده نمی‌شود