زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

با صبحانه تکراری وزن کم نمی کنید!

با صبحانه تکراری وزن کم نمی کنید!

با صبحانه تکراری وزن کم نمی کنید!

آیا خوردن روتین یک وعده غذای بخصوص در صبحانه به کاهش وزن کمک می کند؟ بسیار خوب است که از یک وعده غذایی مورد علاقه خود، هر روز لذت ببرید. اما به شرطی که قوانین زیر را رعایت کنید. احتمالاً می دانید که صبحانه مهم ترین وعده غذایی است. تحقیقات بزرگی انجام شده که نشان می دهد صبحانه برای کاهش وزن نیز بسیار مفید است.

تقریباً از تمامی افرادی که وزن خود را کاهش دادند و آن را در سطح پایین نگه داشتند، از وعده صبحگاهی به صورت روتین و ثابت استفاده می کردند. اینجا سوال به این شکل نیست که باید صبحانه بخورید یا نه! بلکه سوال این است که چه چیزهایی را باید در صبحانه و به چه مقدار مصرف کنید. کاهش وزن به آنچه که شما می خواهید بستگی دارد، البته شاید زیاد جالب نباشد که یک وعده غذایی را برای صبحانه هر روز بخورید.

چرا خوردن صبحانه تکراری می تواند مضر باشد؟

اگر شما شکمو هستید، خوردن یک صبحانه تکراری شما را خسته می کند و این ممکن است شما را به سمت انتخاب رژیم غذایی نامناسب سوق دهد. زیرا شما به دنبال غذاهای خوشمزه و خاص هستید. این که اولین وعده غذایی شما به عنوان صبحانه ظرفی از غلات بسیار شیرین باشد، به هیچ وجه توصیه نمی شود!در این حالت شما صبحانه اشتباهی را برای کاهش وزن انتخاب کرده اید که غذای با کربن هیدرات بسیار بالا و سرشار از قند است ولی از پروتئین کمی برخوردار است.

بسیاری از تحقیقات به فواید خوردن صبحانه با پروتئین بالا اشاره می کنند که به کنترل وزن و کم کردن اشتها برای خوردن کمک می کند. اگر شما برای صبحانه یک ظرف بزرگ از پوره جو همراه شکر قهوه ای و میوه خشک شده مصرف می کنید. از کاهش وزن شما جلوگیری می شود!

شکر قهوه ای
شکر قهوه‌ای کالری کمتری به نسبت شکر سفید دارد و در کنترل چاقی موثر می‌باشد

برنامه صبحانه خود را از قبل مشخص کنید

خوب است که انتخاب های از پیش تعیین شده برای صبحانه داشته باشیم. بویژه اینکه شما می خواهید وزن خود را کاهش دهید و صبحانه شما باید یک صبحانه سرشار از پروتئین و همچنین همراه سبزی باشد. اگر در انتخاب صبحانه مناسب فکر نمی کنید، احتمالاً علاقه ای به کاهش وزن ندارید.

شما باید در مورد صبحانه ای که قرار است هر روز مصرف کنید تا به کاهش وزن شما کمک کند، فکر کنید. در غیر اینصورت کمتر با این مساله مواجه خواهید بود که گزینه هایی را بررسی کنید که به شما در کاهش وزن کمک نمی کند، مانند: غذای سرشار از قند و کربن هیدرات، دونات و...

صبحانه مناسب برای کاهش وزن

برای کاهش وزن وعده صبحانه باید سرشار از پروتئین و سالم باشد، مانند: ماست همراه با بلوبری و چند عدد فندق، پسته یا گردو. و یا نان و پنیر و مقداری گوشت همراه با چند عدد لوبیا سبز و کره بادام زمینی می باشد.
درست کردن یک وعده غذایی برای صبحانه هر روز می تواند به ما کمک کند تا برای وعده غذایی بعدی نیز انتخاب های سالمی داشته باشیم تا نهایت ما را به سمت کاهش و کنترل وزن تشویق کند. برای اطمینان از انتخاب وعده غذایی مناسب باید مصرف شکر و کربن هیدرات ها را کاهش دهیم و بجای آن موارد غذایی سرشار از پروتئین برای صبحانه استفاده کنیم.

کانال تلگرام زوم لایف
توجه: محتوای مجله زوم لایف، جایگزین نسخه پزشکان نیست. اگر مشکل پزشکی دارید، برای تشخیص و درمان به پزشک مراجعه کنید.

شعار ما در مجله اینترنتی زوم لایف، کمک به زندگی بهتر با ارائه محتوای مفید درباره سلامتی است. برای این منظور از منابع معتبر خارجی که در حوزه سلامت و سبک زندگی است فعال هستند برای تولید محتوا و ارائه آن به شما کاربران محترم استفاده می‌کنیم.

ارسال نظر
عکس خوانده نمی‌شود