زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

درمان موهای زبر و خشک با معجون های خانگی

کلینیک هیلدا

درمان موهای زبر و خشک با معجون های خانگی

درمان موهای زبر و خشک با معجون های خانگی

موهای زبر و خشک، مشکل عمومی بسیاری از زنان است. برای غلبه بر این مشکل می توانید روش های درمانی مختلفی استفاده کنید. برای درمان موهای خشک و زبر محصولات شیمیایی زیادی وجود دارد اما پیشنهاد می کنیم برای درمان موهای زبر و خشک از معجون های خانگی و طبیعی استفاده کنید. در ادامه با زوم لایف همراه باشید.

با معرفی 4 معجون خانگی برای درمان موهای خشک و زبر با شما هستیم :

معجون نرم کننده موی خشک

ربع فنجان روغن نارگیل را با دو قاشق غذاخوری روغن زیتون مخلوط کنید و ریشه موها را با این معجون ماساژ دهید. بهتر است قبل از خواب از این نسخه استفاده کنید و روز بعد با استفاده از آب گرم موی خود را شستشو دهید.

معجون آواکادو و روغن زیتون

یک عدد میوه آواکادو را با دو قاشق روغن زیتون مخلوط کرده و اجازه دهید تا حداقل به مدت 5 ساعت روی موها باقی بماند. بهتر است این معجون را قبل از خواب به موها مالیده و روز بعد، موها را شستشو دهید.

معجون تخم مرغ و روغن زیتون

دو عدد تخم مرغ را با دو قاشق بزرگ روغن زیتون و یک قاشق سرکه سیب مخلوط کنید و به موها بمالید. پس از شستشوی مو با آب گرم و شامپو، لایه ضخیمی از کرم تقویت کننده یا روغن گردوی هندی (جوز هندی) را به موی خود بمالید. دو ساعت بعد مجدداً موی خود را بشوئید. این معجون برای نرم ساختن موهای زیر و خشک استفاده می شود.

معجون سیب

میوه سیب را بدون پوست، له کرده و با آبلیمو و دو قاشق بزرگ روغن زیتون مخلوط کنید. ریشه موها را با استفاده از این معجون ماساژ دهید. اجازه دهید این معجون به مدت یک شب روی موهای شما باقی بماند. سپس موها را شسته و از تقویت کننده مو استفاده کنید.

کانال تلگرام زوم لایف
توجه: اطلاعات موجود در مجله اینترنتی زوم لایف، از منابع معتبر خارجی تهیه و ترجمه شده است اما جایگزین هیچ‌یک از نسخه‌هایی که پزشکان می‌نویسند، نیست. اگر فکر می‌کنید مشکل پزشکی دارید، لطفاً برای تشخیص و درمان به پزشک مراجعه کنید.
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود