زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

9 نوشیدنی عالی برای کمک به کاهش وزن

9 نوشیدنی عالی برای کمک به کاهش وزن

9 نوشیدنی عالی برای کمک به کاهش وزن

نوشیدنی‌های زیادی وجود دارد که به کاهش وزن شما کمک می‌کنند اما چند نوشیدنی تاثیر بسیاری خوبی روی لاغر شدن دارند که در ادامه معرفی کرده‌ایم. نوشیدنی‌های که به کاهش وزن و سلامت شما کمک می‌کنند باید شکر کمتری در آن‌ها وجود داشته باشد. نوشیدنی‌هایی مثل شیر، شرکاکائو، چای سبز می‌تواند به سرعت وزن شما را کاهش دهند. این نوشیدنی‌ها فقط یکی از روش‌های کاهش وزن سریع است.

بهترین نوشیدنی‌ها برای کاهش وزن

در ادامه چند نوشیدنی عالی معرفی کرده‌ایم که به شما در کاهش وزن و جلوگیری از اضافه وزن کمک می‌کند.

1. آب زیاد بنوشید

برای کاهش وزن سریع آب زیاد بنوشید. نوشیدن آب می‌تواند مایعاتی که در حین عرق کردن، متابولیسم، تنفس و دستشویی رفتن از دست رفته را به بدن شما برگرداند. میزان آب توصیه شده روزانه برای هر مرد 15 لیوان و برای هر زن 11 لیوان اعلام شده است. اگه مزه آب خالی براتون هیجان انگیز نیست، می‌توایند تکه‌های میوه تازه، نعنا یا زنجبیل به آن اضافه کنید.

2. شیر ارگانیک

شیر ارگانیک، قند خون را تنظیم می‌کند و چربی بدن را کاهش می‌دهد تا خطر بروز حمله‌های قلبی کاهش یابد. شیر ارگانیک، به شیر گاوهایی گفته می‌شود که فقط علوفه سبز (به‌جای ذرت و غلات) خورده باشند و به دست آمده باشد.

3. شیر کاکائو

برای بازیابی انرژی، بدست آوردن عضلات لاغر و متابولیسم بالا، نوشیدن ترکیبی از پروتئین و کربوهیدرات‌ها می‌تواند تاثیر بسزایی داشته باشد. به همین دلیل است که یکی از تحقیقات دانشمندان نشان می‌دهد دوچرخه سوارانی که به جای نوشیدنی‌های انرژی زا، شیرکاکائو نوشیدند، 51 درصد بیشتر از بقیه ورزشکاران دوچرخه سواری کرده‌‌اند.

4. چای سبز

تخصص چای سبز از بین بردن چربی‌های مضر بدن است. اگر می‌خواهید سرعت کاهش وزن خود را افزایش دهید، روزانه بجای چای سیاه، از چای سبز استفاده کنید. با مصرف چای سبز می‌توایند به سرعت به وزن دلخواه‌تان برسید.

5. اسموتی ماست

ماست را به اسموتی‌های خود اضافه کنید. معمولا مواد و ترکیبات متعددی برای اسموتی‌ها استفاده می‌شود. اما اگر هدف شما کاهش وزن است، بهتر است دفعه بعد که تصمیم به تهیه اسموتی گرفتید ماست را فراموش نکنید. بر اساس مطالعه جدیدی که در مجله American Journal of Clinical Nutrition منتشر شده است، نوشیدنی‌های غلیظ تر همچون اسموتی‌های تهیه شده از ماست می‌تواند باعث سیری طولانی مدت در فرد شود و در عین حال کالری‌های مصرفی را بکاهد.

برای دستیابی به نتایج موثر، محققان ترکیبات مختلفی را برای تهیه اسموتی مورد بررسی قرار دادند. افرادی که در این مطالعه شرکت داشتند بعد از مدتی گزارش کردند که خوردن اسموتی تهیه شده از ماست آن‌ها را سیرتر کرده است. پس خوردن چنین اسموتی‌هایی را فراموش نکنید.

نوشیدنی برای کاهش وزن

ترکیب اسموتی‌های میوه‌ای با ماست، از یک نوشیدنی هندی به نام Lassi نشأت می‌گیرد که طرفداران بسیاری دارد. این نوشیدنی از ماست، شکر، ادویه و ترکیب میوه‌ها تشکیل شده است که توصیه می‌کنیم با انبه امتحانش کنید، از مزه‌اش پیشمان نخواهید شد!

6. کاهش وزن با نوشیدن قهوه

قهوه یک نوشیدنی محبوب است و افراد، اغلب صبح‌ها برای بهبود خلق و خو، تامین انرژی و افزایش تمرکز، قهوه می‌نوشند. جالب است بدانید که یکی از مزایای قهوه، کاهش وزن است. کافئین موجود در قهوه، سوخت و ساز بدن و چربی سوزی را افزایش می‌دهد. افرادی که اغلب قهوه می‌نوشند، در تثبیت وزن موفق ترند. البته بیش از حد قهوه ننوشید، چرا که مصرف بیش از حد آن عوارضی به دنبال دارد.

7. نوشیدن آب‌لیمو

یکی دیگر از نوشیدنی‌هایی که به کاهش وزن شما کمک می‌کند، ترکیب آب و لیمو است. طبق تحقیقات انجام شده مصرف آب‌لیمو می‌تواند باعث تحریک سرعت چربی سوزی بدن شوند.

8. سرکه سیب و کمک به کاهش وزن

نوشیدنی‌های حاوی سرکه سیب باعث ایجاد احساس سیری در افراد شده و مانع پرخوری می‌گردد و از طرفی سرعت چربی سوزی در بدن را افزایش می‌دهد. البته باید توجه داشت که استفاده از سرکه سیب برای افرادی که دارای زخم معده هستند یا رفلاکس معده دارند توصیه نمی‌شود.

9. زنجبیل از بهترین نوشیدنی‌‌های لاغری

مطالعات نشان می‌دهد که نوشیدن یک فنجان چای به همراه پودر زنجبیل، علاوه بر کاهش گرسنگی و ایجاد احساس سیری، منجر به ترغیب بدن برای سوزاندن کالری بیشتر می‌شود.

کانال تلگرام زوم لایف
توجه: محتوای مجله زوم لایف، جایگزین نسخه پزشکان نیست. اگر مشکل پزشکی دارید، برای تشخیص و درمان به پزشک مراجعه کنید.

شعار ما در مجله اینترنتی زوم لایف، کمک به زندگی بهتر با ارائه محتوای مفید درباره سلامتی است. برای این منظور از منابع معتبر خارجی که در حوزه سلامت و سبک زندگی است فعال هستند برای تولید محتوا و ارائه آن به شما کاربران محترم استفاده می‌کنیم.

ارسال نظر
عکس خوانده نمی‌شود