زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

چرا باید موفقیت در هر مرحله را جشن گرفت؟

دوره گوگل ادز

چرا باید موفقیت در هر مرحله را جشن گرفت؟

چرا باید موفقیت در هر مرحله را جشن گرفت؟

در هر مرحله از مسیر رسیدن به موفقیت، که به پیروزی می‌رسید، باید شادی کنید، جشن بگیرید و از موفقیت‌تان لذت ببرید و از این موفقیت استفاده کنید. ممکن است فقط یک گام به سوی هدف نهایی‌تان برداشته باشید، اما در هر حال، یک گام دیگر به سوی هدف نهایی‌تان پیش رفته اید. این پیشرفت خوبی است! پس لذت ببرید.

مهم است که بتوانید در جهت پیشرفت هدفی که سعی می‌کنید به آن دست یابید، تمرکز کنید. اما فراموش نکنید که گاهی گذشته را از نظر بگذرانید و ببینید چه قدر پیش رفته‌اید.

اگر اهداف و آرزوهای‌تان را به اجزای کوچک‌تری تقسیم کرده‌اید، در آن صورت هرگام کوچک در مسیر رسیدن به هدف را تقسیم کنید. برای موفق شدن باید اهداف بزرگ را به قدم های کوچک تبدیل کنید تا بتواید یکی یکی آنها را انجام داده و به هدف بزرگ تان دست یابید و در راه بعد از اتمام هر قدم کوچک، پیروزی تان را جشن بگیرید.

موفقیت‌های کوچک را جشن بگیرید

موفقیت‌های کوچک را جشن بگیرید

برخی فکر می‌کنند تنها زمانی باید جشن بگیرند که به هدف بزرگ دست یافته باشند. این افراد نمی‌دانند که جشن گرفتن قدم های کوچکی که در راستای رسیدن به هدف بزرگ بر می‌دارند باعث انگیزه دهی بیشتر به آنها می شود. با جشن گرفتن، در تمام مسیر انرژی لازم برای ادامه‌ی مسیر را خواهید داشت و پیشرفت‌تان محسوس خواهد شد.

نکته‌ی کلیدی این است که برای هر رسیدن به هدف بزرگ‌تر و اصلی ضروری هستند.

به خودتان جایزه بدهید

برای هر روز یا هر هفته جایزه‌های کوچکی برای خود در نظر بگیرید و برای یک ماه به خوبی کار کردن به خود جایزه‌ی بزرگ‌تری بدهید. مراقب باشید جایزه‌ی شما باید مطابق با وضعیت مالی تان باشد تا ورشکست نشوید.
هیچ کس جز خودتان نمی‌تواند تشخیص دهد که جایزه‌ی شما چه باشد بهتر است؟ مثلا جایزه‌ی شما می‌تواند کتاب باشد یا خرید یک دست لباس. این به شما ربط دارد. تشویق نه تنها باعث ادامه دادن مسیرتان می‌شود بلکه به اهدافی دست پیدا کنید که زمانی حتی فکر کردن در مورد آن‌ها نیز سخت بود.

خلاصه مطلب:

  • هدفگذاری کنید؛
  • هدف‌ و آرزوهای‌تان را به اجزای کوچک‌تر تقسیم کنید؛
  • جایزه‌های کوچک و بزرگ برای خود درنظر بگیرید؛
  • در پایان هر مرحله به خود جایزه دهید.
کانال تلگرام زوم لایف
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود